Zlatovna Zlato Zprávy Víra

SEZNAM

Víra

Aktuální cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
1819,2 $
Kurz USD: 23,22 Kč (ČNB).
Aktuální cena stříbra o hmotnosti 1 Oz /unce/
fyzicky nealokovaného je v USD nyní
20,9 $
Stříbrné mince a slitky jsou zatíženy DPH 21%.
Cena zlata na komoditní burze je frekventovaně zmiňovanou cenou v médiích i statistikách. V hodnotě zlata se odráží globální ekonomická a bezpečnostní situace jako v zrcadle. Obchody se zlatem probíhají 24 hodin denně na burzách po celém světě. Mezi klíčové komoditní burzy patří Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii. Okamžitá (tzv. spotová) cena je referenční pro všechny navazující obchody se zlatem. Její hodnota se obvykle vyjadřuje v amerických dolarech (USD) a troyských uncích (Oz). Vedle spotové ceny se často můžeme setkat i s tzv. Londýnským fixem. Existuje dopolední a odpolední fix. 'Býčí trend' vyjadřuje období růstu ceny zlata. 'Medvědí trend' období jeho poklesu. Volatilita označuje neustálou změnu (vrtkavost) ceny. Do ceny vyjádřené v českých korunách (CZK) se promítá kurz měnového páru CZK/USD. Obecně platí, že posilující koruna cenu zlata zlevňuje. A naopak. Proto se může stát, že zatímco na grafech cena zlata klesá, na pultech obchodů naopak roste. Stále platí, že hovoříme o ceně tzv. fyzicky nealokovaného zlata, tedy zlata virtuálního, abstraktního, s nímž můžete obchodovat pomocí elektronických aplikací aniž byste jej kdy drželi ve svých rukou. Cena fyzicky alokovaného zlata je vždy vyšší. Je navýšena o výši produkčních a distribučních nákladů rafinérií, které zlato zpracovávají a vyrábí z něj slitky (cihly) nebo mince. K získání jediné unce ryzího zlata je přitom zapotřebí týden práce jednoho horníka, 6350 litrů vody, dávka elektřiny, která by průměrné domácnosti vystačila deset dnů, 86125 krychlových metrů stlačeného vzduchu a množství chemikálií jako je kyanid, různé kyseliny, olovo, borax, vápno. Toto navýšení pokrývající výrobní náklady se nazývá premium. Česky přirážka. Vyšší cena fyzického zlata vám však zároveň přináší vyšší bezpečí vaší investice do tohoto drahého kovu a nezpochybnitelnou jistotu držení zlata. To je podstatné.
Ve vatikánském legislativním orgánu budou smět poprvé zasednout ženy
Vatikán 13. května (ČTK) - V Papežské komisi, vatikánském legislativním orgánu, budou smět zasednout laici a to včetně žen.
Papež František na návštěvě Maďarska vyzval k přijímání uprchlíků i k míru
Budapešť 28. dubna (ČTK) - Papež František dnes přiletěl na návštěvu Maďarska, kde mimo jiné hovořil o své vizi budoucnosti Evropy sužované válkou na Ukrajině a migrační krizí.
Bohoslužba připomene 1050. výročí založení pražského biskupství
Praha 22. dubna (ČTK) - V katedrále sv. Víta se dnes od 10:00 bude konat bohoslužba k oslavě 1050. výročí založení pražského biskupství.
Papež František ve Svatopetrské bazilice kázal naději proti válce a korupci
Vatikán 8. dubna (ČTK) - Papež František dnes ve Svatopetrské bazilice kázal naději proti "chladným větrům války", korupci a lhostejnosti.
Nynější papež podle historika pomohl zachránit během diktatury nejméně 30 lidí
Madrid/Buenos Aires 5. dubna (ČTK) - Jezuita Jorge Mario Bergoglio, který stojí od roku 2013 v čele katolické církve jako papež František, pomohl během vojenské diktatury v Argentině zachránit nejméně 30 lidí.
Nepomuk si při jarní pouti připomene 630 let od umučení Jana Nepomuckého
Nepomuk (Plzeňsko) 14. března (ČTK) - Výročí 630 let od umučení světově nejznámějšího českého světce Jana Nepomuckého si o víkendu při tradiční jarní pouti připomene světcovo rodné město Nepomuk na Plzeňsku.
Výrazná osobnost papeže Františka pomáhá církev otevírat, míní lidé z církví
Praha 12. března (ČTK) - Výrazná osobnost, jíž je papež František, přispěla k většímu otevření katolické církve i jejímu porozumění i ze strany nevěřících.
Papež František dále ztížil konání mší v latině, symbolu konzervativců
Papež František dále ztížil konání mší v latině, symbolu konzervativců
Z demisí papežů by se neměla stát móda, řekl František
Z demisí papežů by se neměla stát móda, řekl František
Evropské katolické církve podpořily lidi postižené zemětřesením
Evropské katolické církve podpořily lidi postižené zemětřesením
V Praze začne týdenní setkání zástupců katolické církve z celé Evropy
V Praze začne týdenní setkání zástupců katolické církve z celé Evropy
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.