Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

Londýn 22. února 2022 (ČTK) - Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 dolarů. Naa několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu. Cena zlata k okamžitému dodání se ráno dostala až nad 1913 dolarů, a byla tak nejvýše od 1. června loňského roku. "Tím, že se situace ve východní Evropě den ze dne podle všeho zhoršuje, je velmi málo důvodů v tuto chvíli zlato vnímat negativně,“ citovala agentura Reuters analytika Jeffreyho Halleye ze společnosti OANDA.
Hliník a nikl nadále vypadají dobře vzhledem k tomu, že jakékoli sankce budou pravděpodobně zacíleny tam, kde to bude nejvíce bolet – na vývoz komodit...
Tříměsíční kontrakt na hliník na Londýnské burze kovů (LME) přidával více než dvě procenta nad 3349 USD za tunu. Dříve se vyšplhal na více než 13leté maximum 3350 USD. Hlavní ukazatel vývoje ceny niklu přidával 1,6 procenta na 24.740 USD a je blízko vrcholu od srpna 2011. Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřilo, když Moskva jednostranně uznala jako samostatné republiky dva separatistické regiony na východě Ukrajiny a poslala tam své vojáky. Spojené státy a jejich evropští spojenci jsou za to připraveni vyhlásit nové sankce proti Rusku. "Hliník a nikl nadále vypadají dobře vzhledem k tomu, že jakékoli sankce budou pravděpodobně zacíleny tam, kde to bude nejvíce bolet – na vývoz komodit," uvedla makléřská společnost Marex.
Klíčová slova - Svět - Rusko - Ukrajina - burzy - kovy - zlato - ceny -
"V blízkém až střednědobém horizontu se ceny hliníku budou pravděpodobně pohybovat na vyšší trajektorii, ale věci se mohou uklidnit, jakmile (americký prezident Joe) Biden a (ruský prezident Vladimir) Putin dosáhnou dohody o Ukrajině," citovala agentura Reuters generálního ředitele společnosti Kalkine Kunala Sawhneyho. Zdražují i další drahé kovy. Cena stříbra dopoledne přidávala 0,9 procenta na 24,25 dolaru, cena platiny vykazovala růst o 0,7 procenta a palladium o 0,5 procenta. vjn spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2022022201790|502176. Vydána 22.02.2022 10:04:41. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima


De Beers: Dodávky diamantů dosáhly vrcholu a několik desetiletích budou stabilní
Španělské banky po stížnostech kvůli seniorům rozšiřují služby na pobočkách
ÚS rozhodne o stížnostech údajných lupičů, vyjádří se k pachovým stopám
Výbuch ve zlatém dole zabil v Burkina Faso nejméně 59 lidí
Obžalovaní v kauze údajného krácení dání, kde figuruje firma JIP, vinu odmítli

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.