+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

Modrý diamant se na švýcarské aukci prodal v přepočtu za více než miliardu korun

 Švýcarsko zajímavosti styl aukce
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Ženeva 7. listopadu (ČTK) - Vzácný modrý diamant Bleu Royal se dnes na aukci ve Švýcarsku prodal za 43,8 milionu dolarů, tedy v přepočtu za více než miliardu korun. S odkazem na aukční síň Christie's, která tento vzácný drahokam zasazený do prstenu nabídla v aukci, o tom informovala agentura Reuters. Modrý diamant bez vnitřní vady patří k nejvzácnějším kdy objeveným. Aukční síň odhadovala, že se kámen o váze 17,6 karátů prodá až za 50 milionů dolarů. "Je to obrovská částka, vzhledem k současné situaci ve světě," uvedl k výsledným 43,8 milionu dolarů šéf mezinárodního oddělení šperků Christie's Rahul Kadakia. Podle jeho kolegy Maxe Fawcetta ze Ženevy jedinečnost diamantu spočívá nejen v jeho sytě modré barvě, ale i v hruškovém tvaru. "Opravdu splnil veškeré požadavky, a proto se nám podařilo přilákat sběratele z celého světa, od Dálného východu po Ameriku," uvedl Fawcett. Bleu Royal spadá do kategorie fancy vivid, kam se řadí diamanty, které mají nejvyšší možnou koncentraci dané barvy. Tvoří pouhé jedno procento všech diamantů na světě. Rekordmanem je v tomto ohledu diamant Pink Star o váze 59,6 karátů, který se v dražbě aukční síně Sotheby's v roce 2017 prodal za 71,2 milionu dolarů (1,6 miliardy korun). Do té doby byl nejdražším prodaným modrý diamant Oppenheimer Blue, za který jeho nový majitel zaplatil 57,5 milionu dolarů (1,3 miliardy korun).
Klíčová slova - Švýcarsko - zajímavosti - styl - aukce -
nim ank
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Magazínový servis (mag) - Životní styl (spl). ID zprávy: T2023110708391|507797. Vydána 07.11.2023 20:14:15. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Izraelský ministr obrany: armáda je v srdci Gazy, vůdce Hamásu je izolován
Z Libanonu letělo na Izrael 20 raket; Hizballáh hrozí odvetou za mrtvé civilisty
Potravinářská komora kritizuje Fialův nákup v Německu, poukazuje na nižší DPH
Postava Marianne na nových francouzských známkách bude ekologicky zelená
Při nákupu kryptoměn lze z nedbalosti spáchat praní špinavých peněz

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.