+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Politika

Eva Pavlová se chce věnovat zranitelným skupinám, dnes představila svůj tým

 ČR prezident Pavlová
Manželka prezidenta Petra Pavla Eva Pavlová (druhá zprava) představila svůj poradní tým, 11. srpna 2023, Praha. Vedle Pavlové směrem doleva sedí zakladatelka PR agentury věnující se vzdělávání lékařských a nelékařských oborů Lilly Ahou Král a ředitelka domu dětí a mládeže v Aši Eva Holečková, vpravo vedle Pavlové je tajemnice Miroslava Macků. Kredit: ČTK / Kamaryt Michal
Praha 11. srpna (ČTK) - Členy poradního týmu manželky prezidenta Evy Pavlové budou generál v záloze František Malenínský, zakladatelka PR agentury věnující se vzdělávání lékařských a nelékařských oborů Lilly Ahou Král či šéfka domu dětí a mládeže v Aši Eva Holečková. Pavlová dnes své spolupracovníky představila novinářům v kavárně nedaleko Pražského hradu. V roli první dámy se chce hlavně zastávat zranitelných skupin obyvatel a upozorňovat na témata, která je trápí. Pavlová se bude zaměřovat na záležitosti, které zmiňovala už v době prezidentské kampaně Petra Pavla. Patří mezi ně problémy samoživitelů a seniorů či rozvoj komunikačních technik u dětí ve školách, který je klíčovou součástí prevence rozpadu rodiny. Za necelý půlrok od Pavlovy prezidentské inaugurace se rozhodla Pavlová mezi svá témata zařadit ještě zdravotní péči či náhradní rodinnou péči. Své úsilí chce směřovat nejen do strukturálně postižených regionů, uvedl Hrad. Na základě setkání s členy pacientských organizací, lékaři a odborníky sbírá Pavlová nápady, jak zlepšit situaci v jejich oblastech. Podněty chce představit na podzim. Součástí plánů je i vznik webových stránek, kde lidi naleznou 'první pomoc' ve složitých životních situacích. 'Dalším krokem možné pomoci bude založení nadačního fondu, na jehož vzniku se také pracuje,' uvedl Hrad v tiskové zprávě. V poradním týmu Pavlové jsou odborníci, které poznala ve svém profesním životě či při kampani. 'I když jsou to lidé z různých oblastí, mají společné to, že svou profesi vykonávají s velkým přesahem a ke zlepšení života cílových skupin lidí,' uvedla Pavlová v tiskové zprávě. Malenínský je bývalým vojenským představitelem ČR při NATO, v armádě dosáhl až do funkce zástupce náčelníka generálního štábu. Na post nastoupil v době, kdy armádu vedl Pavel. Malenínský s Pavlovými spolupracoval v NATO, kde působil na operační, strategické i politické úrovni. Ahou Král spolupracuje s pacientskými organizacemi a věnuje se dobrovolnické práci. Působí jako mentorka a expertka v mentoringovém programu DoToho!, který pomáhá malým a středním podnikům. Působí také jako mentorka v platformě #HolkyzMarketingu a je dobrovolnicí v platformě Česko.Digital. Holečková je členkou expertní skupiny pro práci s lidmi, kteří nejsou zaměstnaní, nestudují, ani se neúčastní odborné přípravy. Působila v sociálních službách jako vedoucí terénních a preventivních programů v oblasti práce s ohroženou rodinou, dětmi a mládeží. Dlouhodobě vede dům dětí a mládeže v Aši.
Klíčová slova - ČR - prezident - Pavlová -
Do týmu manželky prezidenta patří i rodinná mediátorka Michaela Kopalová, která se věnuje zavádění výuky komunikačních technik na základních a středních školách. Už od kampaně pak s Pavlovou spolupracuje pracovněprávní konzultant Josef Blaho, který se věnuje mimo jiné mediální přípravě Pavlové. Kancelář manželky prezidenta republiky, který zajišťuje administrativu, další služby a protokol, vede tajemnice Miroslava Macků. jzf mha
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Parlamenty a vlády (for) - Politika (pol) - Politika domácí (pod). ID zprávy: T2023081102463|506756. Vydána 11.08.2023 11:17:55. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.