Euro
+ 420 545 222 800
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlatovna Zlato Investiční zlato

Česká jména - Iveta - velká zlatá medaile 1 Oz

Náhled Averzní strany - Česká jména - Iveta - velká zlatá medaile 1 Oz Náhled Reverzní strany - Česká jména - Iveta - velká zlatá medaile 1 Oz

Cena včetně DPH
94 740 Kč
DO KOŠÍKU
SPECIFIKACE
průměr 37 mm
hmotnost 31 g
ryzost 999.9/1000 Au
hrana hladká, puncovaná
provedení proof
náklad není stanoven
emise duben 2012
objednávkový kódPMCJ1332
ZDARMA
POŠTOVNÉ = 0 KČ
Sponzoruje Pražská mincovna.

Cena včetně DPH 94 740 Kč
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Jedná se o český výrobek? Ano. Jde o autentický výrobek českých rytců. Pouze v Čechách zhotovené výrobky mají českou puncovní značku. Naleznete ji v mincovním poli, nebo na hraně.
Máte zboží skladem? Zboží skladem je výrazně označeno textem SKLADEM. Máte-li zájem o větší množství stejného výrobku, nebo výrobek není k dispozici na vámi preferované prodejně, potvrdíme vám jeho dostupnost obratem.
Je zaslání zboží bezpečné? Absolutně. Máme 20 let zkušeností s diskrétním a hlavně spolehlivým doručováním hodnotných zásilek našim klientům v ČR i na Slovensku.
Dodáváte i na Slovensko? Áno. Vaše objednávky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave alebo vo Vsetíne. Spoľahlivo vám ich doručíme aj do každého mesta a obce Slovenska.
Česká jména - Iveta - velká zlatá medaile 1 Oz NÁKUP BEZ REGISTRACE.
Nakupujte pohodlně a jednoduše. Starosti nechejte na nás.
Zboží Vám doručíme cenným psaním České pošty.

Vybraný produkt:
Počet:
Způsob dodání:
Jméno: ! Adresa: ! Město: ! PSČ: !
Telefon: ! E-mail adresa: ! Poznámka:
Kontrolní kód
Opište kontrolní kód: !

*Cena je včetně DPH (Investiční zlato se sazbou 0 %). Koupí se nezavazujete k dalším odběrům. Zboží nad 10.000 Kč zasíláme až po provedení platby předem (zálohovou fakturu zašleme na Váš e-mail). Objednávky nad 5000 Kč zasíláme zdarma, na naše náklady. Pro menší zásilky je jednotný poplatek za expedici 99 Kč (resp. 4 EUR platí pro celou ČR a SLovensko. Zahrnuje balné, poštovné a pojištění zásilky.

V Milevsku si lidé mohou připomenout historii kdysi populární hračky Igráček

Milevsko (Písecko ) 5. března (ČTK) - Historii kdysi populární hráčky Igráček si mohou připomenout návštěvníci muzea v Milevsku na Písecku. Začala tam tematická výstava, která se této postavičce věnuje. Igráček byl v 80. letech minulého století oblíbenou hračkou, která představovala různé profese. ČTK to řekla za organizátory Kateřina Goroškov. "S kolegy připravujeme každoročně čtyři až pět tematických výstav, z nichž mnohé jsou zaměřeny na děti a mládež. V minulosti se tu konala například výstava o historii stavebnice Merkur, výstava historických panenek nebo výstava starých hraček s názvem Hračky pro každý den. Tyto akce byly hojně navštěvovány. Proto jsme se rozhodli letos uspořádat další výstavu hraček, tentokráte mapující ikonickou hračku Igráček," uvedl ředitel Milevského muzea Vladimír Šindelář. Dodal, že výstava nabízí více než čtyři sta exponátů. Postavičky Igráčků vyrábělo od roku 1976 družstvo IGRA. "Jako první vznikla profese zedníka. Právě tuto figurku, ale i mnoho dalších původních Igráčků si návštěvníci mohou na výstavě prohlédnout. Autory postaviček jsou tehdejší návrháři družstva IGRA Jiří Kalina a Marie Pavličková-Krejchová. Vyráběn byl tehdy v různých variacích. Rodiče dnešních dětí si jistě budou pamatovat příslušníka VB, hasiče, doktora nebo zdravotní sestřičku, takže si přijdou na své i dospělí. Výstavu máme strukturovanou tak, aby bavila všechny generace," uvedla kurátorka výstavy Věra Stojarová. Kromě tradičních postaviček si lidé na výstavě v Milevsku, která potrvá do 8. května, mohou prohlédnout i dva modely vázané k místu. Jde o postavu Bakcha, řeckého boha vína a veselí, který patří k masopustním průvodům. A jeden z největších průvodů v republice se pravidelně koná právě v Milevsku. Druhou figurku historik a modelář Miroslav Svoboda oblékl do oděvu člena řádu premonstrátů, kteří jsou spjati s místním klášterem. "Historie Milevského muzea začíná v srpnu 1937, kdy byly jeho expozice po desetiletých přípravách otevřeny v budově tehdejší radnice. Dnes ale muzeum sídlí v areálu milevského kláštera premonstrátů. Muzeum zde opatruje své sbírky, jež tvoří kolem 40.000 předmětů, k nimž musíme ještě připočíst odbornou muzejní knihovnu o počtu 7000 titulů," řekl Šindelář. rek dr

Pietní akt v Lánech připomněl 173. výročí Masarykova narození

Lány (Kladensko) 5. března (ČTK) - Památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka uctil dnes odpoledne pietní akt před muzeem v Lánech na Kladensku. Účastníci si připomněli 173 let od narození prvního prezidenta a za zpěvu jeho oblíbené písně Ach synku, synku položili květiny a věnce k Masarykově jezdecké soše. Pietního aktu se zúčastnily zhruba dvě stovky lidí včetně politiků, zástupců obce a spolků. "Vždycky když jsem v Lánech, tak mně přijde, že jsem opravdu hrozně blízko odkazu Tomáše Garrigua Masaryka. Jako kdybych se dotýkala demokracie, hodnot, které vyznával, člověčenství, které představoval, a vnímala sílu jeho osobnosti," uvedla hejtmanka Petra Pecková. Připomněla, že ve čtvrtek se koná inaugurace nového prezidenta Petra Pavla. Dosud prý pozvání na Hrad odmítala, Pavlovy inaugurace se ale ráda zúčastní. "Ve čtvrtek velmi ráda přijdu na Pražský hrad a budu se těšit na to, že další funkční období bude ve stopách našeho prvního prezidenta," dodala Pecková. Stejně jako další z řečníků, senátor David Smoljak (STAN), připomněla i 20 let od založení lánského muzea. "Jsem velmi rád, že se toto muzeum stalo nejen celonárodním muzeem, ale i významným bodem naší obce," dodal bývalý starosta Lán Karel Sklenička. Návštěvníci muzea si dnes mohli prohlédnout oživlou expozici - setkali se s dobovými četníky, sokoly či Masarykovým dvojníkem. Největším lákadlem byla ochutnávka Masarykových oblíbených jídel. Podle vedoucí lánské pobočky Muzea T. G. Masaryka Barbory Bednářové Šafránkové bylo na akci připraveno kolem 700 porcí. Největší zájem byl o švestkové knedlíky sypané mákem, v nabídce byla i bramborová polévka, brynzové halušky nebo strapačky s uzeným masem a zelím. "Abychom to upřesnili, švestkové knedlíky byly jednoznačně nejoblíbenějším Masarykovým jídlem, bramboračka byla jeho velmi oblíbená polévka a halušky spíš patří k jeho dceři Alici Masarykové," řekla Bednářová Šafránková ČTK. Do muzea si dnes podle ní našly cestu stovky lidí a zájem o akci byl určitě větší než v minulých letech. Na ochutnávku jídel a pietní akt odpoledne navázalo ještě otevření výstavy Masarykovi v Americe. Výročí Masarykova narození připadá na úterý, kdy se v Lánech uskuteční oficiální pietní akt u Masarykova hrobu. Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně a zemřel na lánském zámku 14. září 1937. Masaryk si Lány velmi oblíbil, později se staly místem jeho posledního odpočinku a hrob rodiny Masarykových byl symbolem československé demokracie i v dobách totality. khj dr

NEAKTIVNÍ COOKIES

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.