Euro
+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Investiční zlato

ZLATÉ SLITKY

Slitky rafinérie Argor Heraeus jsou jasnou jedničkou na českém trhu. Tato prémiová švýcarská rafinérie nabízí ryzí zlato s certifikátem za bezkonkurenční ceny. (Argor Heraeus vyrábí i značku Münze Österreich). V nabídce máme i cenově výhodnější zlaté slitky v sadě 10ks...

ZLATO SKLADEM

Náš velkoobchod udržuje nadstandartní skladové zásoby zlatých slitků. Vaši objednávku uspokojíme obratem, nebo v extrémně krátké lhůtě. Více na téma investiční zlato
Investování do zlata získává v posledních letech na oblibě a přitahuje stále více investorů. Investiční zlato, které zahrnuje zlaté mince a slitky, představuje formu investice odlišnou od investování do zlata jako komodity na burze. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity je schopnost investičního zlata udržet svou kupní sílu, což prakticky chrání a zajišťuje investované peníze před inflací. Investiční zlatá mince má tedy charakter určitého zajištění. V porovnání s pamětními mincemi je vhodnější i pro investice velkých částek a objemů. 

CO JE TO INVESTIČNÍ ZLATO?

Investiční zlato je koncentrát bohatství. Často se přirovnává k bezpečnému přístavu, do nějž může každý investor zakotvit svůj majetek a spolehlivě jej ochránit před bouří na finančním trhu. Získat jej můžete ve formě zlatých cihliček nebo mincí. Ty musí mít tu nejvyšší ryzost. Prodávají se bez umělé 'sběratelské' hodnoty. Stát podporuje ukládání prostředků do investičního zlata. Proto je jeho nákup osvobozen od daně z přidané hodnoty. Investiční zlato je v celé EU zatíženo sazbou 0 procent DPH! Osvobození od daně z přidané hodnoty činí ze zlata prémiový investiční instrument. Skutečnost, že pouze při nákupu zlata fyzické osoby neplatí daň ve výši 21 procent je klíčová pro 'zlatou horečku' Čechů.

Žádná jiná komodita vám tento benefit nenabízí. Stříbro, diamanty, šperky, starožitnosti, obrazy, veteráni a všechny další komodity jsou při fyzickém pořízení zatíženy daní. A 21 procent je velmi vysoký 'poplatek' státu za realizaci investice. Je to téměř celá čtvrtina hodnoty uložených prostředků! A ty by se vám měly vrátit. Likvidita všech alternativních komodit je tak tak v praxi významně zatížena tímto profitovým handicapem.

Další předností jedinečného drahého kovu, který má Zlatovna ve svém názvu jsou minimální náklady spojené s jeho uložením. Tento kov má fyzické vlastnosti, které mu umožňují skvěle odolávat korozi a zkáze. Je trvanlivý. Nezničitelný. V ohni neshoří. Voda ho nerozpoustí. Je neuvěřitelně odolný. Nepůsobí na něj vnější vlivy, nerezaví, je odolný vůči kyselinám, zásadám i solím. Ani čas nedokáže snížit jeho hodnotu. K jeho uložení nakonec nepotřebujete ani trezor, schováte-li jej na tajném a bezpečném místě.

INVESTIČNÍ ZLATO PROTI INFLACI

Kolik prostředků byste měli vložit do nákupu investičního zlata? Po dlouhá léta platilo zlaté pravidlo, že každý by měl držet 5 až 10 procent svého majetku ve formě investičního zlata, pro případ nečekané neblahé události (ekonomové jí říkají černá labuť). Pokud však vidíte, že se bouře nevyhnutelně blíží a očekáváte otřesy každým dnem, položte si otázku: Jak ochránit zbývajících 90 až 95 procent vašeho majetku? Hotovost byla vždy králem. Ale zůstane jím i v době inflace? Uložení peněz do drahých kovů je spolehlivější způsob ochrany majetku než převod finančních prostředů do jiných měn nebo nákupu kryptoměn.

Zlata je na světě omezené množství. Proto snaha vyrobit zlato transmutací (přeměnou) z levnějších a méně ušlechtilých kovů přitahovala alchymisty po staletí. Nebyli však úspěšní. Nemožnost vyrábět zlato na objednávku je základem jeho odolnosti vyči inflačním tlakům. Cena zlata roste ruku v ruce se snižováním kupní síly běžných platidel. Platí, že kdo má zlato, má vždy peníze.

ARGOR HERAEUS

Argor Heraeus je jednou z nejprestižnějších rafinérií drahých kovů na světě. Sídlí ve Švýcarsku, zemi známé svou dlouhou tradicí v oblasti zpracování zlata a dalších drahých kovů. Produkty této rafinérie jsou považovány za standard kvality a jsou akceptovány na všech světových trzích, což z ní činí synonymum pro spolehlivost, preciznost a technologickou vyspělost. Hlavní sídlo a výrobní závod společnosti Argor Heraeus se nachází v švýcarském městě Mendrisio, v kantonu Ticino. Tato oblast je strategicky situována nedaleko hranic s Itálií, což poskytuje výhodné spojení s evropskými a světovými trhy. Švýcarsko jako celek je uznávané jako jedno z nejdůležitějších center pro obchodování a zpracování drahých kovů, což dodává společnosti Argor Heraeus silnou pozici na globálním trhu. Argor Heraeus byla založena v roce 1951 jako rafinérie zlata a postupně si vybudovala renomé jedné z nejspolehlivějších a technologicky nejpokročilejších firem v tomto oboru. V roce 1986 se společnost stala součástí skupiny Heraeus, německého konglomerátu, který je lídrem v oblasti technologií a zpracování drahých kovů. Rafinérie si během své historie získala důvěru největších světových finančních institucí a centrálních bank. Její produkty, včetně slitků a mincí, jsou akceptovány organizací London Bullion Market Association (LBMA), což je klíčový standard pro obchodování drahých kovů na světových trzích.

Produkty Argor Heraeus zahrnují zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky různých velikostí a ryzostí, které jsou vysoce ceněny jak mezi investory, tak mezi průmyslovými zákazníky. Zlaté slitky jsou často opatřeny certifikátem kvality, který potvrzuje jejich ryzost a původ, což zaručuje jejich akceptaci na všech trzích. Kromě standardních produktů nabízí společnost také personalizované řešení, jako jsou zakázkové slitky a mince pro instituce či soukromé klienty. Tento přístup umožňuje zákazníkům získat produkty šité na míru jejich specifickým potřebám. Argor Heraeus klade důraz na ekologickou odpovědnost a udržitelnost, což je v oblasti zpracování drahých kovů stále důležitější téma. Společnost je certifikována podle přísných environmentálních a etických standardů, včetně Responsible Jewellery Council (RJC) a iniciativy Responsible Gold.

Argor Heraeus hraje klíčovou roli v globálním obchodu s drahými kovy. Díky své pověsti a standardům kvality je oblíbeným partnerem centrálních bank, klenotnických firem a investorů. Její produkty slouží jako zajištění proti inflaci, uchovatel hodnoty a důležitý prvek v mezinárodním finančním systému. Argor Heraeus je symbolem dokonalosti a inovace v oblasti drahých kovů. Její dlouhá historie, závazek k ekologii a široká akceptace na světových trzích z ní činí jednu z nejuznávanějších rafinérií na světě. Pro investory a průmyslové zákazníky je synonymem kvality, důvěry a udržitelnosti. Je proto přirozené, že její produkty naleznete i v srotimentu Zlatovny.
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ

Užijte si svůj první velký nákup zlata. Osobní odběr zboží je vítaná příležitost navštívit nás v našich prodejnách v Praze na náměstí Republiky v II. patře budovy Obecního domu, v Brně v budově Dorn vedle Vaňkovy nebo v expozici v budově Státní banky ve Vsetíně. Uvidíte zde nejvzácnější české mince z ryzího zlata a stříbra, švýcarské zlaté slitky i raritní ražby Pražské mincovny. Využijte této příležitosti prohlédnout si na vlastní oči zlato koncentrované do zlatých cihliček. Během Vaší návštěvy se budeme věnovat jenom Vám. Rádi Vám poradíme a pomůžeme připravit individuální investiční plán. Využijte našich zkušeností.

ZPRÁVY HÝBOU CENOU ZLATA

Přinášíme vám ty nejdůležitejší zprávy z aktuálního zpravodajství České tiskové kanceláře a dalších světových agentur. Klíčové zprávy, důležitá sdělení, analýzy, prognózy, očekávané události. Buďte informovaní. Sledujte náš výběr zpráv pravidelně. Neunikla vám nějaká?

VÝBĚR ZPRÁV Z DŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ

Každý týden vám přinášíme výběr podstatných zpráv. Sledujte originální zpravodajství zaměřené na svět drahých kovů, financí, cenin, mincí, pokladů a všeho co v sobě skrývá nadčasové hodnoty. Sledujte zprávy na serveru Zlatovna.cz.

České mince

Průzkum: Dvě třetiny Čechů vnímají současnou situaci jako ekonomickou krizi


Praha 4. září (ČTK) - I přes stabilizaci české ekonomiky po období vysoké inflace vnímají dvě třetiny Čechů současnou situaci jako ekonomickou krizi. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Generali Investments CEE, jehož výsledky má ČTK k dispozici. Lidé mají největší obavy z rostoucích nákladů na bydlení a vysokých cen energií, přetrvává také strach z inflace. Zvyšování nákladů na bydlení označilo za hlavní obavu pro osobní finance 18,6 procenta lidí. Dalších 17,2 procenta vidí největší hrozbu v cenách energií, pro 16,2 procenta dotázaných to je pokračování vysoké inflace a pro 13,9 procenta nižší reálné mzdy. "Obecně jsou ze svých financí nejméně nervózní zástupci střední generace a lidé ve věku 54 až 65 let. Mladé do 35 let mnohem více znervózňují rostoucí náklady na bydlení, včetně nákladů na jeho pořízení, a inflace obecně. Naopak vysoké ceny energií způsobují vrásky především střední a nejstarší generaci," uvedl hlavní ekonom Generali Investments CEE Radomír Jáč. Dopady inflace, která v předchozích dvou letech byla 15,1 a 10,7 procenta a teprve letos se přiblížila k dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB), pociťuje 83,4 procenta Čechů. Lidé proto i nadále mění kvůli vyšším cenám své nákupní zvyklosti. Podobně jako před rokem uvedlo 60 procent dotázaných, že se snaží zmenšit svou spotřebu energií a vody. Podobný je podíl těch, kteří šetří na jídle. Třetina lidí omezila své výdaje na volnočasové aktivity, čtvrtina omezuje nebo ruší předplatné streamovacích služeb nebo časopisů. Průzkum také ukázal, že významná část Čechů v posledním roce změnila způsob s nakládáním se svými úspory s ohledem na snižující se úrokové sazby. "Téměř čtvrtina tak buď už převedla, nebo plánuje převést své peníze na spořicí účet do jiné banky, která nabízí vyšší úrok. Přes deset procent respondentů pak plánuje uložit peníze do jiného investičního produktu," uvedl Jáč. Průzkum se uskutečnil v polovině srpna na reprezentativním vzorku 1039 respondentů od 18 do 65 let ze všech krajů České republiky. Sběr dat se uskutečnil prostřednictvím aplikace Ipsos Instant Research. str rdo

Průměrná mzda v ČR vzrostla na 45.854 Kč, růst byl pod očekáváním trhu


Praha 3. září (ČTK) - Průměrná nominální mzda v Česku ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 6,5 procenta na 45.854 korun. Při zohlednění inflace dosáhl reálný růst mezd 3,9 procenta, mzdy tak reálně rostly druhé čtvrtletí v řadě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici upozornili, že tempo růstu mezd proti prvnímu čtvrtletí zvolnilo, růst zůstal za očekáváním trhu. Podle odborníků také rychleji rostou mzdy vysokopříjmovým zaměstnancům. V porovnání s druhým čtvrtletím loňského roku stoupla hrubá mzda nominálně o zhruba 2800 korun. Spotřebitelské ceny se za stejnou dobu zvýšily o 2,5 procenta. Bez započtení růstu cen se průměrné platy v Česku zvyšují nepřetržitě od začátku roku 2014. V reálném vyjádření mzdy rostly v obou letošních čtvrtletích, předtím ale devět kvartálů v řadě klesaly. Analytici tak upozorňují, že reálné mzdy jsou nyní na úrovni druhého čtvrtletí 2018, nejvyšší úrovně před pandemií dosáhnou až v příštím roce. Mzdový vývoj ve druhém čtvrtletí zůstal podle analytiků za očekáváním. Analytik Komerční banky Jaromír Gec připomněl, že finanční trh předpokládal meziroční růst reálných mezd 4,3 procenta, Česká národní banka (ČNB) dokonce 4,6 procenta. "Po silném prvním čtvrtletí, kdy byl mzdový růst patrně ovlivněn některými mimořádnými vlivy, jsme tak celkově ve druhém čtvrtletí byly svědky ochlazení mzdové dynamiky," uvedl. V prvním čtvrtletí se nominální mzda zvýšila o 7,2 procenta, reálná o pět procent. Také hlavní ekonom Cyrrusu Vít Hradil upozornil na zpomalení tempa růstu mezd proti prvnímu čtvrtletí. Zrychlení dynamiky podle něj v této chvíli není pravděpodobné s ohledem na slabý výkon české ekonomiky. "V některých odvětvích zaměstnancům mzda reálně nevzrostla," upozornila vedoucí oddělení statistiky práce ČSÚ Jitka Erhartová. Nejvyšší růst průměrné mzdy proti stejnému období roku 2023 zaznamenali statistici ve zdravotní a sociální péči, kde mzdy stouply o zhruba 11 procent. O 7,8 procenta si polepšili zaměstnanci v oboru zásobování vodou a činnostech související s odpadními vodami, odpady a sanacemi. Naopak nejméně, o 2,1 procenta, se zvýšila hrubá nominální mzda ve vzdělávání. Medián, tedy střední hodnota mezd, vzrostl ve druhém čtvrtletí o 5,8 procenta na 38.529 korun. U mužů byla mediánová mzda 41.540 Kč, zatímco u žen 35.565 korun. Osmdesát procent zaměstnanců pobíralo mzdu mezi 20.652 a 75.570 korunami. Analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že mediánová mzda rostla pomaleji než průměrná. "Podobně tomu bylo i v prvním čtvrtletí, kdy rozdíl v neprospěch mediánu byl ještě výraznější. Výrazněji tak zatím v letošním roce rostou mzdy vysokopříjmové oproti nízkopříjmové části zaměstnanců, což je podle mě také jeden z důvodů, proč nedochází k rychlejšímu oživení spotřeby domácností," uvedl. Nejvyšší mzdy pobírali ve druhém čtvrtletí zaměstnanci v Praze, kde průměrná mzda vzrostla o 5,5 procenta 56.144 korun. Následoval Středočeský kraj s průměrnou mzdou 48.945 korun, což je o 7,9 procenta víc než před rokem. Jediným regionem, kde byla průměrná mzda pod 40.000 korun hrubého, byl Karlovarský kraj. Průměrná mzda tam ve druhém čtvrtletí byla 39.031 korun, meziročně vzrostla o šest procent. str mol
DALŠÍ ZPRÁVY
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem a drahými kovy. Prodej a výkup investičního zlato. Zlaté mince. Švýcarské zlaté investiční slitky/cihly. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile, která vyrábí Česká mincovna, Pražská mincovna a Mincovna Kremnica. České dukáty. Mince České národní banky (ČNB) a Národnej banky Slovenska (NBS). Statistiky, grafy a vývoj ceny zlata. Kurzy. Ekonomické a finanční zpravodajství České tiskové kanceláře. Zprávy ze světa komoditních burz, drahých kovů, sběratelství a numismatiky. ©2011-2024 Zlatovna a.s.