EUR
+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Zlatá investiční medaile s motivem 100 Kč bankovky Karel IV. - 1 Kg


Náhled - Zlatá investiční medaile s motivem 100 Kč bankovky Karel IV. - 1 Kg

VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
průměr 85 mm
hmotnost 1000 g
ryzost 999,9/1000 Au
hrana hladká, číslovaná
limit 50 ks číslovaných
emise únor 2015
objednávkový kódCRM2657

Dočasně nedostupné.
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.
ZAVOLEJTE NÁM DO ZLATOVNY

545 222 800
Pokud jsme na stránkách zlatovna.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na telefonní lince 545 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Telefonní linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 18:00 hod a v sobotu od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají dlouholeté zkušenosti s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
ZPRÁVY HÝBOU CENOU ZLATA

Přinášíme vám ty nejdůležitejší zprávy z aktuálního zpravodajství České tiskové kanceláře a dalších světových agentur. Klíčové zprávy, důležitá sdělení, analýzy, prognózy, očekávané události. Buďte informovaní. Sledujte náš výběr zpráv pravidelně. Neunikla vám nějaká?

VÝBĚR ZPRÁV Z DŮVĚRYHODNÝCH ZDROJŮ

Každý týden vám přinášíme výběr podstatných zpráv. Sledujte originální zpravodajství zaměřené na svět drahých kovů, financí, cenin, mincí, pokladů a všeho co v sobě skrývá nadčasové hodnoty. Sledujte zprávy na serveru Zlatovna.cz.

České mince

Saský Herrnhut, založený exulanty z Moravy, je na seznamu světového dědictví


Drážďany/Dillí 26. července (ČTK) - Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) dnes na svém zasedání v Dillí zařadila městečko Herrnhut (česky Ochranov) ležící v Sasku nedaleko českých hranic na seznam světového dědictví. Informují o tom německá média. Herrnhut založili v 18. století exulanti z Moravy, kteří uprchli před pronásledováním katolickou církví. Z měst založených moravskými bratry byl na seznamu světového dědictví UNESCO zatím dánský Christiansfeld, nově k němu kromě Herrnhutu přibyl také Betlehem v americké Pensylvánii a severoirský Gracehill. Jde o města s unikátním urbanistickým konceptem vycházejícím z ideálů evangelického učení. Herrnhut založili členové Jednoty bratrské v Horní Lužici v roce 1722 na panství hraběte Mikuláše Ludvíka z Zinzendorfu. Z osady se vydávali na misijní cesty do celého světa. Širší veřejnosti je Herrnhut znám díky dekorativním hvězdám, které se zrodily v tamních internátech a sloužily i jako pomůcka při výuce geometrie. Dnes neodmyslitelně patří k Vánocům v Německu, oblíbili si je ale i lidé v jiných zemích. V Česku jsou tyto ozdoby známé jako ochranovské hvězdy. Zařazení Herrnhutu na seznam světového dědictví UNESCO uvítali saští politici. Premiér této spolkové země Michael Kretschmer uvedl, že v Sasku jsou ode dneška tři místa světového kulturního dědictví a všechna jsou přeshraniční. Sasko má společně s Českem na prestižním seznamu krušnohorský hornický region a také Park knížete Pücklera na sasko-polském pomezí v Bad Muskau (Mužakov). Saská ministryně kultury Barbara Klepschová řekla, že památky na seznamu UNESCO působí jako turistický magnet. 'Jako další místo přeshraničního kulturního dědictví tímto moravští bratři otevírají další možnosti pro celosvětové přilákání návštěvníků do Horní Lužice a celého Saska,' poznamenala. Součástí saské delegace v Indii byl také vedoucí úřadu saského premiéra Conrad Clemens, který se sám k moravským bratřím hlásí. 'Jako člen moravských bratří mám z uznání radost a doufám, že to do Horní Lužice přiláká mnoho zvídavých návštěvníků,' řekl. hab zpt jrm

Téma varhanního festivalu v bazilice sv. Jakuba zahrne Rok české hudby


Praha 25. července (ČTK) - V bazilice sv. Jakuba v Praze se od 1. srpna do 19. září bude konat 29. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. Koncerty se uskuteční každý čtvrtek. Téma letošního festivalu zahrne Rok české hudby. Zahajovacího koncertu se ujme mladý italský varhaník Gabriele Agrimonti. Velká část jeho programu bude patřit improvizaci, vrcholem bude rapsodie na témata Mé vlasti Bedřicha Smetany. ČTK o tom za pořadatele informovala Renata Čapková. 'V letošním Roce české hudby je dramaturgie festivalu sestavena s přihlédnutím k tomuto tématu. Na každém koncertě, kromě klasických děl světového repertoáru, bude znít česká hudba Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Leoše Janáčka, Petra Ebena a Bohuslava Martinů,' uvedla ředitelka festivalu a titulární varhanice baziliky sv. Jakuba Irena Chřibková. Za Rok české hudby je považovaný každý rok zakončený číslem čtyři. Bývá věnován české hudbě, protože na čtyřku připadají výročí Antonína Dvořáka (1841-1904), Leoše Janáčka (1854-1928), Bohuslava Martinů (1890-1959) nebo Josefa Suka (1874-1935). Letos také uplynulo 200 let od narození Smetany a 140 let od jeho úmrtí. Varhany v bazilice u sv. Jakuba jsou se svými čtyřmi manuály, 91 znějícími rejstříky (hlasy) a 8277 píšťalami největší v České republice. Každý interpret si podle Chřibkové sestavil svůj program 'šitý na míru' nástroji, který v roce 1705 postavil mistr Abraham Stark z Lokte. Posluchači budou mimo jiné 5. září svědky světové premiéry díla Nebeské hlasy pro klarinet a varhany od českého soudobého autora Jiřího Gemrota. Během každého koncertu se uskuteční videoprojekce, díky které mohou posluchači sledovat na plátně varhaníka při hře. 'Velkým lákadlem bude také poslední srpnový večer, na kterém se představí titulární varhaník vídeňského dómu sv. Štěpána Konstantin Reymaier. Přitažlivým bude i závěrečný koncert polského umělce žijícího v Paříži Karola Mossakowského, který před nedávnem zvítězil v soutěži Pražského jara a momentálně patří k nejžádanějším umělcům,' dodala Chřibková. Organizátorem festivalu je společenství Svatojakubské Audite Organum. Kromě této události pravidelně pořádá také Velikonoční a Vánoční koncerty. V roce 2010 vznikl Nadační fond Sancti Jacobi Organum, který si klade za cíl zachovat svatojakubské varhany budoucím generacím. Proto Nadační fond nyní zahajuje sbírku na jejich záchranu v podobě jejich celkové rekonstrukce. jir ptd
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem a drahými kovy. Prodej a výkup investičního zlato. Zlaté mince. Švýcarské zlaté investiční slitky/cihly. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile, která vyrábí Česká mincovna, Pražská mincovna a Mincovna Kremnica. České dukáty. Mince České národní banky (ČNB) a Národnej banky Slovenska (NBS). Statistiky, grafy a vývoj ceny zlata. Kurzy. Ekonomické a finanční zpravodajství České tiskové kanceláře. Zprávy ze světa komoditních burz, drahých kovů, sběratelství a numismatiky. ©2011-2024 Zlatovna a.s.