+ 420 545 222 800
Zlatovna Investiční zlato Mince

Vídeňský filharmonik.

Vídeňský filharmonik

„Vídeňský filharmonikr“ – historie úspěchu.

Fascinace zlatem má dlouhou historii. Již více než 7000 let je zlato synonymem trvalých hodnot a elegance. Od roku 1989 se razí evropská investiční mince s názvem „Vídeňský filharmonikr“. Podařilo se tím dosáhnout něčeho, na což mohou být lidé z rakouské mincovny být právem hrdi – lidem na celém světě totiž dělá skutečnou radost, a to zejména kvůli jistotě, kterou jim dává. Právě proto je zlatá mince „Vídeňský filharmonikr“ považována ve všech světadílech také za skvělou investici. Znalci ocení, že při výrobě mincí ve Vídni kladou nejvyšší nároky na čistotu a správné podmínky při výrobě. Díky tomu se zde povedlo vytvořit z jedné zlaté mince trvalou hodnotu pro více generací. Její úspěšný příběh pokračuje.

Dvě strany, které fascinují svět.

Od 10. října 1989, dne zrození mince „Vídeňský filharmonikr“, zůstali v mincovně věrni původní podobě mince. Mimořádně pečlivě vypracovaný motiv je pokaždé totožný, mění se pouze rok ražby. Od první ražby jsou na jedné straně mince zobrazeny nástroje tohoto známého orchestru: vídeňský roh, fagot, harfa, uprostřed je cello, z každé strany viola a nad ní housle. Na druhé straně jsou varhany z Velkého sálu Hudebního spolku. Mince „Vídeňský filharmonikr“ je k dispozici v pěti velikostech: 1 unce, ½ unce, ¼ unce, ¹⁄₁₀, unce a ¹⁄₂₅ unce. Stříbrná mince „Vídeňský filharmonikr“ je k dispozici pouze ve velikosti jedné unce. Z platiny jsou na výběr mince ve velikosti jedné unce a ¹⁄₂₅ unce. Takříkajíc celý orchestr jedné skvělé investice.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.
Zlatovna.cz - Velkoobchod s investičním zlatem. Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné investiční mince. Stříbrné investiční slitky. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny. Mince ČNB a NBS. ©2011-2024 Zlatovna a.s.