+ 420 545 222 800
Zlatovna Investiční zlato Mince

Svatební dar

SVATEBNÍ DAR

Svatba je jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě, spojení osudu s milovanou osobou svatebním slibem. K tomuto okamžiku je vhodné darovat svatební dar. Dárek, který bude novomanželům připomínat tento nezapomenutelný den. Buďte originální a řekněte své „ano" některému svatebnímu daru z naší nabídky...

DAR K VÝROČÍ SVATBY

Osudové spojení dvou životů dokáže zlato vyjádřit v mnoha podobách. Aby spolu novomanželé vydrželi, potřebují lásku, porozumění, ale především štěstí. Darujte jim ho v podobě těchto dukátů. Jsou vhodné i k výročí svatby.

SVATEBNÍ DEN

Spojí osudy dvou lidských bytostí.

Svatba je světově rozšířený společenský obřad, který spojuje dvě osoby. Tento obřad se vyskytuje v různých formách v naprosté většině světových kultur. Před samotným sňatkem většinou předchází řada příprav, některé jsou závazné, jiné spíše tradiční, například: zásnuby a žádost o ruku.

Polibek

Svatební polibek.

Prsteny

Svatební prsteny

Nejběžnější svatební zvyky v Česku jsou:

- Zdobení svatebních vozidel, zpravidla automobilů stuhami a květinami a zdobení svatebního sálu
- dekorace stolů, židlí
- Svatební koláčky, kterými se zvou svatební hosté. Většinou jde o malé koláčky s průměrem do asi 5 centimetrů, koláčové jednohubky, s různými náplněmi. Svatební koláčky nesmí péct sama nevěsta. Žena, která sní koláček, který byl upečen v rohu plechu, se do roka a do dne vdá.
- Oblečení nevěsty by mělo obsahovat něco nového, starého, půjčeného a modrého.
- Voničky nebo vývazek dostane každý svatební host dostane do klopy nebo na šaty.
- Falešná nevěsta. Někdo se převlékne za nevěstu a snaží se přebrat pravé nevěstě ženicha před svatbou.
- Házení kyticí, Nevěsta si po skončení obřadu či po prvním tanci a fotografování stoupne zády k neprovdaným dívkám, které se svatby účastní, a hodí kytici za sebe. Dívka, která kytici chytí, se do roka jistě bude vdávat. Tradice převzatá z anglosaských zemích.
- Zasypávání rýží, Při odchodu z obřadní síně zasypávají svatebčané novomanželský pár rýží. Přivolávají tak bohatství a plodnost. Také konfetami a flitry.
- Chomout dostane novomanžel na krk, jako symbol svázání manželstvím. Chomout bývá často doplněn i železnou koulí připevněnou nad kotník ženicha řetězem.
- Střepy. Při příchodu na svatební hostinu rozbije obsluhující personál talíř, nevěsta s ženichem pak musí střepy zamést. Podle toho, jak se k úkolu postaví, je jasné, jak jim bude klapat společná domácnost.
- Polévka z jednoho talíře novomanželé jsou svázáni bílým ubrusem a navzájem se krmí jednou lžící. Svatební polévkou je v Česku většinou vývar s játrovými knedlíčky.
- Krájení svatebního dortu. Novomanželé opět dostávají jediný nůž a společně nakrojí dort. Nikdo ze svatebčanů nesmí dort odmítnout.
- První manželský tanec by měl být sólo tanec, věnovaný pouze novomanželům. Obvykle svatebčané vytvoří kolem tančících novomanželů kruh.
- Únos nevěsty. Tradice oblíbená zejména u mladých přátel obou novomanželů. V průběhu oslavy unesou novomanželku do některé z okolních hospůdek, kde rozpustile a nekontrolovatelně zapíjejí štěstí novomanželů. Novomanžel by měl svou ženu najít co nejdříve, protože celou útratu těchto přátel platí on. Od tohoto zvyku se pro jeho často neblahé následky na průběh svatební hostiny upouští a většinou bývá novomanželským párem zakázán.
- Přinesení novomanželky.Ženich má přenést přes práh bytu v náručí.
- Svatební cesta. Posvatební rekreační cesta novomanželů. Má usnadnit přechod ke každodennímu soužití novomanželů.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2024 Zlatovna a.s.