+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

Český sběratel koupil láhev koňaku Rémy Martin za rekordních 4,1 milionu Kč

 ČR zajímavosti nápoje alkohol investice
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com Kredit:EyeJoy
Praha 6. listopadu (ČTK) - Český sběratel zaplatil 4,1 milionu korun za jednu ze 13 lahví koňaku Louis XIII. z edice Le Mathusalem značky prémiových destilátů Rémy Martin. Novinářům to dnes řekl Artem Shakhnazarov ze skupiny Rémy Cointreau, pod kterou značka patří. Podle Roberta Vaněčka ze společnosti Prestige Portfolio, který se zabývá zprostředkováním prodeje, jde o nejdražší láhev destilátu prodanou v ČR a na Slovensku. Sběratel si nepřál zveřejnit svou identitu, uvedl Vaněček. Kolekce sběratele má podle něj hodnotu v desítkách milionů korun. Vaněček poznamenal, že k jedné z pouze třinácti vyrobených lahví se nedostane každý. Sběratelé, kteří mají možnost limitované edice získat, musí být důvěryhodní. "Nesmíme mít podezření, že jde o spekulanta," řekl. Shakhnazarov uvedl, že jde o koňak, který se skládá ze směsi asi 1200 druhů koňaku a cítit v něm lze až 200 různých vůní. Nejmladšímu je 40 a nejstaršímu až sto let. Základem chuti je vinná réva z francouzského regionu Grande Champagne. Shakhnazarov připomněl, že značka Réma Martin patří k nejstarším firmám na světě, které se věnují výrobě koňaku a stále zůstává v rukou rodiny, která firmu založila. Stejně tradiční je i podoba lahví, ve kterých koňak firma prodává. Jde o repliku láhve nalezené na středověkém bitevním poli. Heraldický znak lilie odkazuje na královskou rodinu. Karafa nového majitele bude mít ve znaku rovněž iniciály sběratele.
Klíčová slova - ČR - zajímavosti - nápoje - alkohol - investice -
Vaněček uvedl, že alkohol může sloužit i jako investice, která je odolná vůči inflaci. Zhodnocení investice se většinou pohybuje mezi pěti až deseti procenty ročně. V minulosti se prodala v dražbě například láhev koňaku s názvem Česká perla za 360.000 korun, dnes by mohla mít cenu až milion korun, dodal. zaz ptd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Magazínový servis (mag) - Potravinářství (ptr). ID zprávy: T2023110604592|507769. Vydána 06.11.2023 16:45:41. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Analytici: Za přebytkem zahraničního obchodu stojí spíše rychlejší pokles dovozu
Nová slovenská vláda chce podstatně zvýšit zdanění bank, řekl premiér Fico
CRIF: V říjnu v Česku stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů
Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic
Na Šumavě obnovují léčivý elixír, který vymyslel přítel Masaryka i Rašína

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.