+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata klesla nejníže za téměř sedm měsíců, blíží se k 1800 USD za unci

 Svět burzy kovy zlato ceny
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Londýn 2. října (ČTK) - Cena zlata dnes pokračuje v poklesu. Sestoupila tak na nejnižší úroveň za téměř sedm měsíců a blíží se k hranici 1800 dolarů (zhruba 42.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Cenu žlutého kovu tlačí dolů očekávání, že úrokové sazby zůstanou po delší dobu na vyšších úrovních. Kolem poledne cena zlata podle údajů agentury Bloomberg ztrácela oproti pátku přibližně 0,8 procenta a nacházela se v blízkosti 1834 dolarů za unci. Pokles vykazuje již šestou obchodní seanci za sebou. Ještě začátkem minulého týdne se nacházela nad hranicí 1900 dolarů za unci. Za celý minulý týden cena zlata vykázala nejprudší týdenní pokles od června 2021. Za celé třetí čtvrtletí tak klesla o zhruba čtyři procenta, napsala agentura Reuters. Vysoké úrokové sazby jsou pro cenu zlata nepříznivé, protože prohlubují jeho nevýhodu proti investicím přinášejícím úroky, jako jsou například dluhopisy. Americká centrální banka (Fed) minulý měsíc ponechala svou základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Naznačila však, že hodlá držet úrokové sazby na vysoké úrovni delší dobu a že by je mohla ještě zvýšit. Investoři nyní čekají na nové údaje o vývoji ekonomiky Spojených států.
Klíčová slova - Svět - burzy - kovy - zlato - ceny -
pmh jd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2023100203045|507327. Vydána 02.10.2023 12:08:13. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.
Následující zprávy
Restaurátor opravil poškozenou sochu na Mariánském sloupu ve Šternberku
Politico: Smlouva s ďáblem - Kubánci, kteří na Ukrajině bojují za ruskou armádu
Slovenské volby vyhrál Směr-SD; vítěze prezidentka pověří sestavením vlády
Politici po slovenských volbách mluví o potřebě zachovat dobré vztahy obou zemí
Zahraniční média upozorňují na možný příklon Slovenska k Rusku

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.