Euro
+ 420 545 222 800
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlatovna Stříbro Investiční stříbro

Hebrejský knihtisk v Praze - 500. let výročí Ag Proof

Náhled Averzní strany - Hebrejský knihtisk v Praze - 500. let výročí Ag Proof Náhled Reverzní strany - Hebrejský knihtisk v Praze - 500. let výročí Ag Proof

SKLADEM
Cena včetně DPH
1 990 Kč
DO KOŠÍKU
SPECIFIKACE
průměr 37 mm
hmotnost 31.1 g
ryzost 999/1000 Ag
hrana hladká
limit provedení proof 5000 ks
emise květen 2013
objednávkový kódCRM1207
ZDARMA
POŠTOVNÉ = 0 KČ
Při nákupu nad 5000 Kč.
SKLADEM
ODESÍLÁME OBRATEM
Nad 25.000 Kč platba předem.

Cena včetně DPH 1 990 Kč
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Jedná se o český výrobek? Ano. Jde o autentický výrobek českých rytců. Pouze v Čechách zhotovené výrobky mají českou puncovní značku. Naleznete ji v mincovním poli, nebo na hraně.
Máte zboží skladem? Zboží skladem je výrazně označeno textem SKLADEM. Máte-li zájem o větší množství stejného výrobku, nebo výrobek není k dispozici na vámi preferované prodejně, potvrdíme vám jeho dostupnost obratem.
Je zaslání zboží bezpečné? Absolutně. Máme 20 let zkušeností s diskrétním a hlavně spolehlivým doručováním hodnotných zásilek našim klientům v ČR i na Slovensku.
Dodáváte i na Slovensko? Áno. Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave alebo vo Vsetíne. Spoľahlivo vám ich doručíme aj do každého mesta a obce Slovenska.
Hebrejský knihtisk v Praze - 500. let výročí Ag Proof NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno: ! Adresa: ! Město: ! PSČ: !
Telefon: ! E-mail adresa: ! Poznámka:
Kontrolní kód
Opište kontrolní kód: !

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Objednávky nad 5000 Kč zasíláme zdarma, na naše náklady. Pro menší zásilky je jednotný poplatek za expedici 99 Kč (resp. 4 EUR platí pro celou ČR a SLovensko. Zahrnuje balné, poštovné a pojištění zásilky.

Muzeum Kroměřížska vystaví výtvarnou tvorbu Švabinského a jeho žáka Machourka

Kroměříž 19. května (ČTK) - Muzeum Kroměřížska vystaví výtvarnou tvorbu Maxe Švabinského a jeho následovníka Antonína Marka Machourka. Zahájení výstavy pojmenované Učitel a žák je v Malé galerii muzea na kroměřížském Velkém náměstí naplánované na čtvrtek 25. května od 16:30. Výstava potrvá do 17. září, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí muzea Martina Malá. Ze Švabinského tvorby výstava představí malby, kresby a grafické listy, které pocházejí ze soukromé sbírky, v Kroměříži je návštěvníci uvidí poprvé. Patří mezi ně i kresba Babička v šálu. Vznikla v roce 1903, kdy si švédský milovník umění u Švabinského objednal kresbu stařenky. "Umělec zvolil jako model babičku své ženy Ely, Josefu Dapeci. Obraz byl vystaven v Benátkách a poté prodán do Stockholmu, kde se v roce 2002 objevil na městské aukci. Zakoupil jej český občan dlouhodobě žijící ve Švédsku a v roce 2017 jej do své sbírky získal soukromý sběratel z České republiky," uvedla kurátorka výstavy Markéta Mercová. Druhou část výstavy tvoří výběr z rozsáhlého souboru díla akademického malíře Antonína Marka Machourka, který získalo muzeum darem do svých fondů v roce 2011. Machourek, rodák z Nítkovic na Kroměřížsku, byl podle Malé jedním z posledních Švabinského žáků. "Byl rovněž malířem, grafikem a uznávaným tvůrcem mozaik. Většinu svého tvůrčího života prožil ve Francii a Španělsku," uvedla mluvčí muzea. Na 13. července plánuje muzeum komentovanou prohlídku výstavy s kurátorkou Mercovou. Výstavu muzeum ve spolupráci se Švabinského kruhem přátel výtvarného umění v Kroměříži připravilo ke 150. výročí narození Švabinského a 110. výročí narození Machourka. Výročí Švabinského připomene také odborná konference Umělec a město, kterou bude Kroměříž hostit od 13. do 14. září. V Památníku Maxe Švabinského, který je součástí muzea, představí 16. září divadelní spolek Triarius z České Třebové scénickou inscenaci Švabinského děl nazvanou Ach, ten Éros… Na výtvarníkovo výročí upozorní rovněž kroměřížská pobočka České numismatické společnosti a Švabinského kruh přátel výtvarného umění, a to vydáním pamětní medaile, jejímž autorem je významný český výtvarník a medailér Karel Zeman. chv hj

Rokycany při obnově Husových sadů a Kalvárie přemístily zastavení křížové cesty

Rokycany 19. května (ČTK) - První zastavení památkově chráněné křížové cesty přesunuly tento týden Rokycany. Město upravuje zelenou dominantu ve své severní části - Husovy sady a Kalvárii. Zastavení křížové cesty, postavené zřejmě po polovině 19. století, radnice přesunula od rušné komunikace k budované dlážděné cestě. Přesun památek se na Rokycansku děje jen výjimečně, za posledních 20 let se v okrese přemístily pouze tři památky, řekla ČTK Jana Cinkeová, která má na městském úřadě na starost památkovou péči. "Přemisťování památek v našem okrese je v posledních dvaceti letech opravdu ojedinělé. A nejen zde. Musí být opravdu závažný důvod pro přesun, protože památka je prohlášena na daném místě a měla by být na něm zachována. Za dvě desetiletí orgán památkové ochrany povolil pouze posunutí kašny v ulici Míru v roce 2010 asi o 1,5 metru, v roce 2021 přesun sochy Panny Marie v Podmoklech a nyní první zastavení křížové cesty s obrazem Pán Ježíš odsouzen k smrti," řekla Cinkeová. Zastavení se podle ní nestěhovalo poprvé. Při úpravě silnice k nemocnici bylo z původního místa přesunuto už v 70. letech minulého století. Více než tunu vážící zastavení restaurátorská firma rozebrala na pět částí, na novém místě vyzdila podstavec a drobnou památku znovu sestavila a vyspárovala. Nyní je v ose s ostatními zastaveními u nové cesty dlážděné lomovým kamenem. Cesta mezi zastaveními až ke kapli dosud chyběla, řekla Šárka Kozlerová městského úřadu. Oprava Křížové cesty je součástí revitalizace Husových sadů a Kalvárie, kterou Rokycany připravují od roku 2015. Hotovo má být příští rok v březnu. Náklady na revitalizaci obou částí jsou 18,9 milionu korun. Na rokycanské Kalvárii je kulturní památka Kaple se souborem zastavení křížové cesty, součástí je také umělá jeskyně Boží hrob. Křížová cesta stoupá ke kapli serpentinami, tvoří ji 13 kamenných profilovaných sloupků s obrazy namalovanými na plechu. Poslední, čtrnácté zastavení, kde byla přechovávána socha či plastika Krista, je vytesaným prostorem do skály pod kaplí. Kromě Kalvárie město zahájilo také restaurování a opravu božích muk s plastikou odpočívajícího Krista v Pivovarské ulici. Hotovo by mělo být do konce října. Náklady na opravu kulturní památky jsou 324.000 korun, necelou polovinu pokryje dotace Plzeňského kraje. lap dr

NEAKTIVNÍ COOKIES

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.