UPOZORNĚNÍ: Vážení klienti, vzhledem k extrémní poptávce po veškerém nabízeném zboží a vytíženosti oddělení expedice, může dojít k mírnému prodloužení termínu dodání zboží. Děkujeme za pochopení.
Zlatovna Investiční zlato Mince

CENA ZLATA

CO OVLIVŇUJE CENU ZLATA?

Mezi základní faktory, které ovlivňují vývoj ceny zlata na burze, patří inflace, výše úrokových sazeb s nebo kurz amerického dolaru. Pokud dojde k znehodnocení dolaru, tak cena zlata stoupá. Zlato reaguje na poptávku a nabídku, kterou ovlivňují světové události. V letech 1979 a 2008 cena zlata stoupla díky světovým krizím. V roce 2020, kdy celý svět zachvátila pandemie coronaviru, rapidně cena zlata stoupla. Poptávka v tomto roce převýšila nabídku a tak mnoho distributorů zlata měla vyprodáno.

CO JE TO LONDÝNSKÝ FIX?

Cena zlata (tzv. londýnský fix) je 2x denně vyhlašována těmi nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem a je ovlivněna především faktem, že se jedná o velice vzácný kov. Referenční cenou zlata se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato, které se vyskytuje ve formě investičních mincí nebo slitků, je prodáváno za vyšší cenu. Momentálně se cena zlata udává v dolarech za jednu trojskou unci, která činí 31,1 g. Cenu zlata si můžete jednoduše spočítat a to tak, že vydělíte cenu jedné unce číslem 31,1. Tímto získáte cenu za jeden gram zlata. Cena zlata se nejčastěji udává v amerických dolarech, avšak poslední dobou se začíná více prosazovat euro. V polovině roku 2020 byla cena za gram zlata 63 USD. Pro zjištění hodnoty v korunách, je důležité dolary převést na koruny podle aktuálního kurzu.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2021 Zlatovna a.s.