Zlatovna Zlato Zprávy Politika

Most Golden Gate zajišťuje nová síť, má zabránit sebevraždám

 USA správa společnost stavby bezpečnost
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
San Francisco 5. ledna (ČTK) - Proslulý most Golden Gate v San Francisku nově zajišťuje ocelová síť, která má zabránit sebevraždám. Úřady schválily umístění pletiva před deseti lety ve snaze snížit počet lidí, kteří se skokem z mostu snaží ukončit život. Od otevření mostu v roce 1937 jich bylo na 2000, napsal web stanice BBC. Ocelové pletivo pokrývá prostor podél 95 procent mostu, který měří 2,7 kilometru. Na jeho instalaci apelovaly zejména rodiny lidí, kteří skokem z Golden Gate ukončili svůj život. "Jsem rád, že malá skupina podobně smýšlejících lidí nikdy nevzdala něco tak důležitého," řekl agentuře AP Kevin Hines, jenž je jedním ze čtyř desítek lidí, kteří sebevražedný skok z mostu přežili. Dlouholetá kampaň docílila schválení stavby sítě v roce 2014, samotné práce však začaly až před čtyřmi lety, neboť se vedly spory o vliv bariéry na estetickou hodnotu mostu či o finanční náklady.
Klíčová slova - USA - správa - společnost - stavby - bezpečnost -
Podle policejních statistik se skokem z mostu zabilo průměrně okolo 30 lidí ročně. V minulém roce, kdy již byla bariéra rozestavěna, bylo sebevražd 14. kpc
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Politika (pol) - Sociální problematika (sop) - Stavebnictví a reality (sta). ID zprávy: T2024010500413|508447. Vydána 05.01.2024 3:19:06. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Most Golden Gate zajišťuje nová síť, má zabránit sebevraždám


Francie se pře o prospěšnosti "suchého ledna", chybí podpora vlády
Lukašenko zajistil sobě a své rodině doživotní imunitu, píše tisk
Piloti letadla Japan Airlines po srážce zprvu nevěděli, že jejich stroj hoří
Argentinský soud pozastavil první z rozsáhlých reforem, změny na pracovním trhu
Zájem o českou bižuterii podle výrobců roste, lidé chtějí individuální design

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.