+ 420 545 222 800
Zlatovna Investiční zlato Mince

Punc

Puncování investičního zlata

Je důležité poznamenat, že ne všechny předměty vyrobené z drahých kovů jsou puncovány. Například investiční zlato a stříbro bývá označeno jiným způsobem, nejčastěji značkou rafinérie. Ta rovněž zahrnuje vedle identifikace producenta i specifikaci ryzosti a hmotnosti slitku.

Puncování mincí ČNB

Rovněž mince, vydávané Českou národní bankou nejsou puncovány. Jejich ryzost a podoba je stanovena zákonem a zvěřejněna ve sbírce zákonů.

Puncování medailí

Medaile musí být označeny puncovní značkou. Seznam českých puncovních značek.

Certifikace investičního zlata

Certifikát bývá obvykle součástí adjustace investičního slitku. Tím, že je zatavený nebo vložený do ochrannéhoho obalu (blistru) usnadnuňuje manipulaci s větším množstvím slitků. To je důležité zejména při obchodování se slitky malých gramáží.
PUNCOVNÍ ZÁKON PUNCOVNÍ ZNAČKY
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2023 Zlatovna a.s.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...