Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

SEZNAM

Burzy

Ruský těžební gigant Alrosa otevře nový důl na diamanty na ruském Dálném východě
Ruský těžební gigant Alrosa otevře nový důl na diamanty na ruském Dálném východě
Bloomberg: Ceny jedné z nejoblíbenějších velikosti diamantů prudce klesají Bloomberg: Ceny jedné z nejoblíbenějších velikosti diamantů prudce klesají
New York 4. září (ČTK) - Ceny surových diamantů v jedné z neoblíbenějších kategorií, kterou je velikosti nejvíce používaná pro zásnubní prsteny, prudce klesají, protože stále více Američanů dává přednost zásnubním prstenům z laboratorně vytvořených kamenů.
Interfax: Lukoil žádá o povolení odkupu akcií od zahraničních investorů Interfax: Lukoil žádá o povolení odkupu akcií od zahraničních investorů
Moskva 22. srpna (ČTK) - Ruská ropná společnost Lukoil žádá ruské úřady o povolení odkupu až 25 procent svých akcií od zahraničních investorů se slevou nejméně 50 procent.
Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů do lithiových dolů v Bolívii Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů do lithiových dolů v Bolívii
La Paz 30. června (ČTK) - Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů (téměř 31 miliard Kč) do dvou lithiových dolů v Bolívii.
Francouzská firma Imerys bude těžit lithium z rozsáhlého ložiska v Británii Francouzská firma Imerys bude těžit lithium z rozsáhlého ložiska v Británii
Londýn/Paříž 29. června (ČTK) - Francouzská společnost Imerys plánuje těžbu lithia v Británii. Do roku 2030 by z lokality Cornwall na jihozápadě Anglie mohla dodávat materiál potřebný k výrobě dvou třetin baterií pro elektromobily na britských silnicích.
Přinášíme vám přehled aktuálního dění na trhu drahých kovů. Výběr důležitých ekonomických zpráv ze zpravodajského servisu České tiskové kanceláře. Zprávy, které doslova hýbou cenou zlata...
Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1820,6 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
21 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Centrální banky nakupují zlato v rekordních objemech, zájem je i v Česku
Londýn 5. května (ČTK) - Poptávka po zlatě ze strany centrálních bank vzrostla v prvním čtvrtletí na rekord.
Cena zlata překročila 2000 USD za unci, je blízko rekordu
Londýn/Praha 5. května (ČTK) - Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu).
Milada a Radek Bláhovi vytvořili kytici se 118 květinami z ryzího zlata
Třebichovice (Kladensko) 18. dubna (ČTK) - Milada a Radek Bláhovi vytvořili kytici se 118 květinami z ryzího zlata.
Amatérský zlatokop našel v Austrálii kámen obsahující zlato za 3,5 milionu Kč
Canberra 28. března (ČTK) - Australan, vybavený levným detektorem kovu, našel ve státě Viktorie kámen o hmotnosti 4,6 kilogramu obsahující zlato v hodnotě 240.000 australských dolarů (3,5 milionu Kč).
Cena zlata kvůli potížím v bankovním sektoru vystoupila nad 1900 USD za unci
Londýn/New York 13. března (ČTK) - Ceny zlata, stříbra i dalších drahých kovů se dnes výrazně zvyšují.
Devět lidí zemřelo po závalu v zlatém dole v Burkině Fasu
Ouagadougou 8. února (ČTK) - Nejméně devět lidí přišlo o život při zhroucení zlatého dolu na západě Burkiny Faso.
Největší světový těžař zlata Newmont chce převzít konkurenta Newcrest
Melbourne/Denver 6. února (ČTK) - Americká společnost Newmont, která je největším těžařem zlata na světě, podala nabídku na převzetí australského konkurenta Newcrest Mining za 16,9 miliardy dolarů (zhruba 373 miliard Kč).
Brazilská vláda nasadila armádu do boje proti ilegálním těžařům v Amazonii
Brazilská vláda nasadila armádu do boje proti ilegálním těžařům v Amazonii
Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967
Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967
Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima
Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima
Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují dluhopisy či zlato
Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují dluhopisy či zlato
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.