Zlatovna Zlato Zprávy Aktuálně

Aktuálně

EY: Čínské podniky loni převzaly nejméně evropských firem od roku 2012
EY: Čínské podniky loni převzaly nejméně evropských firem od roku 2012
Premiéři V4 se dnes sejdou v Praze, dělí je postoj k pomoci Ukrajině Premiéři V4 se dnes sejdou v Praze, dělí je postoj k pomoci Ukrajině
Praha 27. února (ČTK) - Premiéři zemí visegrádské skupiny mají dnes v Praze jednat o energetické bezpečnosti, strategické agendě EU, předcházení nelegální migraci či další podpoře Mezinárodního visegrádského fondu.
Analýza: Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky Analýza: Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky
Helsinky/Moskva 26. února (ČTK) - Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky. Nejvíce peněz přibývá na bankovních účtech v patnácti nejchudších ruských regionech, odkud se rekrutují vojáci do války na Ukrajině, kteří se už ovšem domů nevracejí.
MAAE: Írán poslední dobou prudce zvýšil zásoby obohaceného uranu, vzbuzuje obavy MAAE: Írán poslední dobou prudce zvýšil zásoby obohaceného uranu, vzbuzuje obavy
Vídeň 26. února (ČTK) - Írán v posledních měsících výrazně navýšil zásoby obohaceného uranu, ačkoli mírně snížil množství uranu obohaceného na úroveň, která má blízko k výrobě jaderné bomby.
EK představila úpravu metodiky kontrol systému satelitního monitorování EK představila úpravu metodiky kontrol systému satelitního monitorování
Brusel/Praha 26. února (ČTK) - Evropská komise v reakci na požadavek České republiky představila úpravu metodiky kontrol systému satelitního monitorování zemědělských ploch (AMS), která by měla snížit počet kontrol u zemědělců minimálně o 50 procent, tedy zpět na úroveň roku 2022.
Přinášíme vám přehled aktuálního dění na trhu drahých kovů. Výběr důležitých ekonomických zpráv ze zpravodajského servisu České tiskové kanceláře. Zprávy, které doslova hýbou cenou zlata...
Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
2054,1 $
Kurz USD: 23,42 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
22,7 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
UniCredit Bank: Investice do realit byly v únoru méně nevýhodné než v lednu
Praha 24. února (ČTK) - Investice do rezidenčních nemovitostí byly v únoru méně nevýhodné než v lednu.
Vědci objasnili původ velrybího zpěvu, dorozumívání kytovců ale ruší lidský hluk
Kodaň 24. února (ČTK) - Vědci zjistili, jak některé z největších velryb v oceánu vytvářejí složité písně, uvedl server BBC News s odkazem na studii zveřejněnou ve vědeckém časopise Nature.
Věda ukazuje, jak hadi získali evoluční výhodu před konkurencí
Washington 23. února (ČTK) - Od doby, co se v éře dinosaurů poprvé objevili, představují hadi úspěšný evoluční příběh - vplazili se prakticky do všech prostředí na Zemi, od oceánů až po koruny stromů.
Turecká centrální banka nechala základní úrok na 45 procentech, lira dál klesá
Ankara 22. února (ČTK) - Turecká centrální banka dnes podle očekávání analytiků ponechala základní úrokovou sazbu na 45 procentech.
Na Tchaj-wanu je na návštěvě skupina amerických kongresmanů, Čína to odsoudila
Tchaj-pej 22. února (ČTK) - Na Tchaj-wan dnes přicestovala skupina amerických kongresmanů v čele s republikánem Mikem Gallagherem, který ve Sněmovně reprezentantů stojí v čele výboru zabývajícího se ohrožením Spojených států ze strany komunistické Číny.
Genomy motýlů se za 250 milionů let téměř nezměnily, ukázala studie
Londýn 22. února (ČTK) - Genomy motýlů a můr zůstaly po více než 250 milionů let z velké části nezměněné, a to navzdory jejich obrovské druhové rozmanitosti.
Bankovky s portrétem britského krále Karla III. budou v oběhu od 5. června
Londýn 21. února (ČTK) - Bankovky s portrétem krále Karla III. začnou v Británii přicházet do oběhu 5.
EKONOMIKA BURZY FINANCE POLITIKA KULTURA VÍRA KRIMI MAGAZÍN
Čína snížila referenční sazbu pro hypotéky, chce povzbudit realitní trh
Peking 20. února (ČTK) - Čína snížila klíčovou referenční sazbu pro hypotéky nejvíce v zaznamenané historii a mnohem více, než se čekalo.
Nově objevený rekordní kvasar září tak silně jako 500 bilionů Sluncí
Sydney 20. února (ČTK) - Astronomové objevili neuvěřitelně jasný kvasar, který je dost možná nejjasnějším objektem ve vesmíru.
Euromince budou zřejmě poprvé vyobrazovat svaté, navrhlo je Bulharsko
Sofia 20. února (ČTK) - Bulharsko bude zřejmě první zemí Evropské unie, která na běžné euromince nechá vyrazit podobizny svých svatých.
Kanada brzy Ukrajině pošle na podporu boje proti Rusku více než 800 dronů
Ottawa 19. února (ČTK) - Kanada Ukrajině poskytne na podporu boje proti Rusku více než 800 bezpilotních letounů.
Polymetal International se dohodl na prodeji ruských aktiv za 3,7 miliardy USD
Moskva 19. února (ČTK) - Producent zlata a stříbra Polymetal International se dohodl na prodeji svých ruských aktiv sibiřskému těžaři zlata Mangazeja Pljus zhruba za 3,7 miliardy dolarů (87,5 miliardy Kč).
FT: Evropská komise dá Applu pokutu asi 500 milionů eur kvůli streamování hudby
Brusel 19. února (ČTK) - Evropská komise (EK) vyměří americké technologické společnosti Apple pokutu kolem 500 milionů eur (téměř 13 miliard Kč) za porušování antimonopolních pravidel Evropské unie v souvislosti se streamováním hudby.
Japonsko jako první země vypustí do vesmíru malý dřevěný satelit
Tokio 18. února (ČTK) - Japonsko se jako první země světa chystá letos v létě vypustit na oběžnou dráhu miniaturní satelit vyrobený ze dřeva.
Velké kočky umí rozlišovat známé hlasy od neznámých, zjistila studie
Velké kočky umí rozlišovat známé hlasy od neznámých, zjistila studie
V nových technologiích začíná válka na Ukrajině novou éru, míní expert
V nových technologiích začíná válka na Ukrajině novou éru, míní expert
Česko podle prezidenta Pavla našlo v zahraničí zdroje munice pro Ukrajinu
Česko podle prezidenta Pavla našlo v zahraničí zdroje munice pro Ukrajinu
Podle médií není jasné, zda Trump má peníze, jež mu soudy nařídily vyplatit
Podle médií není jasné, zda Trump má peníze, jež mu soudy nařídily vyplatit
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2024 Zlatovna a.s.