+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Žena uvěřila fiktivnímu obchodníkovi s kryptoměnami, přišla o víc než 8,5 mil Kč

 ČR kriminalita podvod Praha
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Praha 25. října (ČTK) - Sedmapadesátiletá žena uvěřila fiktivnímu obchodníkovi s kryptoměnami a přišla o více než 8,5 milionu korun. Případem se zabývají pražští kriminalisté, neznámému podvodníkovi, který vystupoval pod přezdívkou Jack London, hrozí až osmileté vězení. ČTK dnes o případu informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Falešný obchodník podle policie oslovil ženu v mobilní aplikaci Tandem, která slouží k výuce angličtiny, a dále s ní komunikoval pouze přes aplikaci WhatsApp. Mluvčí uvedl, že postupem času poškozenou přesvědčil, aby investovala peníze do obchodu s kryptoměnami Kadena, sliboval mnohonásobné znásobení zaslaných peněz. Žena tak provedla během dvou měsíců šest plateb v celkové hodnotě přes 2,5 milionu korun. "V momentě, kdy si chtěla vložené peníze vybrat, jí z aplikace dorazila zpráva o zablokování účtu z důvodu podezřele extrémního profitu a odblokován měl být pouze tehdy, pokud zaplatí jakousi daň ze zisku z obchodování. Dle dalších zaslaných pokynů tak provedla několik plateb, v celkové výši bezmála pět a půl milionu korun," uvedl mluvčí. Místo odblokování jí ale přišla zpráva s informací, že účet do deseti dnů zaniká, a že tím přijde o všechny své vynaložené peníze. "Celkem se tedy jednalo o více než osm a půl milionu korun," dodal mluvčí. Policie se podobnými případy zabývá opakovaně, většinou jde ale o nižší částky. Kriminalisté doporučují dodržovat zásady bezpečného obchodování. Podle kriminalistů je před investicí do kryptoměn vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti.
Klíčová slova - ČR - kriminalita - podvod - Praha -
fsl snm
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Kriminalita a právo (zak). ID zprávy: T2023102504282|507647. Vydána 25.10.2023 13:15:45. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Průzkum pro investora: V kraji 52 pct. lidí míní, že těžba lithia může prospět
Tusk chce učinit vše pro odblokování polských miliard z fondů EU
Mírového řešení v Gaze lze dosáhnout jen komunikací, uvedl katarský premiér
Izraelská armáda zasáhla proti ozbrojencům na jihu, útočila v Gaze či Sýrii
Rusko podle Kyjeva zaútočilo v blízkosti Chmelnycké jaderné elektrárny

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.