Zlatovna Investiční zlato Mince

Aktuálně

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1819,2 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
20,9 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Violoncellový koncert Antonína Dvořáka dnes otevřel festival Dvořákova Praha
Praha 7. září (ČTK) - Violoncellovým koncertem h moll Antonína Dvořáka v podání Anastasie Kobekinové začal dnes večer v pražském Rudolfinu mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha.
Akcie Applu druhý den klesají kvůli omezení v Číně, propad se blíží 200 mld. USD
New York 7. září (ČTK) - Akcie společnosti Apple kvůli omezením v Číně druhý den klesají, tržní hodnota firmy se snížila o téměř 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč).
Microsoft: Čína se pomocí AI a falešných účtů snaží ovlivňovat americké voliče
Washington 7. září (ČTK) - Výzkumníci americké technologické společnosti Microsoft dnes oznámili, že zřejmě odhalili síť falešných účtů na sociálních sítích ovládaných Čínou.
Bývalí příslušníci StB dostali za šikanu disidentů podmíněné tresty
Praha 7. září (ČTK) - Odvolací soud dnes potvrdil vinu čtyř bývalých příslušníků komunistické Státní bezpečnosti (StB) ze šikany disidentů při takzvané akci Asanace na přelomu 70.
Paliva v Česku v týdnu dál zdražila, jsou na mnohaměsíčních maximech
Praha 7. září (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, benzin byl naposledy dražší loni v listopadu, nafta loni v prosinci.
Mercuryho klavír se vydražil za více než 1,7 milionu liber
Londýn 6. září (ČTK) - Za více než 1,7 milionu liber (téměř 50 milionů korun) se dnes vydražil klavír, na němž zpěvák Freddie Mercury komponoval některé z hitů skupiny Queen.
Americký ministr zahraničí v Kyjevě ohlásil novou pomoc za miliardu dolarů
Kyjev/Washington 6. září (ČTK) - Do Kyjeva dnes na předem neohlášenou návštěvu přijel americký ministr zahraničí Antony Blinken a ohlásil zde nový balíček pomoci Ukrajině v celkové hodnotě přes jednu miliardu dolarů (22,6 miliardy korun).
EKONOMIKA BURZY FINANCE POLITIKA KULTURA VÍRA KRIMI MAGAZÍN
Afričtí lídři žádají nové globální daně na financování boje proti změnám klimatu
Nairobi 6. září (ČTK) - Představitelé afrických zemí dnes navrhli nové globální daně, které mají pomoci financovat boj proti změnám klimatu.
NYT: Slovensko patří mezi nejzarytější spojence Ukrajiny volby to mohou změnit
New York/Bratislava 6. září (ČTK/NYT) - Když Ukrajina loni na územích osvobozených od ruských okupantů objevila masové hroby civilistů, ruský velvyslanec na Slovensku přišel s vlastním objevem.
Studie: Protiklady se nepřitahují, partneři si naopak bývají spíše podobní
Londýn 6. září (ČTK) - Síla živočišné přitažlivosti dohromady svedla nespočet párů, ale pokud jde o to, do koho se lidé zamilují, na starém přísloví, že se protiklady přitahují, je jen málo pravdy.
Hollandová: Evropa sama sebe zničí, bude-li se chovat nelidsky k běžencům
Benátky (Itálie) 5. září (ČTK) - Evropa sama sebe zničí, pokud se bude chovat nelidsky k migrantům, prohlásila dnes v italských Benátkách na tiskové konferenci polská režisérka Agnieszka Hollandová.
Radnice milionového Birminghamu vyhlásila bankrot, má stamilionové dluhy
Birmingham (Británie) 5. září (ČTK) - Radnice britského města Birmingham ohlásila, že fakticky zbankrotovala.
Čína podle zdrojů Reuters chystá nový fond na podporu polovodičového průmyslu
Hongkong/Peking 5. září (ČTK) - Čína se chystá vytvořit nový investiční fond, který by měl shromáždit 300 miliard jüanů (zhruba 920 miliard Kč) na podporu domácího polovodičového průmyslu.
FT: Největší čínské banky půjčily Rusku po západních sankcích miliardy dolarů
Peking/Moskva 4. září (ČTK) - Rusku, na nějž Západ po invazi Moskvy na Ukrajinu uvalil sankce, největší čínské banky půjčily miliardy dolarů, napsal list Financial Times (FT).
Západní představitelé plánují varovat SAE před obchodem s Ruskem, píše WSJ
Západní představitelé plánují varovat SAE před obchodem s Ruskem, píše WSJ
Papež by chtěl navštívit Vietnam, neví ale, zda se mu to podaří
Papež by chtěl navštívit Vietnam, neví ale, zda se mu to podaří
Ruský těžební gigant Alrosa otevře nový důl na diamanty na ruském Dálném východě
Ruský těžební gigant Alrosa otevře nový důl na diamanty na ruském Dálném východě
WSJ: Podle téměř tří čtvrtin amerických voličů je Biden pro úřad příliš starý
WSJ: Podle téměř tří čtvrtin amerických voličů je Biden pro úřad příliš starý
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...