Euro
+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Investiční zlato

ZLATÉ SLITKY

Slitky rafinérie Argor Heraeus jsou jasnou jedničkou na českém trhu. Tato prémiová švýcarská rafinérie nabízí ryzí zlato s certifikátem za bezkonkurenční ceny. (Argor Heraeus vyrábí i značku Münze Österreich). V nabídce máme i cenově výhodnější zlaté slitky v sadě 10ks...

ZLATO SKLADEM

Náš velkoobchod udržuje nadstandartní skladové zásoby zlatých slitků. Vaši objednávku uspokojíme obratem, nebo v extrémně krátké lhůtě. Více na téma investiční zlato
Investování do zlata získává v posledních letech na oblibě a přitahuje stále více investorů. Investiční zlato, které zahrnuje zlaté mince a slitky, představuje formu investice odlišnou od investování do zlata jako komodity na burze. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity je schopnost investičního zlata udržet svou kupní sílu, což prakticky chrání a zajišťuje investované peníze před inflací. Investiční zlatá mince má tedy charakter určitého zajištění. V porovnání s pamětními mincemi je vhodnější i pro investice velkých částek a objemů. 

CO JE TO INVESTIČNÍ ZLATO?

Investiční zlato je koncentrát bohatství. Často se přirovnává k bezpečnému přístavu, do nějž může každý investor zakotvit svůj majetek a spolehlivě jej ochránit před bouří na finančním trhu. Získat jej můžete ve formě zlatých cihliček nebo mincí. Ty musí mít tu nejvyšší ryzost. Prodávají se bez umělé 'sběratelské' hodnoty. Stát podporuje ukládání prostředků do investičního zlata. Proto je jeho nákup osvobozen od daně z přidané hodnoty. Investiční zlato je v celé EU zatíženo sazbou 0 procent DPH! Osvobození od daně z přidané hodnoty činí ze zlata prémiový investiční instrument. Skutečnost, že pouze při nákupu zlata fyzické osoby neplatí daň ve výši 21 procent je klíčová pro 'zlatou horečku' Čechů.

Žádná jiná komodita vám tento benefit nenabízí. Stříbro, diamanty, šperky, starožitnosti, obrazy, veteráni a všechny další komodity jsou při fyzickém pořízení zatíženy daní. A 21 procent je velmi vysoký 'poplatek' státu za realizaci investice. Je to téměř celá čtvrtina hodnoty uložených prostředků! A ty by se vám měly vrátit. Likvidita všech alternativních komodit je tak tak v praxi významně zatížena tímto profitovým handicapem.

Další předností jedinečného drahého kovu, který má Zlatovna ve svém názvu jsou minimální náklady spojené s jeho uložením. Tento kov má fyzické vlastnosti, které mu umožňují skvěle odolávat korozi a zkáze. Je trvanlivý. Nezničitelný. V ohni neshoří. Voda ho nerozpoustí. Je neuvěřitelně odolný. Nepůsobí na něj vnější vlivy, nerezaví, je odolný vůči kyselinám, zásadám i solím. Ani čas nedokáže snížit jeho hodnotu. K jeho uložení nakonec nepotřebujete ani trezor, schováte-li jej na tajném a bezpečném místě.

INVESTIČNÍ ZLATO PROTI INFLACI

Kolik prostředků byste měli vložit do nákupu investičního zlata? Po dlouhá léta platilo zlaté pravidlo, že každý by měl držet 5 až 10 procent svého majetku ve formě investičního zlata, pro případ nečekané neblahé události (ekonomové jí říkají černá labuť). Pokud však vidíte, že se bouře nevyhnutelně blíží a očekáváte otřesy každým dnem, položte si otázku: Jak ochránit zbývajících 90 až 95 procent vašeho majetku? Hotovost byla vždy králem. Ale zůstane jím i v době inflace? Uložení peněz do drahých kovů je spolehlivější způsob ochrany majetku než převod finančních prostředů do jiných měn nebo nákupu kryptoměn.

Zlata je na světě omezené množství. Proto snaha vyrobit zlato transmutací (přeměnou) z levnějších a méně ušlechtilých kovů přitahovala alchymisty po staletí. Nebyli však úspěšní. Nemožnost vyrábět zlato na objednávku je základem jeho odolnosti vyči inflačním tlakům. Cena zlata roste ruku v ruce se snižováním kupní síly běžných platidel. Platí, že kdo má zlato, má vždy peníze.

ARGOR HERAEUS

Argor Heraeus je jednou z nejprestižnějších rafinérií drahých kovů na světě. Sídlí ve Švýcarsku, zemi známé svou dlouhou tradicí v oblasti zpracování zlata a dalších drahých kovů. Produkty této rafinérie jsou považovány za standard kvality a jsou akceptovány na všech světových trzích, což z ní činí synonymum pro spolehlivost, preciznost a technologickou vyspělost. Hlavní sídlo a výrobní závod společnosti Argor Heraeus se nachází v švýcarském městě Mendrisio, v kantonu Ticino. Tato oblast je strategicky situována nedaleko hranic s Itálií, což poskytuje výhodné spojení s evropskými a světovými trhy. Švýcarsko jako celek je uznávané jako jedno z nejdůležitějších center pro obchodování a zpracování drahých kovů, což dodává společnosti Argor Heraeus silnou pozici na globálním trhu. Argor Heraeus byla založena v roce 1951 jako rafinérie zlata a postupně si vybudovala renomé jedné z nejspolehlivějších a technologicky nejpokročilejších firem v tomto oboru. V roce 1986 se společnost stala součástí skupiny Heraeus, německého konglomerátu, který je lídrem v oblasti technologií a zpracování drahých kovů. Rafinérie si během své historie získala důvěru největších světových finančních institucí a centrálních bank. Její produkty, včetně slitků a mincí, jsou akceptovány organizací London Bullion Market Association (LBMA), což je klíčový standard pro obchodování drahých kovů na světových trzích.

Produkty Argor Heraeus zahrnují zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky různých velikostí a ryzostí, které jsou vysoce ceněny jak mezi investory, tak mezi průmyslovými zákazníky. Zlaté slitky jsou často opatřeny certifikátem kvality, který potvrzuje jejich ryzost a původ, což zaručuje jejich akceptaci na všech trzích. Kromě standardních produktů nabízí společnost také personalizované řešení, jako jsou zakázkové slitky a mince pro instituce či soukromé klienty. Tento přístup umožňuje zákazníkům získat produkty šité na míru jejich specifickým potřebám. Argor Heraeus klade důraz na ekologickou odpovědnost a udržitelnost, což je v oblasti zpracování drahých kovů stále důležitější téma. Společnost je certifikována podle přísných environmentálních a etických standardů, včetně Responsible Jewellery Council (RJC) a iniciativy Responsible Gold.

Argor Heraeus hraje klíčovou roli v globálním obchodu s drahými kovy. Díky své pověsti a standardům kvality je oblíbeným partnerem centrálních bank, klenotnických firem a investorů. Její produkty slouží jako zajištění proti inflaci, uchovatel hodnoty a důležitý prvek v mezinárodním finančním systému. Argor Heraeus je symbolem dokonalosti a inovace v oblasti drahých kovů. Její dlouhá historie, závazek k ekologii a široká akceptace na světových trzích z ní činí jednu z nejuznávanějších rafinérií na světě. Pro investory a průmyslové zákazníky je synonymem kvality, důvěry a udržitelnosti. Je proto přirozené, že její produkty naleznete i v srotimentu Zlatovny.
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ

Užijte si svůj první velký nákup zlata. Osobní odběr zboží je vítaná příležitost navštívit nás v našich prodejnách v Praze na náměstí Republiky v II. patře budovy Obecního domu, v Brně v budově Dorn vedle Vaňkovy nebo v expozici v budově Státní banky ve Vsetíně. Uvidíte zde nejvzácnější české mince z ryzího zlata a stříbra, švýcarské zlaté slitky i raritní ražby Pražské mincovny. Využijte této příležitosti prohlédnout si na vlastní oči zlato koncentrované do zlatých cihliček. Během Vaší návštěvy se budeme věnovat jenom Vám. Rádi Vám poradíme a pomůžeme připravit individuální investiční plán. Využijte našich zkušeností.

ZPRÁVY HÝBOU CENOU ZLATA

Přinášíme vám ty nejdůležitejší zprávy z aktuálního zpravodajství České tiskové kanceláře a dalších světových agentur. Klíčové zprávy, důležitá sdělení, analýzy, prognózy, očekávané události. Buďte informovaní. Sledujte náš výběr zpráv pravidelně. Neunikla vám nějaká?

VÝBĚR ZPRÁV Z DŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ

Každý týden vám přinášíme výběr podstatných zpráv. Sledujte originální zpravodajství zaměřené na svět drahých kovů, financí, cenin, mincí, pokladů a všeho co v sobě skrývá nadčasové hodnoty. Sledujte zprávy na serveru Zlatovna.cz.

České mince

Index: Útraty českých firem v listopadu vzrostly meziročně o 7,3 procenta


Praha 28. prosince (ČTK) - Útraty českých firem v listopadu pokračovaly v mírném meziročním růstu. Náklady malých a středních podniků stouply meziročně o 7,3 procenta. Zároveň nakupovaly o více než šest procent častěji než ve stejném období loni. Vyplývá to z Indexu firemních nákladů, který česká společnost Fidoo sleduje na vzorku více než tisícovky malých a středních firem. Fidoo nabízí společnostem finanční správu. Objem i počet transakcí českých firem v listopadu pokračoval v růstu, proti prvním podzimním měsícům ale zvolnil, uvedla firma. Toto zvolnění podle ní ilustruje i první meziměsíční pokles po několika měsících. Meziměsíčně počet i objem transakcí klesl o více než pět procent, sdělila Fidoo. České firmy s blížícím se závěrem roku podle ní upravily nákupní chování a své útraty koncentrují do větších jednotlivých nákupů. "Trend meziměsíčního poklesu objemu i počtu transakcí o více než pět procent ukazuje, že obchodně nejživější část podzimu už máme za sebou," řekl ředitel Fidoo Petr Herzmann. Je podle něj vidět, že firmy ve velkém regulují náklady. "Blíží se konec roku, dočerpávají se rozpočty a ti, kteří letos hlídali a stále hlídají náklady skutečně v reálném čase, nebudou muset ke konci roku řešit, jestli zbyde na prémie pro jejich pracovníky," dodal. Meziroční růst objemu nemandatorních firemních výdajů a o něco volnější růst jejich počtu podle něj ukazuje, že firmy ke konci roku dělají větší jednotlivé nákupy. Zařizují předvánoční setkání, dárky pro klienty, nebo využívaly slevové akce během Black Friday a obměnily třeba kancelářské vybavení nebo výpočetní techniku. Podle dat Českého statistického úřadu rostla v listopadu i důvěra podnikatelů v ekonomiku, a to navzdory nejistotě ohledně přímého dopadu blížící se inaugurace nového amerického prezidenta. "Ukazuje se, že české firmy do svého růstu a byznysu investují stále více peněz, ale racionálněji a více strategicky," řekl ČTK datový ředitel společnosti Creative Dock Adam Hanka. Na trhu se podle něj nyní výrazně projevuje to, že firmy, které měly dlouhodobý plán růstu, výdajů a úspor, jsou úspěšnější. S blížícím se koncem roku se potom nebojí dělat větší, strategické nákupy, což se projevilo poklesem počtu transakcí meziměsíčně, podotkl. Mezi firemní náklady patří nákup materiálů, pohonných hmot, kancelářského vybavení, produkční náklady a jiné. "Index sleduje náklady s výjimkou nájmů a mezd. Ty si totiž firma dokáže ohlídat, denní náklady ale spíše ne. Obecně jde o transakce, které dělají pracovníci na firemní účet. Nejde jen o mandatorní výdaje, ale také výdaje spojené s realizací zakázek a podnikáním," dodal Herzmann. fd rdo

Plyn pro evropský trh zdražuje, vliv má počasí a ukončení tranzitu přes Ukrajinu


Amsterodam 27. prosince (ČTK) - Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh se zvyšují, dopoledne si připisovaly více než pět procent. Hlavní příčinou je předpověď chladného počasí pro začátek ledna a také slábnoucí naděje na uzavření nové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek prohlásil, že do konce roku, kdy vyprší platnost současné smlouvy, nebude možné sjednat smlouvu novou. Před 14:00 SEČ se plyn pro evropský trh ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku s dodáním v lednu prodával zhruba za 47,40 eura (1200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Proti předchozímu dni tak cena vykazovala růst o 3,7 procenta. Dopoledne cena stoupla až nad 48 eur. Cena v TTF je pro ceny v Evropě určující. Meteorolog společnosti LSEG Georg Müller agentuře Reuters řekl, že v prvních deseti lednových dnech bude počasí téměř jistě spíše chladné. Za nízkých teplot se obvykle zvyšuje poptávka po plynu určeného k vytápění. Na konci roku vyprší smlouva o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Plyn z této trasy stále využívá několik evropských zemí. Ruská společnost Gazprom v posledních dnech posílá přes Ukrajinu do Evropy více než 41 milionů metrů krychlových plynu denně. To představuje zhruba pět procent evropské poptávky. Ztráta těchto objemů by donutila země více se spoléhat na plyn dodávaný z Norska nebo na zkapalněný zemní plyn (LNG) ze Spojených států. Země střední Evropy, které stále nakupují ruský zemní plyn, navrhly alternativní řešení, jak dodávky přes Ukrajinu udržet. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ale odmítl jakoukoliv dohodu, která by posílala peníze do ruské státní pokladny. Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Heorhij Tychyj dnes uvedl, že za současného stavu se od 1. ledna neuskuteční žádný tranzit ruského plynu. Jednání ale pokračují a dohodu na poslední chvíli nelze vyloučit, zejména s ohledem na historii takových ujednání na poslední chvíli při předchozích sporech o plyn, uvedla agentura Bloomberg. Tychyj uvedl, že pokud Ukrajina obdrží od Evropské komise (EK) nějaké návrhy na pokračování tranzitu, je připravena zvážit a zaručit energetickou bezpečnost pro region. Určité konzultace v různých formátech se podle něj stále konají, ale ne s Ruskem. Putin ve čtvrtek připustil, že různé návrhy, které jsou na stole, jako je umožnit Maďarsku, Slovensku, Turecku nebo Ázerbájdžánu převzít kontrolu nad plynem přepravovaným přes Ukrajinu, jsou obtížně realizovatelné, protože Gazprom má dlouhodobé smlouvy, které se obtížně mění. Uvedl také, že další překážkou v uzavření dohody je žaloba ukrajinské firmy Naftogaz, která tvrdí, že jí Gazprom plně nezaplatil za tranzitní služby. Podle něj musí být tato žaloba stažena, aby mohlo být dosaženo nové dohody o tranzitu. Obchodníci také pozorně sledují zásoby plynu v EU. Podle údajů Gas Infrastructure Europe byly evropské zásobníky plynu k 26. prosinci ráno naplněny na 74,7 procenta. To je zhruba o deset procentních bodů méně než ve stejném období v posledních dvou letech. Celkově je ale naplněnost stále v normě. Česká republika měla zásobníky plné z 68,7 procenta. irl spr
DALŠÍ ZPRÁVY
NEAKTIVNÍ COOKIES Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem a drahými kovy. Prodej a výkup investičního zlata. Zlaté mince. Švýcarské zlaté investiční slitky/cihly. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované numismatické ražby a medaile, která vyrábí Česká mincovna, Pražská mincovna a Mincovna Kremnica. České dukáty. Mince České národní banky (ČNB) a Národnej banky Slovenska (NBS). Statistiky, grafy a vývoj ceny zlata. Kurzy. Ekonomické a finanční zpravodajství České tiskové kanceláře. Zprávy ze světa komoditních burz, drahých kovů, sběratelství a numismatiky. ©2011-2025 Zlatovna a.s.
RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...