Zlatovna Zlato Cena zlata

CENA ZLATA

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/, fyzicky nealokovaného je nyní

43569,83 Kč
Kurz USD: 22,03 Kč (ČNB)
1977,7 $


CO OVLIVŇUJE CENU ZLATA?

Mezi základní faktory, které ovlivňují vývoj ceny zlata na burze, patří inflace, výše úrokových sazeb s nebo kurz amerického dolaru. Pokud dojde k znehodnocení dolaru, tak cena zlata stoupá. Zlato reaguje na poptávku a nabídku, kterou ovlivňují světové události. V letech 1979 a 2008 cena zlata stoupla díky světovým krizím. V roce 2020, kdy celý svět zachvátila pandemie coronaviru, rapidně cena zlata stoupla. Poptávka v tomto roce převýšila nabídku a tak mnoho distributorů zlata měla vyprodáno.

CO JE TO LONDÝNSKÝ FIX?

Cena zlata (tzv. londýnský fix) je 2x denně vyhlašována těmi nejvýznamnějšími obchodníky se zlatem a je ovlivněna především faktem, že se jedná o velice vzácný kov. Referenční cenou zlata se řídí obchody o objemu min. 1000 Oz. Fyzicky alokované zlato, které se vyskytuje ve formě investičních mincí nebo slitků, je prodáváno za vyšší cenu. Momentálně se cena zlata udává v dolarech za jednu trojskou unci, která činí 31,1 g. Cenu zlata si můžete jednoduše spočítat a to tak, že vydělíte cenu jedné unce číslem 31,1. Tímto získáte cenu za jeden gram zlata. Cena zlata se nejčastěji udává v amerických dolarech, avšak poslední dobou se začíná více prosazovat euro. V polovině roku 2020 byla cena za gram zlata 63 USD. Pro zjištění hodnoty v korunách, je důležité dolary převést na koruny podle aktuálního kurzu.
I Mám rád ZLATOVNA .CZ
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.