+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

Chodské slavnosti opět přilákaly desetitisíce návštěvníků

 ČR zábava folklor církve Domažlice
Vavřinecká pouť ke kostelu sv. Vavřince na vrchu Vavřineček v rámci Chodských slavností, 13. srpna 2023, Domažlice. Kredit: ČTK / Chaloupka Miroslav
Domažlice 13. srpna (ČTK) - V Domažlicích končí letošní Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť, která je jejich součástí. Největší kulturní akce v regionu opět přilákala desetitisíce návštěvníků. Přálo jí, zejména v sobotu, počasí. Podle starosty Domažlic Stanislava Antoše (KDU-ČSL) je tak možné, že letošní počet návštěvníků podle odhadu překonal i loňskou návštěvnost, řekl dnes ČTK. 'My na největší akce na slavnostech vstupné nevybíráme, takže počet návštěvníků se přesně určit nedá. Ale návštěvnost byla letos velmi slušná, možná vyšší než loni,' řekl ČTK. Počet návštěvníků by se tak mohl blížit zájmu o Chodské slavnosti před dvěma lety. V roce 2019 se podle dat mobilních operátorů zjistilo, že v jedenáctitisícovém městě se od pátku do neděle vystřídalo na 80.000 lidí. Náporu návštěvníků tak musí čelit i místní doprava. 'My jsme zrušili stánkový prodej běžného zboží, a tak se nám uvolnily některé ulice. To nám umožnilo navýšit počet parkovacích míst pro návštěvníky. Navíc máme připravená i odstavná parkoviště na louce a podobně,' popsal opatření starosta Domažlic. Ačkoli slavnosti mají už zažitou podobu, město se každý rok snaží o drobné úpravy a vylepšení tak, aby byly Chodské slavnosti stále atraktivní. Slavnostem stále vládnou vyšívané chodské kroje, chodské koláče zdobené povidly, mákem a tvarohem, pestrá chodská keramika, zvuky dudáckých kapel i chodské nářečí.
Klíčová slova - ČR - zábava - folklor - církve - Domažlice -
Připraveno bylo několik desítek hodin hudebního programu folklorních i dechových souborů, řemeslné trhy či tradiční bohoslužby pod širým nebem u kostelíka svatého Vavřince na vrchu zvaném Vavřineček nad městem. Hlavní kulturní program se konal na pódiu u brány na náměstí a v zahradě pod Chodským hradem, menšími hudebními vystoupeními ožily i dvory a proluky v historické části města. pnp rot
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Životní styl (spl) - Magazínový servis (mag) - Kultura (kul) - Náboženství (nab). ID zprávy: T2023081302975|506798. Vydána 13.08.2023 16:07:42. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.