Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata se po vystoupení šéfa Fedu Powella vyšplhala na rekord

 Svět burzy kovy zlato ceny
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Londýn 1. prosince 2023 (ČTK) - Cena zlata dnes vystoupala na rekord, vyšplhala se na 2075,41 USD (zhruba 46.350 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Přispělo k tomu vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který utvrdil očekávání, že banka skončila se zvyšováním úrokových sazeb a mohla by je začít snižovat. Cena žlutého kovu později nicméně o část zisků přišla. Kolem 20:35 SEČ vykazovala nárůst zhruba 1,7 procenta a pohybovala se v blízkosti 2071 dolarů za unci, vyplývá z údajů agentury Bloomberg. Powell mimo jiné poznamenal, že klíčový ukazatel inflace je blízko k dvouprocentnímu cíli Fedu. Měnová politika centrální banky podle něj zpomaluje ekonomiku podle očekávání. Powell však dodal, že banka je připravena v případě potřeby svou politiku dále zpřísnit.
Klíčová slova - Svět - burzy - kovy - zlato - ceny -
lsk ank
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2023120109058|508048. Vydána 01.12.2023 21:01:08. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.

Cena zlata se po vystoupení šéfa Fedu Powella vyšplhala na rekord


Zelenskyj: Válka je v nové fázi; Ukrajina chce posílit domácí výrobu zbraní
Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl výraznější, než čekala ČNB
Cena ruské ropy Urals v listopadu klesla, zůstala však nad cenovým stropem
ECB klade na francouzskou Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky
V Česku budou moci vznikat energetické komunity, zákon schválila Sněmovna.

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.