Euro
+ 420 545 222 800
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Sestava na čištění mincí CLEAN-IT

Náhled - Sestava na čištění mincí CLEAN-IT

Cena včetně DPH
750 Kč
DO KOŠÍKU
SPECIFIKACE
Správná péče o mince je zvláště důležitá, sada obsahuje vše, co potřebujete pro správné a šetrné čištění Vašich cenných mincí 1 pinzeta na mince s plastovou ochranou, 1 čistič na stříbrné mince (150 ml), 1 čistič na měděné mince (150 ml), 1 pár rukavic ze 100% bavlny, 1 jemný čistící hadřík na mince.
objednávkový kód347926
ZDARMA
POŠTOVNÉ = 0 KČ
Při nákupu nad 5000 Kč.

Cena včetně DPH 750 Kč
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Máte zlato skladem? Zlato skladem je výrazně označeno textem SKLADEM. Máte-li zájem o větší množství stejného výrobku, nebo výrobek není k dispozici na vámi preferované prodejně, potvrdíme vám jeho dostupnost obratem.
Je aktuální cena zlata? Výkupní i prodejní ceny aktualizujeme denně. U objednávek investičního zlata, stříbra, platiny a dalších investičních kovů je cena fixována NONSTOP. Úhradu stačí provést během dalšího pracovního dne.
Je zaslání zlata bezpečné? Absolutně. Máme 20 let zkušeností s diskrétním a hlavně spolehlivým doručováním hodnotných zásilek našim klientům v ČR i na Slovensku.
Dodáváte zlato i na Slovensko? Áno. Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave, Brně alebo vo Vsetíne. Spoľahlivo vám ich doručíme aj do každého mesta a obce Slovenska.
Sestava na čištění mincí CLEAN-IT NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno: ! Adresa: ! Město: ! PSČ: !
Telefon: ! E-mail adresa: ! Poznámka:
Kontrolní kód
Opište kontrolní kód: !

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Objednávky nad 5000 Kč zasíláme zdarma, na naše náklady. Pro menší zásilky je jednotný poplatek za expedici 99 Kč (resp. 4 EUR platí pro celou ČR a SLovensko. Zahrnuje balné, poštovné a pojištění zásilky.

Jihlavské muzeum otevřelo výstavu o historii města v době vlády Lucemburků

Jihlava 31. ledna (ČTK) - Muzeum Vysočiny Jihlava dnes otevřelo výstavu Lucemburská Jihlava v písemných a hmotných pramenech 1310-1437. Výstavu v muzeu připravil Státní okresní archiv Jihlava. Tematicky ji navázal na konferenci, kterou dnes uspořádala jihlavská radnice. Výstava, na které jsou k vidění i městské knihy z poloviny 14. století, potrvá do 29. února. Návštěvníci si mohou v muzeu prohlédnout také listiny panovníků včetně Zikmunda Lucemburského nebo Václava IV. a listiny, které vznikaly na jihlavské radnici a jsou díly městských písařů. Patří k nim rejstřík městské sbírky, takzvané lozuňky. "Dvakrát do roka na jaře a na podzim se vybíraly peníze. Dům od domu. A sestavovaly se seznamy poplatníků, sumy, kolik zaplatili. Část město použilo pro sebe a část náleželo panovníkovi," řekl ČTK Vlastimil Svěrák z okresního archivu. Nejstarší dochované jihlavské lozuňky jsou z první poloviny 15. století. Jihlava jako původně královské město má podle Svěráka obdobně bohatý archiv dokumentující její historii jako jiná královská města. V porovnání s menšími poddanskými městy v okolí. Je ale rozsáhlejší a dochované dokumenty jsou starší navzdory velkému požáru z roku 1353, který část dokumentů zničil. "Knihy shořely, ale listiny se podařilo zachránit, protože ty byly vždycky ukládány do nějaké truhly, takže nebylo obtížné rychle ji odnést do bezpečí," řekl Svěrák. Jihlava má nejstarší listinu z roku 1269, na výstavě není, protože se týká doby přemyslovské. Vydal ji Přemysl Otakar II. a obsahuje informace o přeložení celního úřadu z tehdy Německého Brodu do Jihlavy. "Nejstarší městskou knihu má Jihlava z roku 1359. Pokud jde o jiná města za jihlavský okres, tak nejstarší věci má Telč, ale ty listiny začínají až na samém konci 14. století," řekl Svěrák. Konference Iglavia historica 2024 se konala dnes ve Velké gotické síni jihlavské radnice. Referáty si pro ni připravili historici Robert Šimůnek, Lenka Bobková nebo Eva Doležalová či archeologové Petr Hrubý a Jana Mazáčková. Na programu byly podle mluvčího jihlavské radnice Radovana Daňka také přednášky pro veřejnost. vkr dr

NEAKTIVNÍ COOKIES

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.