+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

Adventní akce v Moravskoslezském kraji nabídnou betlém, gospel i Ledeckého

Ostrava 18. listopadu (ČTK) - Nový betlém v centru Ostravy, koncert gospelového sboru v ostravské aule Gong i vystoupení Janka Ledeckého ve Frenštátě pod Radhoštěm či kapely Wohnout v Opavě vyplní lidem předvánoční čas v Moravskoslezském kraji. V Opavě i Krnově lidé mohou vánoční atmosféru načerpat z výšky. Otevřou se tam jinak nepřístupné radniční věže. Advent zaplní i řada dalších akcí. Města připravují vánoční jarmarky a investují do sváteční světelné výzdoby. Vyplývá to z ankety ČTK. Dětskou scénu Ostravských Vánoc na Jiráskově náměstí v Ostravě letos ozdobí nový dřevěný betlém. Za dva měsíce ho ve své dílně ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku vytvořil umělecký řezbář Roman Mikuš. Betlém ponese prvky spojené s hornickou minulostí regionu. Součástí betlému bude pět figur vyrobených z topolového dřeva - Marie, Josef, Ježíšek, volek a oslík. Některé figury na sobě budou mít tradiční hornické artefakty a Ježíšek bude uložen na slámě ve vyřezaném důlním vozíku. Ostravské Vánoce se letos budou konat na čtyřech scénách. Program tradičně zahájí slavnostní rozsvícení živého stromu, které je plánováno na 25. listopadu. Akce potrvá do Nového roku. Během této doby vystoupí například Dan Bárta či Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez. Po dobu Ostravských Vánoc bude v provozu i vánočního kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Bruslit se letos bude i na náměstí v Bruntále. Zimní kluziště na centrálním náměstí Míru nahradí po technologické stránce nevyhovující zimní ledovou plochu ve Staroměstské ulici. Vánoční trhy v Opavě nabídnou kulturní program, vánoční stromy a jarmark hned na dvou náměstích. Vystoupí například kapely Wohnout či Holki. Připravena jsou i divadelní představení pro děti. Akce, která začne 24. listopadu a potrvá do 23. prosince, má od letošního roku nového pořadatele. Na Dolním náměstí organizátoři postaví pódium, kde bude hlavní program. Bude tam i veřejně přístupná vyhlídka, betlém, zvonička a Ježíškova dílna. I na Horním náměstí bude stát pódium, tam se budou konat zejména divadelní představení pro děti a vystoupení místních sborů. Punč a další nápoje se letos budou pít z nových stylových plechových hrnků. Během trhů si lidé mohou vystoupat i na ochoz radniční věže Hláska, která je jinak veřejnosti nepřístupná. Vánoční výstupy na Hlásku se budou konat od 1. do 22. prosince. Vstupenky si zájemci budou moci zakoupit přímo před prohlídkou v přízemí budovy radnice. Na vrchol věže radnice budou moci zdarma vystoupat i návštěvníci a obyvatelé Krnova na Bruntálsku, a to od 4. do 8. prosince vždy v 17:15. "Nutná je však rezervace předem na čísle 554 697 697," uvedla mluvčí města Dita Círová. Dodala, že akce Vánoce v Krnově začne na Hlavním náměstí 4. prosince a potrvá do 10. prosince. V programu je například koncert písničkáře Voxela či herečky a zpěvačky Anny Julie Slováčkové.
Klíčová slova - ČR - zábava - advent - Moravskoslezský -
Mezinárodní festival hudby, adventních a vánočních zvyků Souznění se bude od 6. do 10. prosince konat v Ostravě a na několika dalších místech Moravskoslezského kraje. Nabídne například koncert Janka Ledeckého ve Frenštátě pod Radhoštěm či Tomáše Kočka v Kunčicích pod Ondřejníkem. Velký hudební zážitek slibuje každý rok projekt Ostrava zpívá gospel. Do jednorázového pěveckého sboru se letos přihlásilo 150 zpěváků. Jejich tradiční předvánoční koncerty se uskuteční 2. prosince. Sbor hned dvakrát vystoupí v Multifunkční aule Gong. Předprodej vstupenek už začal v síti ostravských informačních center. Veškeré informace o koncertech i o projektu samotném jsou dostupné na webu www.ozg.cz. dvc ver
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Životní styl (spl) - Magazínový servis (mag). ID zprávy: T2023111603550|507958. Vydána 18.11.2023 6:00:00. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
CNN: Proč nizozemská návrhářka plete svetry z lidských vlasů
Apple podal žalobu proti nově zavedeným nařízením EU o digitálních službách
Shromáždění ve Valašském Meziříčí požadovalo spravedlivé vyšetření otravy Bečvy
Představitelé státu mluvili o odkazu 17. listopadu, Babiš kritizoval vládu
Singapur začne příští rok testovat digitální měnu centrální banky

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.