+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Kultura

Divadlo Bez zábradlí zahájí sezonu komedií Láska z mládí

 ČR divadlo Divadlo_Bez_zábradlí
Herečka Ha Thanh Špetlíková a herec, hudebník a režisér Roman Zach na tiskové konferenci Divadla Bez zábradlí k představení dramaturgického plánu pro nadcházející divadelní sezonu, 20. září 2023, Praha. Kredit: ČTK / Kamaryt Michal
Praha 20. září (ČTK) - Provokativní drama, duchaplnou komedii či vánoční příběh připravuje pro svou 32. sezonu pražské Divadlo Bez zábradlí. Odstartuje ji francouzskou komedií Ivana Calbéraca Láska z mládí, která bude režijním debutem herce a muzikanta Ondřeje Zacha. Pod svým režijním vedením se představí i v hlavní roli a spolu s ním se v inscenaci objeví i jeho syn Prokop Zach. Program nadcházející sezony dnes vedení divadla představilo novinářům. "Rozhodli jsme se udělat tři projekty, z nichž jeden už měl předpremiéru. Jde o komedii Láska z mládí, je to hezká a chytrá, velice vtipná komedie. Pro Romana (Zacha) je to debut jako pro režiséra a pro nás je to navázání na spolupráci po inscenaci Mnoho povyku pro nic, kdy už u nás Roman jednou účinkoval. Po derniéře jsem mu ukázal tuhle hru a Roman se do toho vrhl po hlavě," řekl ředitel divadla Karel Heřmánek mladší.
Berlín Berlín je skvělá komedie. Dosti ostrá. Ale taky dojemná. Místy tarantinovská, místy chaplinovská, místy misterbeanovská. Nikoli bezdůvodně získala cenu Moliére jako nejlepší nová francouzská komedie...
Hra Láska z mládí vypráví o Antoinovi, který žil úspěšný život, vlastní pílí se vypracoval k ohromnému jmění a žije s aristokratkou Diane z rodu Bourbonů. Tu si vezme za ženu. Pak se ovšem zjeví Maryse, Antoinova dávná láska z mládí, láska, kterou si vzal za manželku, ale pak na to zapomněl. Vyhlídka na svatbu se rázem komplikuje a nezbývá, než na Maryse vymyslet lest. Premiéra komedie bude v Divadle Bez zábradlí 25. září. "Karel mi tu hru nabízel několikrát, ale vždycky to něco překazilo. V jednu chvíli jsem napůl z legrace navrhl, že si to zrežíruju, zahraju a obsadím sám. Bylo jasné, že mě s tím nápadem pošle do háje. Jenže jemu se to zalíbilo," popsal dnes Zach cestu ke své první činoherní režii. V inscenaci se dále objeví Lucie Žáčková v alternaci s Nikol Kouklovou, Diana Toniková, Ha Thanh Špetlíková, Karel Heřmánek mladší či Zdeněk Dušek. Dalším titulem, který Divadlo Bez zábradlí představí v české premiéře 27. října, je satira od Patricka Haudecoeura a Géralda Sibleyrase s názvem Berlín Berlín. Komedie se odehrává ve východním Berlíně na sklonku 80. let a v režii Petra Svojtky v ní budou hrát třeba Dana Morávková, Jiří Hána, Karel Heřmánek mladší nebo Nikol Kouklová. "Berlín Berlín je skvělá komedie. Dosti ostrá. Ale taky dojemná. Místy tarantinovská, místy chaplinovská, místy misterbeanovská. Nikoli bezdůvodně získala cenu Moliére jako nejlepší nová francouzská komedie," uvedl Svojtka.
Klíčová slova - ČR - divadlo - Divadlo Bez zábradlí -
Na březen divadlo připravuje cenami ověnčenou kontroverzní tragikomedii Edwarda Albeeho Koza aneb Kdo je Sylvie s Hynkem Čermákem a Petrou Špalkovou. Také Čermák se na jevišti objeví se svým synem Bořkem Čermákem. Za hru dostal autor divadelní cenu Tony. V nekonvenční bilanci partnerského soužití odkrývají Albeeho hrdinové v sobě hlubiny, o kterých neměli dříve tušení. Přestože dramatik balancuje místy na hraně černé komedie, vypráví smutné příběhy o lidské osamělosti a potřebě obyčejné lásky ve stále víc nenormálnějším světě. Konec roku v Divadle Bez zábradlí nabídne premiéru představení Betlém aneb převeliké klanění sotva narozenému Jezulátka v režii Vladimíra Morávka. hrm mha
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Kultura (kul). ID zprávy: T2023091905450|507219. Vydána 20.09.2023 17:51:59. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Následující zprávy
Ruský těžař Alrosa zastavil prodej diamantů, chce podpořit klesající ceny
Na koncertech Mariky Gombitové v Praze zazní v premiéře dvě nové písně
Zastánci Istanbulské úmluvy věří, že se ji podaří v Česku ratifikovat
Zemřel ekonom a bývalý člen bankovní rady ČNB Kamil Janáček
Vydavatelské domy požadují stažení velké mediální novely

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.