Zlatovna Zlato Zprávy Burzy

Cena zlata klesla pod 1900 dolarů za unci, nejníže od konce června

Londýn 15. srpna (ČTK) - Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila pod 1900 dolarů (zhruba 42.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu) a dostala se tak na nejnižší úroveň za jeden a půl měsíce. Za poklesem stojí očekávání, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu na vysoké úrovni. Cena zlata dnes klesla až na 1895,5 dolaru za unci, nejníže od 29. června, napsala agentura Reuters. Později však většinu dnešních ztrát smazala. Krátce po 16:00 SELČ vykazovala podle údajů na internetových stránkách agentury Bloomberg pokles o zhruba desetinu procenta na 1905 dolarů za unci.
Je to další působivá zpráva o maloobchodních tržbách, která naznačuje, že ekonomika neochabuje. To přiměje americkou centrální banku, aby ponechala otevřenou možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb...
Vysoké úrokové sazby jsou pro cenu zlata nepříznivé, protože prohlubují nevýhodu žlutého kovu proti investicím přinášejícím úroky, jako jsou například dluhopisy. Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády se dnes vyšplhaly na nejvyšší úroveň za téměř deset měsíců. Přispěla k tomu zpráva o překvapivě silném růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech.
Klíčová slova - Svět - burzy - kovy - zlato - ceny -
"Je to další působivá zpráva o maloobchodních tržbách, která naznačuje, že ekonomika neochabuje. To přiměje americkou centrální banku, aby ponechala otevřenou možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb," uvedl analytik Edward Moya ze společnosti OANDA. pmh ank
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Burzy (bur) - Burzy komoditní (buk) - Suroviny, nerosty (sur). ID zprávy: T2023081504395|506814. Vydána 15.08.2023 16:19:17. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Tip k listování Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou, klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách. Klávesa F11 otevře/zavře náhled.
Paliva v Česku v týdnu dál zdražila, jsou na mnohaměsíčních maximech
Paliva v Česku v týdnu dál zdražila, jsou na mnohaměsíčních maximech
Mercuryho klavír se vydražil za více než 1,7 milionu liber
Mercuryho klavír se vydražil za více než 1,7 milionu liber
Americký ministr zahraničí v Kyjevě ohlásil novou pomoc za miliardu dolarů
Americký ministr zahraničí v Kyjevě ohlásil novou pomoc za miliardu dolarů
Hackeři z KLDR mají zřejmě letos na krádežích kryptoměn podíl 20 procent
Hackeři z KLDR mají zřejmě letos na krádežích kryptoměn podíl 20 procent
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.