Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Z krádeže zlatých mincí policie obvinila jednoho podezřelého,druhý je ve Francii

 ČR kriminalita krádež numismatika Praha
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Praha 28. ledna (ČTK) - Za loňskou krádež zlatých sběratelských mincí za více než 1,2 milionu korun na veletrhu v Letňanech začali pražští policisté stíhat jednoho z dvojice podezřelých mužů. V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení. Druhý podezřelý byl vypátrán ve Francii, kde byl odsouzen za jinou krádež na devět měsíců. Ukradené mince kriminalisté zatím nenašli, dál po nich ale pátrají. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Jan Daněk. Dvojice podle policie ukradla dvě sběratelská alba s 94 zlatými mincemi loni v září na veletrhu Sběratel. Krádež zaznamenaly kamery. Podle záběrů z nich jeden muž nejprve odlákal pozornost prodávajícího a druhý mezitím ukradl z prodejního pultu alba s mincemi. Po podezřelých policisté ihned začali pátrat a krátce poté oznámili, že jejich totožnost znají.
Zjištění totožnosti bylo poměrně složité, protože oba muži používali několik falešných identit. Nicméně díky spolupráci s ředitelstvím pro mezinárodní spolupráci se jejich totožnost povedla zjistit...
"Zjištění totožnosti bylo poměrně složité, protože oba muži používali několik falešných identit. Nicméně díky spolupráci s ředitelstvím pro mezinárodní spolupráci se jejich totožnost povedla zjistit," doplnil k tomu dnes Daněk. Podle něj byl druhý podezřelý vypátrán ve Francii na základě evropského zatýkacího rozkazu.
Klíčová slova - ČR - kriminalita - krádež - numismatika - Praha -
Zářijový dvoudenní veletrh Sběratel v Letňanech byl zaměřený na poštovní známky, mince, bankovky, medaile, pohlednice a další sběratelské předměty. Podle organizátorů tam bylo na 230 vystavovatelů z 35 zemí, mezi nimi i přední světové aukční domy. ktp sd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Kriminalita a právo (zak). ID zprávy: T2024012803030|508711. Vydána 28.01.2024 13:06:20. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Z krádeže zlatých mincí policie obvinila jednoho podezřelého,druhý je ve Francii


Studie: V roce 2023 v ČR přibylo 12.897 firem, o tisíc méně než předloni
Průzkum: Většina Čechů očekává rychlejší růst cen než příjmů lidí
Čínské firmy investují sedm miliard dolarů do těžební infrastrukty v Kongu
Analýza: Cena zlata za poslední tři roky v ČR vzrostla stejně jako inflace
Archeologové odkryli u kostela Panny Marie Vítězné nálezy z raného středověku

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.