Český Krumlov 17. prosince 2025 (ČTK) - Jihočeští kriminalisté obvinili dva muže z krádeže šperků a vltavínů za 1,4 milionu korun. Podle policistů stíhaní odcizili věci z prodejen minerálů, drahých kamenů a šperků v Českém Krumlově. Policie je po pár dnech zadržela, informovala na webu. Soud oba obviněné poslal do vazby. Mužům hrozí až osmileté vězení.
Muži v maskách ve věku 40 a 31 let šperky ukradli 1. prosince. 'Odcizili tři plata stříbrných přívěsků s vltavínem a čtyři plata surových vltavínů o celkové hmotnosti bezmála tří kilogramů. Maskovaní muži následně z prodejny zmizeli,' uvedl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík. Kriminalisté muže zadrželi o několik dní později.
Vltavíny jsou nerosty podobné sklu, které vznikly po dopadu velkého meteoritu na zemský povrch. Mají rozmanité tvary, barvu, povrch i velikost. Jihočeská naleziště vltavínů se táhnou od Besednice až k Netolicím. Vltavíny jsou pouze v Čechách.
sdílejte článekAktualizováno: 12.01.2026 18:49:36
(stejným rukopisem)
(čtěte související články)
(další z rubriky)
Česká tisková kancelář, tedy ČTK, je národní tisková a informační agentura. V angličtině se uvádí jako Czech News Agency nebo Czech Press Agency. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace, které podporují svobodné vytváření názorů. ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá a ve své práci zdůrazňuje spolehlivost, rychlost a nezávislost. Její ekonomický servis pomáhá sledovat banky, burzy, firmy, měny, komodity, inflaci a další ukazatele. Pro svět zlata a drahých kovů přináší důležité souvislosti, které mohou ovlivnit ceny, investice i hodnotu úspor.
Zpráva 'Jihočeští kriminalisté obvinili muže z krádeže šperků a vltavínů za 1,4 mil. Kč' je zařazena do kategorií Kriminalita a právo (zak) - Životní prostředí (ekl). ID zprávy: T2025121703802|524156. Vydána 17.12.2025 13:42. Lokace: ČR. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
V římskokatolickém kostele svatého Vavřince v Klení u Benešova nad Černou na Českokrumlovsku by
Dva slitky zlata o váze 1,5 kilogramu a hodnotě přes 4,5 milionu korun ukradl v pondělí
Evropský parlament dnes ve Štrasburku schválil nová pravidla, jejichž cílem je zlepšit ochranu
Nadcházející 66. ročník Zlín Film Festivalu od 28. května do 3. června představí na
Extrémní výkyvy počasí v důsledku změn klimatu, například v podobě vln veder a sucha, devastují
Česká televize (ČT) koupila v březnu nová vysílací práva pro další ročníky taneční soutěže