+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Finance

Bloomberg: Aktivity Home Credit ve Vietnamu chtějí banky z Thajska a Koreje

 Vietnam ČR finance Home_Credit PPF
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Hanoj 7. listopadu (ČTK) - Největší thajské banky Kasikornbank Pcl a SCB X Pcl a KB Kookmin Bank, divize jihokorejské KB Financial Group, se dostaly do finální fáze jednání o koupi aktivit poskytovatele spotřebitelských úvěrů Home Credit ve Vietnamu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Hodnota transakce by mohla činit přibližně 700 milionů USD (16,2 miliardy Kč). Home Credit chce najít kupce pro svá vietnamská aktiva do konce letošního roku. Zdroje však upozornily, že jednání neskončila a zájemci se mohou ještě rozhodnout, že se z nabídky stáhnou. Možností zůstává podle nich i to, že by se firma Home Credit rozhodla ponechat si svá aktiva déle. Prodej vietnamských aktivit je součástí snahy firmy zefektivnit svoji činnost a je v souladu s cílem skupiny PPF, která vlastní Home Credit, přesunout svoji pozornost zpět do Evropy. Společnost začala přezkoumávat své podnikání v Asii po zrušení své primární nabídky akcií v Hongkongu v roce 2019. Home Credit nedávno dokončil prodej svých aktiv v Indonésii a na Filipínách konsorciu dceřiných společností japonské Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) pod vedením thajské Krungsri Bank (Bank of Ayudhya PCL). Celková cena transakce činila podle dřívějších informací přibližně 615 milionů eur (15,2 miliardy Kč). Zástupce Kasikornbank se odmítl ke zprávě vyjádřit a odkázal na srpnovou zprávu, v níž se uvádí, že banka neustále hledá nové příležitosti ve Vietnamu, které mohou, ale nemusí vyústit v dohodu. Zástupce PPF se odmítl vyjádřit a zástupci KB Kookmin Bank a SCB X na žádosti o komentář nereagovali, dodal Bloomberg. Home Credit, založený v roce 1997, je globálním poskytovatelem spotřebitelského financování. Působí v zemích střední a východní Evropy a Asie. Mobilní aplikace Home Creditu mají přes 100 milionů registrovaných uživatelů po celém světě. Akcionáři Home Creditu jsou skupina PPF s podílem 91,12 procenta a investiční společnost Emma Capital s 8,88 procenta.
Klíčová slova - Vietnam - ČR - finance - Home Credit - PPF -
Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny kromě firmy Home Creditu patří dále například Air Bank, telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll. irl mka
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Finance (fin) - Bohemika (bos) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023110704496|507786. Vydána 07.11.2023 13:11:12. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.