Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata klesla na pětiměsíční minimum pod 1890 dolarů za unci

Londýn 17. srpna (ČTK) - Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila na pětiměsíční minimum pod 1890 dolarů (zhruba 41.850 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji tlačí růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států a silný kurz dolaru. Cena zlata dnes klesla až na 1888,30 dolaru za unci,, tedy na nejnižší úroveň od 15. března, napsala agentura Reuters. Později však své ztráty smazala a krátce po 10:00 SELČ se pohybovala v blízkosti 1896 dolarů za unci. Oproti středečnímu závěru si tak připisovala zhruba 0,2 procenta. Nejnovější údaje o ekonomice Spojených států podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v boji proti inflaci prostřednictvím vysokých úrokových sazeb. Ty jsou pro cenu zlata nepříznivé, protože prohlubují jeho nevýhodu proti investicím přinášejícím úroky, jako jsou například dluhopisy. Výnosy u desetiletých dluhopisů americké vlády se vyšplhaly na desetiměsíční maximum, což pomohlo dolaru k výstupu na nejvyšší úroveň od poloviny června. Silnější dolar zvyšuje ceny zlata i dalších komodit z pohledu držitelů ostatních měn, což obvykle podkopává poptávku.
Klíčová slova - Svět - burzy - kovy - zlato - ceny -
"Cena zlata by v krátkém období měla pokračovat v poklesu," uvedl analytik Michael Langford ze společnosti Scorpion Minerals. Podle jednoho z analytiků Reuters by cena zlata mohla sestoupit pod 1880 dolarů za unci. pmh jrm
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2023081702268|506831. Vydána 17.08.2023 10:26:41. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.
Tip k listování Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou, klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách. Klávesa F11 otevře/zavře náhled.
Čína se v srpnu vymanila z deflace
Čína se v srpnu vymanila z deflace
Summit G20 se nečekaně rychle shodl na deklaraci o Ukrajině, Kyjevu se nelíbí
Summit G20 se nečekaně rychle shodl na deklaraci o Ukrajině, Kyjevu se nelíbí
Nový dopravní projekt má lépe propojit Evropu, Blízký východ a Indii
Nový dopravní projekt má lépe propojit Evropu, Blízký východ a Indii
Česko by mohlo v Rijádu získat 17. zápis na seznam UNESCO
Česko by mohlo v Rijádu získat 17. zápis na seznam UNESCO
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.