Euro
+ 420 545 222 800
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Mince a bankovky číslo 01/11

Náhled - Mince a bankovky číslo 01/11

SKLADEM
Cena včetně DPH
190 Kč
DO KOŠÍKU
SPECIFIKACE
OBSAH ČÍSLA
Michal Vitanovský - čerpá inspiraci z historie | O chronologii pražských grošů Václava II. | Gabriel Bethlen a kremnická mincovňa | Úvod do grošového období (5) - České mincovnictví grošové doby (1) | Jak nekoupit falzum - 3. část | Týden života - Zamyšlení namísto úvodníku | Muzeum Izraele, Jeruzalém - Návštěva numismatického oddělení | Intronisační ražby - Vyšehradské kapituly | Servis ČNS - Informace společnosti | Kroužek?! - Obrazové anomálie na Karlových groších | Ze světa kovových známek (1) - Pracovní a mzdové známky | Metalografika na bankovkách (2) - Mikrometalografika | Nález mincí z Tetína - Rozbor středověkého pokladu | K „vratislavské“ provenienci bílých peněz Ferdinanda I. | Menší město pražské - nová medaile | Numismatický sborník - nová literatura | Týnský nález - Nový pohled do trezoru | Korunové bankovky (5) - Poválečné emise bankovek | Málo známé mince - dva unikáty | Novinky a střípky ze světa mincí | Obsah minulého ročníku - o čem jsme loni psali | Tolar babičky Boženy Němcové - Numismatický odkaz v literatuře | Rady pro začínající... (5) - Sběratelství bankovek | Mince ČSR 1945–1953 - Katalog
objednávkový kódK33-18
ZDARMA
POŠTOVNÉ = 0 KČ
Při nákupu nad 5000 Kč.
SKLADEM
ODESÍLÁME OBRATEM
Nad 25.000 Kč platba předem.

Cena včetně DPH 190 Kč
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Máte zlato skladem? Zlato skladem je výrazně označeno textem SKLADEM. Máte-li zájem o větší množství stejného výrobku, nebo výrobek není k dispozici na vámi preferované prodejně, potvrdíme vám jeho dostupnost obratem.
Je aktuální cena zlata? Výkupní i prodejní ceny aktualizujeme denně. U objednávek investičního zlata, stříbra, platiny a dalších investičních kovů je cena fixována NONSTOP. Úhradu stačí provést během dalšího pracovního dne.
Je zaslání zlata bezpečné? Absolutně. Máme 20 let zkušeností s diskrétním a hlavně spolehlivým doručováním hodnotných zásilek našim klientům v ČR i na Slovensku.
Dodáváte zlato i na Slovensko? Áno. Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave, Brně alebo vo Vsetíne. Spoľahlivo vám ich doručíme aj do každého mesta a obce Slovenska.
Mince a bankovky číslo 01/11 NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno: ! Adresa: ! Město: ! PSČ: !
Telefon: ! E-mail adresa: ! Poznámka:
Kontrolní kód
Opište kontrolní kód: !

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Objednávky nad 5000 Kč zasíláme zdarma, na naše náklady. Pro menší zásilky je jednotný poplatek za expedici 99 Kč (resp. 4 EUR platí pro celou ČR a SLovensko. Zahrnuje balné, poštovné a pojištění zásilky.

Výstavu sester Válových v Kutné Hoře doprovodí publikace

Kutná Hora 13. ledna (ČTK) - Výstavu malířek Květy a Jitky Válových v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře doprovodí publikace, která představí širší souvislosti celého projektu. Její křest je plánován na 28. ledna spolu s uvedením knihy Marcely Pecháčkové Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Události bude předcházet série komentovaných prohlídek aktuálních výstav, informovala dnes ČTK Alena Sedláčková z galerie. Důležitou součástí expozice jsou ukázky z pozůstalosti sester Válových. Část těchto prací galerie zpřístupnila na portálu sbirky.gask.cz, celkem je tam 400 děl. "Veřejnost tak může nahlédnout například do skicáku Květy Válové z kladenské Poldovky, do série litých kreseb nebo do grafických matric. Jedná se o čtvrtinu děl z pozůstalosti, která byla v roce 2021 darována do sbírek galerie," uvedla Sedláčková. Expozice Cesta předurčená osudem začala loni v listopadu a potrvá do 19. března. Je koncipována jako symbolická pouť rozčleněná do 12 tematických okruhů, jejichž prostřednictvím mohou návštěvníci poznat na monumentálních plátnech i na drobných kresbách, skicách a grafikách procítěnou výpověď autorek o dramatu i intimitě lidského bytí. Seznámí se s počátky tvorby sester z doby, kdy byly totálně nasazeny v kladenské Poldovce za druhé světové války, ale i s pracemi z pozdějších období. Květa (1922 až 1998) a Jitka (1922 až 2011) Válovy patřily mezi významné osobnosti českého umění od konce 50. let minulého století. Jejich tvorba je mimo jiné spojená se zobrazováním těžkého údělu člověka, a to třeba prostřednictvím výjevů z kladenského průmyslového prostředí. Do architektury se vepsaly vitrážemi, nástěnnými malbami, mozaikami a reliéfy v Praze, Kladně, Ostravě a Berouně. Po roce 1989 sestry Válovy vystavovaly i v zahraničí, například v Manchesteru či New Yorku. khj hj

Na odměny pro pracovníky podílející se na předsednictví půjde 100 milionů Kč

Praha 13. ledna (ČTK) - Na odměny pro pracovníky, kteří se podíleli na nedávno skončeném českém předsednictví v Radě Evropské unie, vyčlenila vláda 100 milionů korun. Největší část, 70 milionů Kč, připadne jednotlivým resortům, dalších 20 milionů dostane ministerstvo zahraničí na odměny pro pracovníky Stálého zastoupení ČR v EU v Bruselu a desetinu vyplatí úřad vlády. Vyplývá to z materiálů, které ČTK poskytl úřad vlády a které ve středu kabinet schválil. Už v roce 2019 tehdejší kabinet ANO a ČSSD usnesením stanovil, že se na předsednictví mají co nejvíce podílet stávající zaměstnanci úřadů. Podle úřadu vlády měli zajišťovat především vysoce odborné činnosti. Odměny byly v původním materiálu zmíněny spíše obecně, nikoli závazně. Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN) tak jakožto centrální koordinátor předsednictví navrhl vyčlenit z vládní rozpočtové rezervy prostředky až do výše 100 milionů korun. Pro jednotlivé resorty bude k dispozici 70 procent, rozděleny peníze budou podle počtu jednotlivých zasedání ministerských rad a pracovních skupin. Stálé zastoupení ČR při EU obdrží pětinu celkových prostředků, podle úřadu vlády na jeho pracovnících ležela hlavní tíha v posledních fázích politické části předsednictví. Desetinu obdrží úřad vlády. Z resortů obdrží nejvyšší částku na odměny po ministerstvu zahraničí ministerstva průmyslu a obchodu (15,6 milionu Kč), zemědělství (9,2 milionu Kč), financí (8,3 milionu Kč), vnitra (6,2 milionu Kč) a životního prostředí (5,6 milionu Kč). Vzhledem k válce na Ukrajině muselo podle vlády předsednictví čelit řadě krizových situací a vyjednávat nové návrhy Evropské komise zejména v energetice. Uskutečnilo se šest mimořádných ministerských jednání, z toho pět právě k energetické krizi. Celkem se uskutečnilo téměř 50 ministerských rad, 60 jednání velvyslanců, zasedlo skoro 1500 pracovních skupin, uvádí úřad vlády. V Česku se konalo přes 300 jednání včetně říjnového neformálního summitu EU na Pražském hradě, setkání vlády s vedením Evropského parlamentu či kolegiem Evropské komise. "Z hlediska jednání s Evropským parlamentem byla v trialozích dosažena shoda nad 33 legislativními návrhy, například k drtivé většině balíku Fit for 55," podotkl úřad vlády s tím, že předsednictví bylo i mezi zahraničními partnery a představiteli unijních institucí hodnoceno jako úspěšné. opm rdo

NEAKTIVNÍ COOKIES

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.