+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Finance

J&T Banka dokončila prodej dcery J&T Bank AO ruskému holdingu Bjurokrat

Praha 14. listopadu (ČTK) - JT Banka dokončila prodej své dceřiné společnosti JT Bank AO ruskému holdingu Bjurokrat a definitivně opouští ruský trh. JT Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. "Déle než rok trvající proces vyžadující dodržení souladu s právními předpisy jak v Rusku, tak v Evropské unii byl úspěšně ukončen. Obchodní strany se domluvily, že detaily transakce nebudou zveřejňovat," uvedla banka. JT Bance stoupl v prvním pololetí letošního roku meziročně čistý zisk o více než dvě miliardy na 3,1 miliardy korun. Bilanční suma banky vzrostla od začátku roku o 14 procent na 259,8 miliardy korun. Větším bankám v ČR v pololetí zisky vesměs klesaly. JT Banka patří do finanční skupiny JT a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví financování v oboru realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR JT Banka působí od roku 1998. Do bankovního holdingu JT Finance Group SE patří vedle české JT Banky její slovenská pobočka, JT Banka d.d. v Chorvatsku, JT Direktbank v Německu a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).
Klíčová slova - ČR - Rusko - banky - J&T Banka -
fd mha
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Finance (fin). ID zprávy: T2023111405425|507916. Vydána 14.11.2023 16:45:49. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Stát zřejmě bude dál vyplácet rybářům náhrady za škody způsobené kormorány
Nepál zakázal TikTok, protože údajně narušuje společenskou harmonii
ČSSZ: Počet podnikatelů v ČR letos stoupl o 27.000 na rekordních 1,131 milionu
Skupina senátorů chce ústavně zakotvit právo občanů být off-line
Britský král Karel III. slaví 75. narozeniny, zahájil nový potravinový projekt

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.