+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Kultura

V Karlíně se otevřela nová galerie pro uměleckou fotografii

 ČR výtvarné fotografie
Tisková konference k otevření nové galerie Fragment, druhé galerie společnosti Czech Photo, 19. září 2023, Praha. Kredit: ČTK / Vondrouš Roman
Praha 19. září (ČTK) - Společnost Czech Photo, která pořádá fotožurnalistickou soutěž Czech Press Photo, otevřela svou druhou galerii. Jmenuje se Fragment podle budovy, v níž v pražském Karlíně sídlí. Galerie zahajuje provoz výstavou To nejlepší z kategorií Kultura a umění a Portrét soutěže Czech Press Photo. Ředitelka Czech Photo Veronika Souralová při dnešním otevření galerie řekla, že společnost plánuje mít další dvě galerie na trase metra B. Tu vůbec první má ve svém sídle v Butovicích, Fragment je poblíž stanice Invalidovna a plánuje se další u smíchovského Lihovaru, který je nedaleko Smíchovského nádraží.
Novou galerií Czech Photo rozšířilo svou činnost o podporu umělecké fotografie. Vznik Czech Photo Edition položí základy nové výstavní sbírky pod hlavičkou Czech Photo. Cílem je, aby galerie žila, aby do ní návštěvníci rádi chodili a byli v přímém spojení s uměním. Samozřejmostí budou výstavy, ale velký důraz klademe na krátkodobé akce, debaty o umění a na pravidelná setkávání nad fotografiemi...
Kromě snímků s kulturní a uměleckou tematikou ze soutěže Czech Press Photo se v galerii Fragment představuje limitovaná sběratelská kolekce fotografií Czech Photo Edition. Edici otevírají tři čeští fotografové – street fotograf Kevin V. Ton, Lukáš Bíba z mediálního domu Economia a fotograf, manažer Czech Press Photo Dan Materna. Každá fotografie má dva certifikáty. Prvním je dokument Czech Photo, který obsahuje potvrzení o počtu tisků, krátké představení autora a příběh snímku. Dalším potvrzením pravosti je certifikát s hologramem, který dokládá kvalitu a stálost tisku. "Novou galerií Czech Photo rozšířilo svou činnost o podporu umělecké fotografie. Vznik Czech Photo Edition položí základy nové výstavní sbírky pod hlavičkou Czech Photo. Cílem je, aby galerie žila, aby do ní návštěvníci rádi chodili a byli v přímém spojení s uměním. Samozřejmostí budou výstavy, ale velký důraz klademe na krátkodobé akce, debaty o umění a na pravidelná setkávání nad fotografiemi," řekla Souralová.
Klíčová slova - ČR - výtvarné - fotografie -
"S otevřením Fragment Gallery Czech Photo rozšířilo své aktivity o nabídku prodeje fotografií. Fotografie je plnohodnotné umělecké dílo a my se snažíme zprostředkovat, aby snímky nejlepších českých fotografů zdobily interiéry domů a bytů. V Česku tvoří mnoho talentovaných autorů, jejichž díla budeme prezentovat v limitovaných edicích v nákladu pět až deset kusů," uvedl Materna. hrm ptd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Kultura (kul). ID zprávy: T2023091902321|507168. Vydána 19.09.2023 12:55:53. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.