Euro
+ 420 545 222 800
Upozornění: Provozní doba během vánočních svátků a na přelomu roku. Máme omezený provoz. Více na otevírací doba.
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Investiční zlato

ZLATÉ SLITKY

Slitky rafinérie Argor Heraeus jsou jasnou jedničkou na českém trhu. Tato prémiová švýcarská rafinérie nabízí ryzí zlato s certifikátem za bezkonkurenční ceny. (Argor Heraeus vyrábí i značku Münze Österreich). V nabídce máme i cenově výhodnější zlaté slitky v sadě 10ks...

ZLATO SKLADEM

Náš velkoobchod udržuje nadstandartní skladové zásoby zlatých slitků. Vaši objednávku uspokojíme obratem, nebo v extrémně krátké lhůtě. Více na téma investiční zlato
Investování do zlata získává v posledních letech na oblibě a přitahuje stále více investorů. Investiční zlato, které zahrnuje zlaté mince a slitky, představuje formu investice odlišnou od investování do zlata jako komodity na burze. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity je schopnost investičního zlata udržet svou kupní sílu, což prakticky chrání a zajišťuje investované peníze před inflací. Investiční zlatá mince má tedy charakter určitého zajištění. V porovnání s pamětními mincemi je vhodnější i pro investice velkých částek a objemů. 

CO JE TO INVESTIČNÍ ZLATO?

Investiční zlato je koncentrát bohatství. Často se přirovnává k bezpečnému přístavu, do nějž může každý investor zakotvit svůj majetek a spolehlivě jej ochránit před bouří na finančním trhu. Získat jej můžete ve formě zlatých cihliček nebo mincí. Ty musí mít tu nejvyšší ryzost. Prodávají se bez umělé 'sběratelské' hodnoty. Stát podporuje ukládání prostředků do investičního zlata. Proto je jeho nákup osvobozen od daně z přidané hodnoty. Investiční zlato je v celé EU zatíženo sazbou 0 procent DPH! Osvobození od daně z přidané hodnoty činí ze zlata prémiový investiční instrument. Skutečnost, že pouze při nákupu zlata fyzické osoby neplatí daň ve výši 21 procent je klíčová pro 'zlatou horečku' Čechů.

Žádná jiná komodita vám tento benefit nenabízí. Stříbro, diamanty, šperky, starožitnosti, obrazy, veteráni a všechny další komodity jsou při fyzickém pořízení zatíženy daní. A 21 procent je velmi vysoký 'poplatek' státu za realizaci investice. Je to téměř celá čtvrtina hodnoty uložených prostředků! A ty by se vám měly vrátit. Likvidita všech alternativních komodit je tak tak v praxi významně zatížena tímto profitovým handicapem.

Další předností jedinečného drahého kovu, který má Zlatovna ve svém názvu jsou minimální náklady spojené s jeho uložením. Tento kov má fyzické vlastnosti, které mu umožňují skvěle odolávat korozi a zkáze. Je trvanlivý. Nezničitelný. V ohni neshoří. Voda ho nerozpoustí. Je neuvěřitelně odolný. Nepůsobí na něj vnější vlivy, nerezaví, je odolný vůči kyselinám, zásadám i solím. Ani čas nedokáže snížit jeho hodnotu. K jeho uložení nakonec nepotřebujete ani trezor, schováte-li jej na tajném a bezpečném místě.

INVESTIČNÍ ZLATO PROTI INFLACI

Kolik prostředků byste měli vložit do nákupu investičního zlata? Po dlouhá léta platilo zlaté pravidlo, že každý by měl držet 5 až 10 procent svého majetku ve formě investičního zlata, pro případ nečekané neblahé události (ekonomové jí říkají černá labuť). Pokud však vidíte, že se bouře nevyhnutelně blíží a očekáváte otřesy každým dnem, položte si otázku: Jak ochránit zbývajících 90 až 95 procent vašeho majetku? Hotovost byla vždy králem. Ale zůstane jím i v době inflace? Uložení peněz do drahých kovů je spolehlivější způsob ochrany majetku než převod finančních prostředů do jiných měn nebo nákupu kryptoměn.

Zlata je na světě omezené množství. Proto snaha vyrobit zlato transmutací (přeměnou) z levnějších a méně ušlechtilých kovů přitahovala alchymisty po staletí. Nebyli však úspěšní. Nemožnost vyrábět zlato na objednávku je základem jeho odolnosti vyči inflačním tlakům. Cena zlata roste ruku v ruce se snižováním kupní síly běžných platidel. Platí, že kdo má zlato, má vždy peníze.

ARGOR HERAEUS

Argor Heraeus je jednou z nejprestižnějších rafinérií drahých kovů na světě. Sídlí ve Švýcarsku, zemi známé svou dlouhou tradicí v oblasti zpracování zlata a dalších drahých kovů. Produkty této rafinérie jsou považovány za standard kvality a jsou akceptovány na všech světových trzích, což z ní činí synonymum pro spolehlivost, preciznost a technologickou vyspělost. Hlavní sídlo a výrobní závod společnosti Argor Heraeus se nachází v švýcarském městě Mendrisio, v kantonu Ticino. Tato oblast je strategicky situována nedaleko hranic s Itálií, což poskytuje výhodné spojení s evropskými a světovými trhy. Švýcarsko jako celek je uznávané jako jedno z nejdůležitějších center pro obchodování a zpracování drahých kovů, což dodává společnosti Argor Heraeus silnou pozici na globálním trhu. Argor Heraeus byla založena v roce 1951 jako rafinérie zlata a postupně si vybudovala renomé jedné z nejspolehlivějších a technologicky nejpokročilejších firem v tomto oboru. V roce 1986 se společnost stala součástí skupiny Heraeus, německého konglomerátu, který je lídrem v oblasti technologií a zpracování drahých kovů. Rafinérie si během své historie získala důvěru největších světových finančních institucí a centrálních bank. Její produkty, včetně slitků a mincí, jsou akceptovány organizací London Bullion Market Association (LBMA), což je klíčový standard pro obchodování drahých kovů na světových trzích.

Produkty Argor Heraeus zahrnují zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky různých velikostí a ryzostí, které jsou vysoce ceněny jak mezi investory, tak mezi průmyslovými zákazníky. Zlaté slitky jsou často opatřeny certifikátem kvality, který potvrzuje jejich ryzost a původ, což zaručuje jejich akceptaci na všech trzích. Kromě standardních produktů nabízí společnost také personalizované řešení, jako jsou zakázkové slitky a mince pro instituce či soukromé klienty. Tento přístup umožňuje zákazníkům získat produkty šité na míru jejich specifickým potřebám. Argor Heraeus klade důraz na ekologickou odpovědnost a udržitelnost, což je v oblasti zpracování drahých kovů stále důležitější téma. Společnost je certifikována podle přísných environmentálních a etických standardů, včetně Responsible Jewellery Council (RJC) a iniciativy Responsible Gold.

Argor Heraeus hraje klíčovou roli v globálním obchodu s drahými kovy. Díky své pověsti a standardům kvality je oblíbeným partnerem centrálních bank, klenotnických firem a investorů. Její produkty slouží jako zajištění proti inflaci, uchovatel hodnoty a důležitý prvek v mezinárodním finančním systému. Argor Heraeus je symbolem dokonalosti a inovace v oblasti drahých kovů. Její dlouhá historie, závazek k ekologii a široká akceptace na světových trzích z ní činí jednu z nejuznávanějších rafinérií na světě. Pro investory a průmyslové zákazníky je synonymem kvality, důvěry a udržitelnosti. Je proto přirozené, že její produkty naleznete i v srotimentu Zlatovny.
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ

Užijte si svůj první velký nákup zlata. Osobní odběr zboží je vítaná příležitost navštívit nás v našich prodejnách v Praze na náměstí Republiky v II. patře budovy Obecního domu, v Brně v budově Dorn vedle Vaňkovy nebo v expozici v budově Státní banky ve Vsetíně. Uvidíte zde nejvzácnější české mince z ryzího zlata a stříbra, švýcarské zlaté slitky i raritní ražby Pražské mincovny. Využijte této příležitosti prohlédnout si na vlastní oči zlato koncentrované do zlatých cihliček. Během Vaší návštěvy se budeme věnovat jenom Vám. Rádi Vám poradíme a pomůžeme připravit individuální investiční plán. Využijte našich zkušeností.

ZPRÁVY HÝBOU CENOU ZLATA

Přinášíme vám ty nejdůležitejší zprávy z aktuálního zpravodajství České tiskové kanceláře a dalších světových agentur. Klíčové zprávy, důležitá sdělení, analýzy, prognózy, očekávané události. Buďte informovaní. Sledujte náš výběr zpráv pravidelně. Neunikla vám nějaká?

VÝBĚR ZPRÁV Z DŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ

Každý týden vám přinášíme výběr podstatných zpráv. Sledujte originální zpravodajství zaměřené na svět drahých kovů, financí, cenin, mincí, pokladů a všeho co v sobě skrývá nadčasové hodnoty. Sledujte zprávy na serveru Zlatovna.cz.

České mince

Počet stomilionářů vzrostl za deset let o 54 procent, nejvíce v Číně a v USA


Londýn 17. září (ČTK) - Klub superbohatých lidí ve světě se za posledních deset let citelně rozrostl. Hlavní podíl má na tom Čína a pak Spojené státy, vyplývá ze zprávy společností New World Wealth a Henley Partners. Celkový počet lidí, kteří mají investovatelný majetek nejméně za 100 milionů USD (2,26 miliardy Kč), označovaných jako stomilionáři, za deset let vzrostl celosvětově o 54 procent na 29.350. "Amerika a Čína zažívají něco, co lze označit za boom stomilionářů, a výrazně překonávají evropské protějšky," řekl generální ředitel Henley Partners Juerg Steffen. Nejvýraznější růst zaznamenala Čína, kde počet stomilionářů za posledních deset let stoupl o 108 procent. Ve Spojených státech se počet těchto mimořádně bohatých lidí zvýšil o 81 procent. V Číně byl z velké části růst způsoben příchodem podnikatelů v technologiích a v průmyslu. V současné době v zemi žije 2350 stomilionářů. Čínská ekonomika však v posledních letech stagnuje, brzdí jí problémy v realitním sektoru, přetrvávající vysoká nezaměstnanost a slabá domácí spotřeba. Nejvíce stomilionářů se objevilo v letech 2013 až 2020, od roku 2020 jejich počet vzrostl jen o deset procent, řekl serveru zpravodajské televize CNBC analytik New World Wealth Andrew Amoils. Od současnosti do roku 2040 však Amoils v Číně nadále očekává vysoký růst počtu stomilionářů, a to o 80 až 100 procent. Nicméně počty těchto mimořádně bohatých lidí ve Spojených státech a v Číně by do roku 2040 měly růst rychleji, než bude činit světový průměr. Ten by se měl pohybovat kolem 75 procent. Řada měst v Asii a na Blízkém východě by mohla zažít růst počtu mimořádně bohatých lidí o 150 procent. Jsou mezi nimi Tchaj-pej, Dubaj, Abú Zabí či Béngalúru. Naopak v zavedenějších centrech, jako je Curych, Chicago, Moskva a Madrid, se očekává růst počtu superbohatých o méně než 50 procent. Slabý růst v Evropě je způsoben pomalou expanzí na důležitých trzích, jako je Německo, Francie a Británie, dodal Steffen. Zatímco větší rozvinuté evropské země zaostávají, menší země jako Monako, Malta a Černá Hora nebo Polsko zaznamenaly růst počtu stomilionářů o 75 procent a více. Investovatelný majetek zahrnuje prostředky jako peníze v hotovosti, akcie, dluhopisy, fondy a další finanční majetek, jenž není vázán ve fyzických aktivech, jejichž okamžité použití by bylo komplikovanější. Typickým příkladem jsou nemovitosti. Investovatelný majetek nezahrnuje aktiva, jako jsou nemovitosti pro osobní využití, sběratelské předměty či osobní majetek, ale také třeba podnikání, jehož převod na likvidní prostředky by vyžadoval větší čas a úsilí. irl spr

Analýza: Obchod mezi Británií a EU za poslední tři roky klesl víc než o čtvrtinu


Londýn/Brusel 17. září (ČTK) - Obchodní výměna mezi Británií a Evropskou unií po brexitu klesla. V letech 2021 až 2023 se hodnota britského vývozu zboží do unie snížila o 27 procent, hodnota dovozu pak o 32 procent. Snižuje se pestrost vyměňovaného zboží. Na vině jsou významné obchodní překážky, jejichž negativní dopad se s časem stupňuje. EU ale pro Británii zůstává nejdůležitějším obchodním partnerem, uvádí analýza Astonské univerzity v Birminghamu. "Bez urychlených politických opatření se ekonomická pozice Spojeného království a jeho postavení na světovém trhu bude nadále zhoršovat," uvedl hlavní autor studie profesor Jun Du. Do zemí sedmadvacítky směřovalo o 1645 druhů britských výrobků méně. Studie nezohledňuje sektor služeb, který si po brexitu vedl lépe, než se očekávalo. Zvýšil se také vývoz tabáku, železničního a leteckého zboží. Británie opustila EU na konci ledna 2020 a od roku 2021 už není členem celní unie a jednotného trhu EU. Dohoda o volném obchodu uzavřená na poslední chvíli vytvořila byrokratické překážky a další obchodní bariéry. EU přesto zůstává největším obchodním partnerem Británie. Podle studie patří mezi nejvíce zasažená odvětví zemědělství, oděvní průmysl a produkce dřeva a papíru. Největší pokles vývozu zaznamenalo jedlé ovoce a ořechy, jejichž hodnota se snížila téměř o tři čtvrtiny. Naopak mírně vzrostla rozmanitost výrobků v tabákovém zboží, výrobě kolejových vozidel a v leteckém průmyslu. "Negativní dopad obchodní dohody se v průběhu času prohlubuje, přičemž v roce 2023 se obchod projeví prudším poklesem než v předchozích letech,“ uvádí analýza. Zejména menší britští vývozci na obchod s EU rezignovali. Autoři studie navrhují, aby se politici pokusili o změny. Ty by podle nich měly zahrnovat reorganizaci dodavatelských řetězců a podporu podniků ve snaze přizpůsobit se obchodním překážkám. Nová sociálnědemokratická vláda v Londýně chce zlepšit vztahy s EU. Premiér Keir Starmer je však striktně proti opětovnému vstupu do celní unie nebo zapojení do jednotného trhu, ačkoli se o tom před volbami diskutovalo. V lednu byla podle týdeníku Der Spiegel zveřejněna studie, podle níž brexit jen v roce 2023 stál britskou ekonomiku přibližně 140 miliard liber (4,2 bilionu Kč). vjn spr
DALŠÍ ZPRÁVY
NEAKTIVNÍ COOKIES Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem a drahými kovy. Prodej a výkup investičního zlata. Zlaté mince. Švýcarské zlaté investiční slitky/cihly. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované numismatické ražby a medaile, která vyrábí Česká mincovna, Pražská mincovna a Mincovna Kremnica. České dukáty. Mince České národní banky (ČNB) a Národnej banky Slovenska (NBS). Statistiky, grafy a vývoj ceny zlata. Kurzy. Ekonomické a finanční zpravodajství České tiskové kanceláře. Zprávy ze světa komoditních burz, drahých kovů, sběratelství a numismatiky. ©2011-2025 Zlatovna a.s.
RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...