Zlatovna Zlato Zprávy Finance

SEZNAM

Finance

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1821,3 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
21 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Bern pomůže bance UBS při problémech s Credit Suisse až devíti miliardami franků
Bern 9. června (ČTK) - Švýcarská vláda zaplatí největší švýcarské bance UBS až devět miliard franků (219 miliard Kč), pokud nastanou problémy kvůli jejímu převzetí zkrachovalého domácího konkurenta Credit Suisse.
Bit.plus: Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl o desetinu
Praha 9. června (ČTK) - Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl proti předchozímu měsíci zhruba o deset procent na 320 milionů korun.
Banky blokují kryptoměnové burze Binance přístup do bankovního systému v USA
New York 9. června (ČTK) - Platební a bankovní partneři kryptoměnové burzy Binance.US mají v úmyslu přerušit vztahy s touto burzou.
Bankovní identitu za 2,5 roku fungování využily tři miliony uživatelů
Praha 8. června (ČTK) - Bankovní identitu u služeb státu a firem využily tři miliony uživatelů, tedy více než třetina občanů starších 18 let.
Finanční kriminalita s vyplácením fondů EU roste, říká šéfka evropských žalobců
Praha 6. června (ČTK) - Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) na příští rok očekává dvojnásobek práce a žádá o zvýšení svého rozpočtu.
ČNB od července vypouští jedno z pravidel pro poskytování hypoték
Praha 1. června (ČTK) - Česká národní banka (ČNB) dnes rozhodla o zmírnění pravidel pro poskytování hypoték.
Průzkum: O financích a majetku domácnosti rozhoduje samostatně pětina žen
Praha 1. června (ČTK) - O finančních a majetkových záležitostech celé domácnosti rozhoduje samostatně pětina žen a 40 procent mužů.
Analýza: Počet spořících Čechů za poslední rok vzrostl o třetinu
Analýza: Počet spořících Čechů za poslední rok vzrostl o třetinu
Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA
Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA
Credit Suisse má zaplatit skoro miliardu dolarů gruzínskému expremiérovi
Credit Suisse má zaplatit skoro miliardu dolarů gruzínskému expremiérovi
Průzkum: Průměrný Čech šetří více než zbytek Evropy a méně se zadlužil
Průzkum: Průměrný Čech šetří více než zbytek Evropy a méně se zadlužil
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.