+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Finance

Reuters: Britská banka Barclays plánuje propustit 400 lidí

 Británie banky zaměstnanost
Banka Barclays. Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com hatman12
Londýn 9. září (ČTK) - Britská banka Barclays plánuje propustit 400 lidí, uvádějí dva zdroje agentury Reuters. Firma, která zaměstnává asi 80.000 lidí, snižuje náklady a přezkoumává strategii. Zprávu o rušení stovek pracovních míst v Barclays dříve přinesla i agentura Bloomberg. Podle jednoho zdroje se banka chystá propouštět na domácím trhu v oblasti spotřebitelského bankovnictví. Druhý zdroj uvádí, že firmu opustí lidé pracující v investičním bankovnictví. Generální ředitel Barclays C.S. Venkatakrishnan se pouští do širšího přezkumu strategie. Podle Reuters ho k tomu přiměla nespokojenost investorů s nedostatečnou výkonností banky ve srovnání s jinými investičními domy na Wall Street. Rivalové Barclays letos také propouštěli, především proto, že se jen pomalu zotavují výnosy z investičního bankovnictví. Morgan Stanley zrušila ve druhém čtvrtletí 3000 pracovních míst a Goldman Sachs letos obnovila výkonnostní hodnocení, která pak obvykle vedou k propouštění zaměstnanců vyhodnocených jako nejméně výkonní. Společnost Citigroup oznámila, že ve druhém čtvrtletí zrušila 1600 pracovních míst.
Klíčová slova - Británie - banky - zaměstnanost -
vjn
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Finance (fin) - Práce a odbory (odb). ID zprávy: T2023090808451|507055. Vydána 08.09.2023 23:20:21. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
CIA zkouší zlákat ruské úředníky, ve videu hovoří o pravdě a svědomí
Argentina má podle soudu vyplatit miliardy menšinovým akcionářům YPF
CVVM: Pro progresivní zdanění příjmů jsou tři pětiny Čechů, trend se nemění
Slovenská rozpočtová rada upozornila na špatnou kondici státních financí země
Mezi zdobné prvky muzea v Liberci patří i portréty stavitelů, ukazuje výstava

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.