Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Německá policie kvůli plánovanému útoku na kolínský dóm zatkla několik lidí

 Německo terorismus památky policie
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Kolín nad Rýnem 31. prosince 2023 (ČTK) - Německá policie dnes v souvislosti s plánovaným teroristickým útokem na katedrálu v Kolíně nad Rýnem zatkla v Severním Porýní-Vestfálsku tři osoby, oznámil policejní ředitel v tomto městě. Dalšího muže zatkla už na Štědrý večer, šlo o Tádžika, který byl součástí rozsáhlejší sítě, jež fungovala v dalších částech Německa i jiných evropských zemích. Informuje o tom agentura DPA. Kolínský policejní ředitel Johannes Hermanns na dnešní tiskové konferenci řekl, že údajní teroristé plánovali zaútočit s použitím automobilu. Třicetiletý Tádžik je podezřelý, že katedrálu obhlížel. Podle Herberta Reula, ministra vnitra Severního Porýní-Vestfálska, v němž Kolín nad Rýnem leží, jsou nyní islamističtí extremisté aktivnější než obvykle. Německá policie se krátce před Vánocemi dozvěděla, že extremisté na Silvestra mohou plánovat teroristický útok proti katedrále v Kolíně nad Rýnem. V okolí této dominanty západoněmeckého města je nasazená asi tisícovka policistů, kteří zajišťují bezpečnost silvestrovských oslav. Dnes prohledávali podzemní garáže pod katedrálou a kontrolovali přijíždějící i odjíždějící auta. Nic podezřelého podle agentur nenašli.
Klíčová slova - Německo - terorismus - památky - policie -
AP píše, že katedrálu v posledním týdnu roku obvykle podle navštíví více než 100.000 turistů, letos se pro ně ale uzavřela a mohli do ní jen věřící na bohoslužby. I ti však museli absolvovat bezpečnostní kontroly, při nichž byli nasazeni i speciálně vycvičení psi. hab jd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Politika (pol) - Kriminalita a právo (zak) - Kultura (kul). ID zprávy: T2023123104251|508395. Vydána 31.12.2023 20:21:16. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Německá policie kvůli plánovanému útoku na kolínský dóm zatkla několik lidí


Americká základna na severu Iráku se stala terčem dalšího dronového útoku
Dánská královna oznámila, že chce 14. ledna předat trůn svému synovi
Scholz vyzval v novoročním projevu Němce, aby neztráceli důvěru v budoucnost
Papež při silvestrovské pobožnosti vyzval k vděčnosti a naději
Do nového roku 2024 vstoupil tichomořský stát Kiribati i Nový Zéland

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.