Euro
+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Investiční zlato

ZLATÉ SLITKY

Slitky rafinérie Argor Heraeus jsou jasnou jedničkou na českém trhu. Tato prémiová švýcarská rafinérie nabízí ryzí zlato s certifikátem za bezkonkurenční ceny. (Argor Heraeus vyrábí i značku Münze Österreich). V nabídce máme i cenově výhodnější zlaté slitky v sadě 10ks...

ZLATO SKLADEM

Náš velkoobchod udržuje nadstandartní skladové zásoby zlatých slitků. Vaši objednávku uspokojíme obratem, nebo v extrémně krátké lhůtě. Více na téma investiční zlato
Investování do zlata získává v posledních letech na oblibě a přitahuje stále více investorů. Investiční zlato, které zahrnuje zlaté mince a slitky, představuje formu investice odlišnou od investování do zlata jako komodity na burze. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity je schopnost investičního zlata udržet svou kupní sílu, což prakticky chrání a zajišťuje investované peníze před inflací. Investiční zlatá mince má tedy charakter určitého zajištění. V porovnání s pamětními mincemi je vhodnější i pro investice velkých částek a objemů. 

CO JE TO INVESTIČNÍ ZLATO?

Investiční zlato je koncentrát bohatství. Často se přirovnává k bezpečnému přístavu, do nějž může každý investor zakotvit svůj majetek a spolehlivě jej ochránit před bouří na finančním trhu. Získat jej můžete ve formě zlatých cihliček nebo mincí. Ty musí mít tu nejvyšší ryzost. Prodávají se bez umělé 'sběratelské' hodnoty. Stát podporuje ukládání prostředků do investičního zlata. Proto je jeho nákup osvobozen od daně z přidané hodnoty. Investiční zlato je v celé EU zatíženo sazbou 0 procent DPH! Osvobození od daně z přidané hodnoty činí ze zlata prémiový investiční instrument. Skutečnost, že pouze při nákupu zlata fyzické osoby neplatí daň ve výši 21 procent je klíčová pro 'zlatou horečku' Čechů.

Žádná jiná komodita vám tento benefit nenabízí. Stříbro, diamanty, šperky, starožitnosti, obrazy, veteráni a všechny další komodity jsou při fyzickém pořízení zatíženy daní. A 21 procent je velmi vysoký 'poplatek' státu za realizaci investice. Je to téměř celá čtvrtina hodnoty uložených prostředků! A ty by se vám měly vrátit. Likvidita všech alternativních komodit je tak tak v praxi významně zatížena tímto profitovým handicapem.

Další předností jedinečného drahého kovu, který má Zlatovna ve svém názvu jsou minimální náklady spojené s jeho uložením. Tento kov má fyzické vlastnosti, které mu umožňují skvěle odolávat korozi a zkáze. Je trvanlivý. Nezničitelný. V ohni neshoří. Voda ho nerozpoustí. Je neuvěřitelně odolný. Nepůsobí na něj vnější vlivy, nerezaví, je odolný vůči kyselinám, zásadám i solím. Ani čas nedokáže snížit jeho hodnotu. K jeho uložení nakonec nepotřebujete ani trezor, schováte-li jej na tajném a bezpečném místě.

INVESTIČNÍ ZLATO PROTI INFLACI

Kolik prostředků byste měli vložit do nákupu investičního zlata? Po dlouhá léta platilo zlaté pravidlo, že každý by měl držet 5 až 10 procent svého majetku ve formě investičního zlata, pro případ nečekané neblahé události (ekonomové jí říkají černá labuť). Pokud však vidíte, že se bouře nevyhnutelně blíží a očekáváte otřesy každým dnem, položte si otázku: Jak ochránit zbývajících 90 až 95 procent vašeho majetku? Hotovost byla vždy králem. Ale zůstane jím i v době inflace? Uložení peněz do drahých kovů je spolehlivější způsob ochrany majetku než převod finančních prostředů do jiných měn nebo nákupu kryptoměn.

Zlata je na světě omezené množství. Proto snaha vyrobit zlato transmutací (přeměnou) z levnějších a méně ušlechtilých kovů přitahovala alchymisty po staletí. Nebyli však úspěšní. Nemožnost vyrábět zlato na objednávku je základem jeho odolnosti vyči inflačním tlakům. Cena zlata roste ruku v ruce se snižováním kupní síly běžných platidel. Platí, že kdo má zlato, má vždy peníze.

ARGOR HERAEUS

Argor Heraeus je jednou z nejprestižnějších rafinérií drahých kovů na světě. Sídlí ve Švýcarsku, zemi známé svou dlouhou tradicí v oblasti zpracování zlata a dalších drahých kovů. Produkty této rafinérie jsou považovány za standard kvality a jsou akceptovány na všech světových trzích, což z ní činí synonymum pro spolehlivost, preciznost a technologickou vyspělost. Hlavní sídlo a výrobní závod společnosti Argor Heraeus se nachází v švýcarském městě Mendrisio, v kantonu Ticino. Tato oblast je strategicky situována nedaleko hranic s Itálií, což poskytuje výhodné spojení s evropskými a světovými trhy. Švýcarsko jako celek je uznávané jako jedno z nejdůležitějších center pro obchodování a zpracování drahých kovů, což dodává společnosti Argor Heraeus silnou pozici na globálním trhu. Argor Heraeus byla založena v roce 1951 jako rafinérie zlata a postupně si vybudovala renomé jedné z nejspolehlivějších a technologicky nejpokročilejších firem v tomto oboru. V roce 1986 se společnost stala součástí skupiny Heraeus, německého konglomerátu, který je lídrem v oblasti technologií a zpracování drahých kovů. Rafinérie si během své historie získala důvěru největších světových finančních institucí a centrálních bank. Její produkty, včetně slitků a mincí, jsou akceptovány organizací London Bullion Market Association (LBMA), což je klíčový standard pro obchodování drahých kovů na světových trzích.

Produkty Argor Heraeus zahrnují zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky různých velikostí a ryzostí, které jsou vysoce ceněny jak mezi investory, tak mezi průmyslovými zákazníky. Zlaté slitky jsou často opatřeny certifikátem kvality, který potvrzuje jejich ryzost a původ, což zaručuje jejich akceptaci na všech trzích. Kromě standardních produktů nabízí společnost také personalizované řešení, jako jsou zakázkové slitky a mince pro instituce či soukromé klienty. Tento přístup umožňuje zákazníkům získat produkty šité na míru jejich specifickým potřebám. Argor Heraeus klade důraz na ekologickou odpovědnost a udržitelnost, což je v oblasti zpracování drahých kovů stále důležitější téma. Společnost je certifikována podle přísných environmentálních a etických standardů, včetně Responsible Jewellery Council (RJC) a iniciativy Responsible Gold.

Argor Heraeus hraje klíčovou roli v globálním obchodu s drahými kovy. Díky své pověsti a standardům kvality je oblíbeným partnerem centrálních bank, klenotnických firem a investorů. Její produkty slouží jako zajištění proti inflaci, uchovatel hodnoty a důležitý prvek v mezinárodním finančním systému. Argor Heraeus je symbolem dokonalosti a inovace v oblasti drahých kovů. Její dlouhá historie, závazek k ekologii a široká akceptace na světových trzích z ní činí jednu z nejuznávanějších rafinérií na světě. Pro investory a průmyslové zákazníky je synonymem kvality, důvěry a udržitelnosti. Je proto přirozené, že její produkty naleznete i v srotimentu Zlatovny.
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ

Užijte si svůj první velký nákup zlata. Osobní odběr zboží je vítaná příležitost navštívit nás v našich prodejnách v Praze na náměstí Republiky v II. patře budovy Obecního domu, v Brně v budově Dorn vedle Vaňkovy nebo v expozici v budově Státní banky ve Vsetíně. Uvidíte zde nejvzácnější české mince z ryzího zlata a stříbra, švýcarské zlaté slitky i raritní ražby Pražské mincovny. Využijte této příležitosti prohlédnout si na vlastní oči zlato koncentrované do zlatých cihliček. Během Vaší návštěvy se budeme věnovat jenom Vám. Rádi Vám poradíme a pomůžeme připravit individuální investiční plán. Využijte našich zkušeností.

ZPRÁVY HÝBOU CENOU ZLATA

Přinášíme vám ty nejdůležitejší zprávy z aktuálního zpravodajství České tiskové kanceláře a dalších světových agentur. Klíčové zprávy, důležitá sdělení, analýzy, prognózy, očekávané události. Buďte informovaní. Sledujte náš výběr zpráv pravidelně. Neunikla vám nějaká?

VÝBĚR ZPRÁV Z DŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ

Každý týden vám přinášíme výběr podstatných zpráv. Sledujte originální zpravodajství zaměřené na svět drahých kovů, financí, cenin, mincí, pokladů a všeho co v sobě skrývá nadčasové hodnoty. Sledujte zprávy na serveru Zlatovna.cz.

České mince

Cena zlata poprvé překročila 2700 dolarů za troyskou unci


Londýn/Praha 18. října (ČTK) - Cena zlata pokračuje v růstu a dnes poprvé za dobu záznamů překonala hranici 2700 dolarů (téměř 63.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Poptávku po žlutém kovu, jak se zlatu přezdívá, podporuje nejistota před prezidentskými volbami ve Spojených státech a také napětí na Blízkém východě. K růstu ceny zlata přispívá podle analytiků rovněž snižování úrokových sazeb. Kolem 13:30 SELČ vykazovala cena zlata podle údajů agentury Bloomberg narůst o 0,6 procenta a pohybovala se v blízkosti 2709 dolarů za unci. Od začátku roku si tak připisovala přes 30 procent. Během dne se vyšplhala až na rekordních 2714,10 USD. "Není překvapením, že zlato pokořilo nová maxima a psychologicky důležitou hranici 2700 dolarů za barel během obchodování v Asii, protože se zdá, že spekulativní poptávka přichází z tohoto regionu," uvedl podle agentury Reuters nezávislý analytik Ross Norman. Podle analytika Christophera Wonga ze společnosti OCBC by se cena zlata kvůli nejistotě kolem výsledku prezidentských voleb v USA a geopolitického vývoje mohla dál zvyšovat. Izrael ve čtvrtek oznámil, že jeho vojáci zabili vůdce palestinské teroristické organizace Hamás Jahjáa Sinvára. Libanonské militantní hnutí Hizballáh pak ohlásilo přechod do nové a zintenzivněné fáze střetů s Izraelem. Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání přikročila k dalšímu snížení úroků, svou depozitní sazbu zredukovala o čtvrt procentního bodu na 3,25 procenta. V září zahájila snižování úroků také americká centrální banka (Fed). Nižší úrokové sazby jsou pro cenu zlata příznivé, protože zmírňují jeho nevýhodu proti investicím, které přinášejí výnos, jako jsou například dluhopisy. "Zlato dělá v posledních dnech jeho držitelům velkou radost, protože neustále proráží nová historická maxima. Tentokrát byla hlavním důvodem růstu zlata geopolitická nejistota," uvedl analytik XTB Tomáš Cverna. "Přestože se objevují odhady, že smrt vůdce Hamásu Sinvára je začátek konce války, nemusí tomu tak být. Tuto nejistotu reflektuje právě trh se zlatem, který slouží v době napjaté geopolitické situace jako bezpečný přístav," dodal. pmh spr

V Brně začalo fungovat ve spolupráci s Tchaj-wanem centrum pro vývoj čipů


Brno 18. října (ČTK) - V Brně začalo fungovat centrum ACDRC, které se bude věnovat vzdělávání a výzkumu v oblasti navrhování čipů a polovodičových technologií. Jde o produkt několikaleté spolupráce Česka a Tchaj-wanu a výzkumných institucí. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) jde o obrovskou příležitost, jak v Česku posunout schopnosti v oblasti chytrých technologií a produkce, která má velkou přidanou hodnotu, řekl při slavnostním otevření centra. Z české strany centrum zaštiťují České vysoké učení technické, Masarykova univerzita a Vysoké učení technické a jeho cílem je vzdělávat nové odborníky a podpořit inovace a výzkum v polovodičovém průmyslu. Odvětví má využití například v kyberbezpečnosti, automobilovém průmyslu, energetice, biomedicíně či telekomunikaci. Čipy a polovodičové technologie mají být jednou ze součástí nové podoby české ekonomiky, kterou odborníci nazývají znalostní s vysokou přidanou hodnotou. Vystrčil zmínil i možné propojení českého centra s velkou továrnou na čipy, která má stát v Drážďanech a kterou bude stavět tchajwanská firma TSMC s výraznou finanční podporou Německa. "Tchaj-wan je absolutní špičkou ve výrobě čipů a je ochoten na vývoji spolupracovat a je připraven ke vzájemnému předávání poznatků a zkušeností. A centrum je také odpovědí na otázky, proč jsme v roce 2020 a 2023 jeli na Tchaj-wan a co z toho budeme mít. Svobodné a demokratické země se mají podporovat, například takto," řekl Vystrčil. Tchajwanský ministr zahraničí Lin Čchia-lung v předtočeném projevu zdůraznil, že Česko bude hrát v Evropě významnou roli v polovodičovém průmyslu a spolupráce pomůže ke zvýšení odolnosti demokratických dodavatelských řetězců. Do centra by měli mířit absolventi magisterského a doktorského studia, aby si prohloubili znalosti. Těmto odborníkům centrum nabídne stipendijní programy, pokročilé kurzy, letní a zimní školy, stáže, ale i přednášky pro středoškoláky. Mezi hlavní výzkumné aktivity patří vývoj AI procesoru pro automobilový průmysl či například hardwarové bezpečnostní technologie. Dále jsou to témata, jako je kyberbezpečnost čipů, backendový nástroj pro elektrickou automatizaci návrhu integrovaných obvodů či bio-čipy. mei kš
DALŠÍ ZPRÁVY
NEAKTIVNÍ COOKIES Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem a drahými kovy. Prodej a výkup investičního zlata. Zlaté mince. Švýcarské zlaté investiční slitky/cihly. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované numismatické ražby a medaile, která vyrábí Česká mincovna, Pražská mincovna a Mincovna Kremnica. České dukáty. Mince České národní banky (ČNB) a Národnej banky Slovenska (NBS). Statistiky, grafy a vývoj ceny zlata. Kurzy. Ekonomické a finanční zpravodajství České tiskové kanceláře. Zprávy ze světa komoditních burz, drahých kovů, sběratelství a numismatiky. ©2011-2025 Zlatovna a.s.
RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...