+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Cena zlata

Cena zlata

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/, fyzicky nealokovaného je nyní

48040,28 Kč
Kurz USD: 23,42 Kč (ČNB)
2051,3 $


CO OVLIVŇUJE CENU ZLATA?

Mezi základní faktory, které ovlivňují vývoj ceny zlata na burze, patří inflace, výše úrokových sazeb s nebo kurz amerického dolaru. Pokud dojde k znehodnocení dolaru, tak cena zlata stoupá. Zlato reaguje na poptávku a nabídku, kterou ovlivňují světové události. V letech 1979 a 2008 cena zlata stoupla díky světovým krizím. V roce 2020, kdy celý svět zachvátila pandemie coronaviru, rapidně cena zlata stoupla. Poptávka v tomto roce převýšila nabídku a tak mnoho distributorů zlata měla vyprodáno. Pro českého investora je rovněž důležité sledovat kurz naší měny vůči euru. Pokud koruna oslabuje, cena zlata na našem trhu stoupá.

JAKÝ JE KURZ ZLATA?

Zlato je při obchodech na burze označováno pomocí tříznakových kódů stejně jako jiné měny. Dle normy ISO 4217 je kódem pro zlato zkratka XAU. Kurz zlata je obvykle udáván v měnovém páru s americkým dolarem (USD), XAU/USD.

CO JE TO LONDÝNSKÝ FIX?

Cena zlata (tzv. londýnský fix) je 2x denně vyhlašována těmi nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem a je ovlivněna především faktem, že se jedná o velice vzácný kov. Referenční cenou zlata se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato, které se vyskytuje ve formě investičních mincí nebo slitků, je prodáváno za vyšší cenu. Momentálně se cena zlata udává v dolarech za jednu trojskou unci, která činí 31,1 g. Cenu zlata si můžete jednoduše spočítat a to tak, že vydělíte cenu jedné unce číslem 31,1. Tímto získáte cenu za jeden gram zlata. Cena zlata se nejčastěji udává v amerických dolarech, avšak poslední dobou se začíná více prosazovat euro. V polovině roku 2020 byla cena za gram zlata 63 USD. Pro zjištění hodnoty v korunách, je důležité dolary převést na koruny podle aktuálního kurzu.

VÝVOJ CENY GRAF CENY
Panda
Čínská
panda
Vídeňský filharmonik
Vídeňský
filharmonik
Británia
Mince
Britannia
Krugerrand
Jihoafrický
Krugerrand
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2024 Zlatovna a.s.