Zlatovna Zlato Zprávy Politika

Lékaři diagnostikovali britskému králi rakovinu, oznámil Buckinghamský palác

 Británie monarchie zdraví
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Londýn 5. února (ČTK) - Lékaři diagnostikovali rakovinu britskému králi Karlu III. V prohlášení, které citují britská média, to dnes oznámil Buckinghamský palác. Pětasedmdesátiletý monarcha podle něj na doporučení lékařů odkládá veřejné akce, ale pokračuje v administrativní práci a od dnešního dne započal s léčbou. O jaký typ rakoviny jde, oznámeno nebylo. Panovníkovi vyjadřují podporu světoví politici. Karel III. minulý týden opustil nemocnici v Londýně, kde absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě. Dnes oznámená diagnóza však rakovinou prostaty není, plyne z prohlášení paláce. 'Během zákroku kvůli zvětšené prostatě, jenž král nedávno podstoupil, vyšla najevo jiná, nesouvisející potíž. Následné diagnostické testy potvrdily formu rakoviny,' uvádí Buckinghamský palác. Na oznámení obratem reagovala kancelář britského premiéra Rishiho Sunaka, který králi popřál 'rychlé a úplné uzdravení', píše agentura Reuters. 'Nemám pochyb o tom, že se co nevidět vrátí do plných sil a jsem si jistý, že celý národ mu bude přát zdraví,' vzkázal Sunak. Šéf labouristické opozice Keir Starmer popřál králi brzké uzdravení 'jménem celé Labouristické strany'. Další přání přišla v prvních desítkách minut po oznámení také od starosty Londýna Sadiqa Khana, severoirské první ministryně Michelle O'Neillové nebo z druhé strany Atlantského oceánu. 'Mám o něj obavy,' řekl americký prezident Joe Biden novinářům v Las Vegas, kde se setkal se stávkujícími zaměstnanci hotelů, a dodal, že se králi chystá telefonovat. 'Jill a já se připojujeme k lidu Spojeného království a modlíme se za brzké a úplné uzdravení Jeho Veličenstva,' napsal později na X. Rychlé uzdravení popřál také francouzský prezident Emmanuel Macron. 'Myšlenky všech Australanů jsou s králem Karlem a jeho rodinou,' vzkázal zase australský premiér Anthony Albanese. Do Británie v následujících dnech plánuje přicestovat britský princ Harry, aby se s otcem setkal, informovala agentura PA Media s odvoláním na zdroj z princova okolí. Harry, vévoda ze Sussexu, nyní z manželkou Meghan a dětmi žije v americké Kalifornii.
Klíčová slova - Británie - monarchie - zdraví -
'Král je vděčný týmu lékařů za jejich rychlý zásah. Ohledně své léčby je optimistický a těší se, až bude moci své veřejné povinnosti opět plně vykonávat,' uzavírá Buckinghamský palác oznámení s tím, že Karel III. svoji diagnózu zveřejnil, aby předešel spekulacím a podpořil ty, kterých se rakovina v nějaké podobě rovněž dotkla. vdv mtw jd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Parlamenty a vlády (for) - Politika (pol) - Zdravotnictví (zdr). ID zprávy: T2024020509535|508793. Vydána 05.02.2024 23:56:06. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Lékaři diagnostikovali britskému králi rakovinu, oznámil Buckinghamský palác


Ministr Bartoš jednal v Bruselu o umělé inteligenci i dostupném bydlení
Jmenování zmocněnce pro euro vyústí v první koaliční dohodovací řízení
Reuters: Některé ukrajinské vojáky znepokojuje možné odvolání Zalužného
Černá Hora vydala Jižní Koreji finančníka kryptoměnové firmy Terraform Labs
Bloomberg: Renáta Kellnerová mění tvář PPF, skupinu otáčí víc na Západ

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.