Zlatovna Zlato Zprávy Finance

Hodnota majetku amerických domácností ve třetím čtvrtletí poprvé za rok klesla

 USA hospodářství finance společnost 3.čtvrtletí majetek domácnosti
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Washington 8. prosince 2023 (ČTK) - Čistá hodnota majetku amerických domácností se během třetího čtvrtletí snížila o zhruba procento na 151 bilionů dolarů (přibližně 3,4 biliardy Kč). Zaznamenala tak první pokles za poslední rok. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které zveřejnila americká centrální banka (Fed). Za nepříznivým vývojem hodnoty majetku amerických domácností ve třetím čtvrtletí stál pokles cen akcií, který převážil nad růstem hodnoty nemovitostí. Hodnota akciového majetku domácností se během třetího čtvrtletí snížila o 1,7 bilionu dolarů, zatímco hodnota nemovitostí vzrostla o půl bilionu dolarů. Pokles hodnoty majetku amerických domácností byl první od třetího čtvrtletí loňského roku. Po většinu loňského roku tlačil hodnotu majetku domácností dolů pokles cen akcií a nemovitostí. Ten byl důsledkem zvyšování úrokových sazeb, jež začátkem loňského roku zahájila americká centrální banka s cílem dostat pod kontrolu inflaci, píše Reuters.
Klíčová slova - USA - hospodářství - finance - společnost - majetek - domácnosti -
Letos v červenci se základní úroková sazba Fedu vyšplhala do pásma 5,25 až 5,50 procenta, tedy na nejvyšší úroveň od roku 2001. Od té doby však banka úroky drží beze změny a předpokládá se, že v příštím roce je začne snižovat. pmh mka
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Makroekonomika (mak) - Finance (fin) - Sociální problematika (sop). ID zprávy: T2023120707695|508125. Vydána 08.12.2023 5:34:06. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.

Hodnota majetku amerických domácností ve třetím čtvrtletí poprvé za rok klesla


Brunovského obraz Zahrada se dnes vydražil za rekordních 7,1 milionu korun
Kramářovu medaili od premiéra dostali Němcová, Devátý nebo Róna
Summit Mercosuru ratifikuje vstup Bolívie a obchodní dohodu se Singapurem
Cameron: Je silný důvod použít zmrazený ruský majetek na obnovu Ukrajiny
Archeologové našli u Břeclavi kování opasku odkazující k neznámému kultu

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.