Euro
+ 420 545 222 800
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Česká jména - Svatomír - velká zlatá medaile 1 Oz

Náhled Averzní strany - Česká jména - Svatomír - velká zlatá medaile 1 Oz Náhled Reverzní strany - Česká jména - Svatomír - velká zlatá medaile 1 Oz

Cena včetně DPH
94 740 Kč
DO KOŠÍKU
SPECIFIKACE
průměr 37 mm
hmotnost 31 g
ryzost 999.9/1000 Au
hrana hladká, puncovaná
provedení proof
náklad není stanoven
emise duben 2012
objednávkový kódPMCJ1386
ZDARMA
POŠTOVNÉ = 0 KČ
Sponzoruje Pražská mincovna.

Cena včetně DPH 94 740 Kč
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Jedná se o český výrobek? Ano. Jde o autentický výrobek českých rytců. Pouze v Čechách zhotovené výrobky mají českou puncovní značku. Naleznete ji v mincovním poli, nebo na hraně.
Máte zboží skladem? Zboží skladem je výrazně označeno textem SKLADEM. Máte-li zájem o větší množství stejného výrobku, nebo výrobek není k dispozici na vámi preferované prodejně, potvrdíme vám jeho dostupnost obratem.
Je zaslání zboží bezpečné? Absolutně. Máme 20 let zkušeností s diskrétním a hlavně spolehlivým doručováním hodnotných zásilek našim klientům v ČR i na Slovensku.
Dodáváte i na Slovensko? Áno. Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave alebo vo Vsetíne. Spoľahlivo vám ich doručíme aj do každého mesta a obce Slovenska.
Česká jména - Svatomír - velká zlatá medaile 1 Oz NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno: ! Adresa: ! Město: ! PSČ: !
Telefon: ! E-mail adresa: ! Poznámka:
Kontrolní kód
Opište kontrolní kód: !

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Zboží nad 10.000 Kč zasíláme až po provedení platby předem (zálohovou fakturu zašleme na Váš e-mail). Objednávky nad 5000 Kč zasíláme zdarma, na naše náklady. Pro menší zásilky je jednotný poplatek za expedici 99 Kč (resp. 4 EUR platí pro celou ČR a SLovensko. Zahrnuje balné, poštovné a pojištění zásilky.

Výstavu sester Válových v Kutné Hoře doprovodí publikace

Kutná Hora 13. ledna (ČTK) - Výstavu malířek Květy a Jitky Válových v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře doprovodí publikace, která představí širší souvislosti celého projektu. Její křest je plánován na 28. ledna spolu s uvedením knihy Marcely Pecháčkové Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Události bude předcházet série komentovaných prohlídek aktuálních výstav, informovala dnes ČTK Alena Sedláčková z galerie. Důležitou součástí expozice jsou ukázky z pozůstalosti sester Válových. Část těchto prací galerie zpřístupnila na portálu sbirky.gask.cz, celkem je tam 400 děl. "Veřejnost tak může nahlédnout například do skicáku Květy Válové z kladenské Poldovky, do série litých kreseb nebo do grafických matric. Jedná se o čtvrtinu děl z pozůstalosti, která byla v roce 2021 darována do sbírek galerie," uvedla Sedláčková. Expozice Cesta předurčená osudem začala loni v listopadu a potrvá do 19. března. Je koncipována jako symbolická pouť rozčleněná do 12 tematických okruhů, jejichž prostřednictvím mohou návštěvníci poznat na monumentálních plátnech i na drobných kresbách, skicách a grafikách procítěnou výpověď autorek o dramatu i intimitě lidského bytí. Seznámí se s počátky tvorby sester z doby, kdy byly totálně nasazeny v kladenské Poldovce za druhé světové války, ale i s pracemi z pozdějších období. Květa (1922 až 1998) a Jitka (1922 až 2011) Válovy patřily mezi významné osobnosti českého umění od konce 50. let minulého století. Jejich tvorba je mimo jiné spojená se zobrazováním těžkého údělu člověka, a to třeba prostřednictvím výjevů z kladenského průmyslového prostředí. Do architektury se vepsaly vitrážemi, nástěnnými malbami, mozaikami a reliéfy v Praze, Kladně, Ostravě a Berouně. Po roce 1989 sestry Válovy vystavovaly i v zahraničí, například v Manchesteru či New Yorku. khj hj

Na odměny pro pracovníky podílející se na předsednictví půjde 100 milionů Kč

Praha 13. ledna (ČTK) - Na odměny pro pracovníky, kteří se podíleli na nedávno skončeném českém předsednictví v Radě Evropské unie, vyčlenila vláda 100 milionů korun. Největší část, 70 milionů Kč, připadne jednotlivým resortům, dalších 20 milionů dostane ministerstvo zahraničí na odměny pro pracovníky Stálého zastoupení ČR v EU v Bruselu a desetinu vyplatí úřad vlády. Vyplývá to z materiálů, které ČTK poskytl úřad vlády a které ve středu kabinet schválil. Už v roce 2019 tehdejší kabinet ANO a ČSSD usnesením stanovil, že se na předsednictví mají co nejvíce podílet stávající zaměstnanci úřadů. Podle úřadu vlády měli zajišťovat především vysoce odborné činnosti. Odměny byly v původním materiálu zmíněny spíše obecně, nikoli závazně. Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN) tak jakožto centrální koordinátor předsednictví navrhl vyčlenit z vládní rozpočtové rezervy prostředky až do výše 100 milionů korun. Pro jednotlivé resorty bude k dispozici 70 procent, rozděleny peníze budou podle počtu jednotlivých zasedání ministerských rad a pracovních skupin. Stálé zastoupení ČR při EU obdrží pětinu celkových prostředků, podle úřadu vlády na jeho pracovnících ležela hlavní tíha v posledních fázích politické části předsednictví. Desetinu obdrží úřad vlády. Z resortů obdrží nejvyšší částku na odměny po ministerstvu zahraničí ministerstva průmyslu a obchodu (15,6 milionu Kč), zemědělství (9,2 milionu Kč), financí (8,3 milionu Kč), vnitra (6,2 milionu Kč) a životního prostředí (5,6 milionu Kč). Vzhledem k válce na Ukrajině muselo podle vlády předsednictví čelit řadě krizových situací a vyjednávat nové návrhy Evropské komise zejména v energetice. Uskutečnilo se šest mimořádných ministerských jednání, z toho pět právě k energetické krizi. Celkem se uskutečnilo téměř 50 ministerských rad, 60 jednání velvyslanců, zasedlo skoro 1500 pracovních skupin, uvádí úřad vlády. V Česku se konalo přes 300 jednání včetně říjnového neformálního summitu EU na Pražském hradě, setkání vlády s vedením Evropského parlamentu či kolegiem Evropské komise. "Z hlediska jednání s Evropským parlamentem byla v trialozích dosažena shoda nad 33 legislativními návrhy, například k drtivé většině balíku Fit for 55," podotkl úřad vlády s tím, že předsednictví bylo i mezi zahraničními partnery a představiteli unijních institucí hodnoceno jako úspěšné. opm rdo

NEAKTIVNÍ COOKIES

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.