Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

SEZNAM

Magazín

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1817,6 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
20,8 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Na Pyrocaru v Přibyslavi ukázali i robota pro hasiče a zásahové obleky s čidly
Přibyslav (Havlíčkobrodsko) 19. srpna (ČTK) - Na Pyrocaru v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku vystavovatelé představují i hasicího robota, zásahové obleky vybavené elektronikou nebo systémy ochrany proti povodním.
V Králíkách se odehrály ukázky bojů Slovenského národního povstání
Králíky (Orlickoústecko) 19. srpna (ČTK) - Vojensko-historickou akci Cihelna v Králíkách na Orlickoústecku si diváci letos užili opět jako v předcovidové době.
Festival Vizovické Trnkobraní opět začal koštem slivovic a dalších pálenek
Vizovice (Zlínsko) 18. srpna (ČTK) - Tradičním koštem slivovice a dalších pálenek začal dnes ve Vizovicích na Zlínsku dvoudenní festival Vizovické Trnkobraní.
Bratři Ebenové vydají po devíti letech nové album s názvem Co my víme
Praha 18. srpna (ČTK) - Folková kapela Bratři Ebenové, která je známá dlouhými pauzami mezi svými nahrávkami, vydá 1.
ABC News: Co možná nevíte o černých kočkách, které 17. 8. mají svůj den
New York 16. srpna (ČTK/ABC News) - Sedmnáctý srpen je od roku 2011 vyhlášen dnem vlídnosti, ocenění a pochopení pro černé kočky.
Ve Skotsku vystavují brož od Čecha, který vyráběl keramiku pro královskou rodinu
Londýn 14. srpna (ČTK) - Ve skotském muzeu vystavují brož českého řemeslníka a dekoratéra Karla Nekoly, který vytvářel keramiku pro britskou královskou rodinu, napsal server Independent.
Chodské slavnosti opět přilákaly desetitisíce návštěvníků
Domažlice 13. srpna (ČTK) - V Domažlicích končí letošní Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť, která je jejich součástí.
BBC: Megalodoni byli superpredátoři, kteří v děloze požírali své sourozence
BBC: Megalodoni byli superpredátoři, kteří v děloze požírali své sourozence
Povrly na Ústecku shromažďují exponáty do chystaného muzea v kovárně
Povrly na Ústecku shromažďují exponáty do chystaného muzea v kovárně
Do Kroměříže se sjela historická vozidla vyrobená do roku 1945
Do Kroměříže se sjela historická vozidla vyrobená do roku 1945
O pohyblivý betlém ve Frýdlantu mají v létě zájem hlavně rodiny s dětmi
O pohyblivý betlém ve Frýdlantu mají v létě zájem hlavně rodiny s dětmi
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.