Zlatovna Zlato Zprávy Kultura

Veletrh Antique se zaměří na využití starožitností jako investic

Praha 20. dubna (ČTK) - Na Novoměstské radnici v Praze dnes začne čtyřdenní prodejní veletrh starožitností Antique. Přehlídka starožitných předmětů se tentokrát zaměří na téma využití starožitností jako bezpečného uložení hodnot. Experti doporučují zejména investice do stříbrných uměleckých předmětů a historického porcelánu. "Ceny starožitných šperků jdou v posledních letech nahoru nenápadně. Cena zlata narůstá pomalu a ceny stříbra se zatím příliš nevychýlily, takže u cen šperků se zatím ještě příliš neprojevují nárůsty cen," uvedla Simona Šustková, viceprezidentka pořádající Asociace starožitníků. Za nejlepší investici považuje stříbrné předměty. "Co se týká cen vzácného porcelánu z našich nejstarších porcelánek či kvalitního uměleckého porcelánu z továren v Míšni, ve Vídni či v Sevres, ceny jsou po covidovém poklesu na nižší úrovni, než tomu bylo před deseti lety. Totéž se dá říct o vzácném starožitném skle. Z toho vyplývá jediné, je vhodná doba nakoupit," doporučila expertka. Prodeje zlatých a stříbrných sběratelských mincí a medailí naopak podle odborníků nyní atakují aukční rekordy. Sběratelská cena této komodity společně s cenou drahého kovu vzbuzuje zřejmě v lidech jistotu. U ostatních starožitností nabízených v obchodech se prodeje pohybují v lepších průměrech, trh se po covidových uzavírkách obchodů oživil. Starožitnosti jsou podle odborníků vhodným prostředkem pro bezpečné investice. I když se jejich cena v krátkodobém pohledu může vychýlit i a dočasně klesnout, ve středně a dlouhodobém horizontu je investice do starožitností jistotou. Počet obchodovatelných památek klesá s tím, jak se jednotlivé starožitné předměty dostávají do sbírek muzeí a jiných veřejných institucí.
Klíčová slova - ČR - výtvarné - starožitnosti - Antique -
Na veletrhu Antique své exponáty představují předem registrovaní vystavovatelé z řad českých starožitníků. Asociace starožitníků ho pořádá dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Návštěvnost veletrhu se za rok pohybuje kolem 15.000 lidí, předpokládaný obrat je mezi 30 a 50 miliony korun za jeden veletrh. Návštěvníky z velké části tvoří laická veřejnost, jíž může veletrh pomoci mapovat český trh se starožitnostmi a získat orientaci v jejich cenách. hrm ptd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Kultura (kul). ID zprávy: T2023041905080|505695. Vydána 20.04.2023 0:31:00. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Tip k listování Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou, klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách. Klávesa F11 otevře/zavře náhled.
Polská centrální banka poprvé po třech letech snížila úrokové sazby
Polská centrální banka poprvé po třech letech snížila úrokové sazby
Muchova Epopej v Moravském Krumlově láká, turistický ruch v regionu ožil
Muchova Epopej v Moravském Krumlově láká, turistický ruch v regionu ožil
EK zveřejnila seznam firem, které musejí dodržovat reformu digitálního trhu
EK zveřejnila seznam firem, které musejí dodržovat reformu digitálního trhu
Afričtí lídři žádají nové globální daně na financování boje proti změnám klimatu
Afričtí lídři žádají nové globální daně na financování boje proti změnám klimatu
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.