Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

SEZNAM

Krimi

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1817,6 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
20,8 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Žalobkyně pro Tušla navrhuje navýšení trestu na 21 měsíců vězení
Praha 26. července (ČTK) - Státní zástupkyně navrhla v závěrečné řeči Patriku Tušlovi za pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví navýšení trestu o půl roku na 21 měsíců vězení.
Končící předseda ÚS Rychetský nepřijme žádnou ústavní funkci či pracovní poměr
Brno 19. července (ČTK) - Končící předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský už nepřijme žádnou ústavní funkci a nevstoupí do žádného pracovního poměru.
Britské gangy používají české samopaly Škorpion, už mají i náhodné oběti
Liverpool (Británie) 8. července (ČTK) - Vraha 26leté Angličanky Elle Edwardsové soud v pátek poslal do vězení na doživotí, píše web stanice BBC.
Soud zrušil pokutu 30,7 milionu Kč od ÚOHS pro autorské svazy OSA a Intergram
Brno 27. června (ČTK) - Krajský soud v Brně dnes zrušil dvě pokuty ve výši 10,7 milionu a 20 milionů korun, které autorským svazům OSA a Intergram vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za zneužití dominantního postavení.
Soud v Černé Hoře vyměřil kryptoměnovému podnikateli Kwonovi čtyři měsíce vězení
Podgorica 19. června (ČTK) - Čtyři měsíce vězení dnes vyměřil soud v Černé Hoře kryptoměnovému podnikateli To Kwonovi a jeho spolupracovníkovi za padělání cestovních dokladů.
Manažery MUS poslal soud do vězení na 7,5 a šest let, propadly jim miliony
Praha 12. června (ČTK) - V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uložil dnes soud bývalému manažerovi těžební firmy Antoniu Koláčkovi 7,5 roku vězení a propadnutí několika set milionů korun z bankovních účtů.
Kriminalisté zadrželi muže, který přepadal směnárny s replikou granátu
Praha 9. června (ČTK) - Kriminalisté zadrželi padesátiletého muže, který od dubna přepadl v Česku několik směnáren.
U soudu v Liberci chce žalobce v dotační kauze trest i pro bývalého europoslance
U soudu v Liberci chce žalobce v dotační kauze trest i pro bývalého europoslance
Italská policie zadržela 61 lidí podezřelých z členství v mafii 'Ndrangheta
Italská policie zadržela 61 lidí podezřelých z členství v mafii 'Ndrangheta
Zloděje šperků za miliony v Praze pomohl odhalit kelímek v rukou jednoho z nich
Zloděje šperků za miliony v Praze pomohl odhalit kelímek v rukou jednoho z nich
Falešné šperky za desítky milionů skončily v rukou ruzyňských celníků
Falešné šperky za desítky milionů skončily v rukou ruzyňských celníků
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.