+ 420 545 222 800
Zlatovna Investiční zlato Mince

Jak se nespálit.Jak se nespálit při nákupu zlata

Obezřetnost při nakupování na internetu je na místě.
Zde je přehled základních doporučení jak bezpečně nakupovat mince, které v nabídce nemáme a přitom si nezkazit radost z nového přírůstku do Vaší sbírky.

1. Nakupujete-li mince poprvé, využijte internet hlavně k získání informací o prodejci.
První nákup realizujte osobně. Nemá-li prodejce kamenný obchod vůbec, nemá-li ani kancelář, realizujte nejdříve menší nákupy abyste získali zkušenost jak v praxi tento obchod plní své závazky.

2. Naučte se rozlišovat stránky zavedených prodejců zlata od příležitostných nabídek.
Je-li jediným spojením na prodejce jeho mobilní telefon, počítejte s tím že můžete mít problém jej zastihnout pokud budete řešit reklamace.

3. Přesvědčte se, že uváděná cena je konečná.
Někteří prodejci účtují tzv. poplatek za zpracování ve výši několika procent. Nakupujete-li ze zemí, které nejsou členy Evropské unie, počítejte s tím, že Vám k příchozí zásilce celní úřad vyměří DPH ve výši 21 procent. výjimku tvoří zlaté investiční mince. Skutečnost, že se jedná právě o mince osvobozené od DPH však budete muset nejspíš sami obhájit.

4. Navštivte prodejnu vybraného prodejce u kterého se chystáte zlato nakupovat.
Seznamte se s jeho nabídkou. Má zboží skladem?

5. Nakupujte tam kde máte jistotu, že můžete koupené zlato snadno zpátky odprodat.
Mnoho nových prodejců zlata ve skutečnosti pouze příležitostně zprostředkovává prodej zlata. Garance zpětného výkupu (likvidity) je však neméně důležitá.

6. Vyhýbejte se nákupu Na anonymních internetových burzách.
Internetové burzy umožňují každému rychle a snadno nabídnout případně prodat různé zboží. Snadnost je však na úkor bezpečí. Většina prodejců je anonymních a fotografie nabízených mincí bývají často okopírované z katalogových stránek. Jestli bude Vámi objednaná mince v bezvadném stavu se dozvíte až po rozbalení zásilky.

Doporučení: Vzácné mince na této platformě nekupujte nebo trvejte na osobním předání a platbě, tak abyste měli možnost od obchodu odstoupit dříve než zaplatíte.

Upozornění : Nakupujete-li na internetu u obchodníka s numismatikou máte možnost vrátit objednané zboží do 14ti dnů bez udání důvodů. Tato povinnost se však netýká příležitostných prodejů na internetových burzách.

7. Zásadně NIKDY nepoužívejte k placení nákupu investičního zlata kreditní kartu.
zlato se prodává s velmi malou marží a poplatky, které si banky za zprostředkování takové transakce účtují ji převyšují. Žádný poctivý obchodník u nás ani ve světě nepříjmá proto platby při nákupu investičního zlata přes internet pomocí platební karty. Známy jsou pouze případy několika obchodníků kteří při nákupu požadují číslo platební karty aby se přesvědčili zda objednávku činí dospělá osoba a rozhodli se zda fixovat cenu. Samotná platba však probíhá klasickým způsobem.

8. Ověřte si adresu kde nekupujete!

Všimli jste si jak jsou některé internetové stránky podobné druhým?
Víte, že někteří prodejci cíleně kopírují stránky zavedených e-shopů a snaží se v kupujících vyvolat dojem, že nakupují na známých adresách? Chcete-li nakoupit u nás, přesvědčte se vždy, že nakupuje opravdu na stránkách s adresou : Zlatovna.cz
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...