Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata v tomto týdnu překročila 2000 USD za unci, je blízko rekordu

Londýn 5. května (ČTK) - Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Dnes cena mírně klesá, kov se ale dál obchoduje poblíž rekordu. Ve čtvrtek cena vystoupala až na 2072,19 dolaru (přes 44.000 Kč) za unci, dosavadní rrekord činí 2072,49 USD/oz, ukazují burzovní data. V prvním čtvrtletí dosáhla poptávka po zlatu 1081 tun. To je meziročně o 13 procent méně, uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Důležitou hranici 2000 USD za troyskou unci zlato překonalo už na začátku dubna, kdy cena vzrostla nejvýše od loňského března. Investoři nyní čekají na další ekonomické podněty. Poptávku po bezpečných aktivech, za které se zlato považuje, povzbuzuje vyhlídka na pozastavení růstu úrokových sazeb ve Spojených státech, ekonomická nejistota a problémy tamních regionálních bank, uvedla agentura Reuters. Investoři nyní očekávají další ekonomická data, včetně údajů o mzdách a zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA. Podle analytiků by mohly být důvodem pro snížení úrokových sazeb. Pokud cena zlata zůstane nad 2030 dolary, mohl by se žlutý kov vyšplhat na předchozí rekordy, řekl hlavní analytik společnosti City Index Matt Simpson. "Vzhledem k tomu, že se investoři více zajímají o ochranu kapitálu než o vysoký výnos, zlato se jako aktivum hodí," uvádí hlavní analytik společnosti KCM Trade Tim Waterer.
Klíčová slova - Svět - burzy - kovy - zlato - ceny -
Stříbro dopoledne ztrácelo přes půl procenta na 25,91 USD za unci. Platina odepisovala jen asi 0,1 procenta na 1 038,50 USD, naopak cena palladia vykazovala růst o 0,2 procenta na 1 450,59 USD. vjn spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2023050502961|505882. Vydána 05.05.2023 11:40:39. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

World Gold Council (WGC)
Světová rada pro zlato. Sídlí v Londýně. Sleduje trendy v odvětví, od těžby zlata až po transakce se zlatem.

Tip k listování Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou, klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách. Klávesa F11 otevře/zavře náhled.
Žatec věří v zápis na seznam UNESCO, připravuje se na turisty
Žatec věří v zápis na seznam UNESCO, připravuje se na turisty
Reuters: Britská banka Barclays plánuje propustit 400 lidí
Reuters: Britská banka Barclays plánuje propustit 400 lidí
Mezi zdobné prvky muzea v Liberci patří i portréty stavitelů, ukazuje výstava
Mezi zdobné prvky muzea v Liberci patří i portréty stavitelů, ukazuje výstava
V pražských Letňanech dnes začíná dvoudenní veletrh sběratelů
V pražských Letňanech dnes začíná dvoudenní veletrh sběratelů
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.