+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Politika

WSJ: Podle téměř tří čtvrtin amerických voličů je Biden pro úřad příliš starý

 USA Biden volby
Joe Biden. Kredit: ČTK / AP / Manuel Balce Ceneta
Washington 4. září (ČTK) - Většina amerických voličů se domnívá, že současný prezident Joe Biden je příliš starý, než aby se znovu ucházel o Bílý dům, vyplývá ze sondáže deníku The Wall Street Journal (WSJ). Osmdesátiletý Biden se podle předvolebních průzkumů nyní jeví jako nejpravděpodobnější oponent Donalda Trumpa, lídra v průzkumech před republikánskými primárkami. Voliči podle WSJ nejčastěji neschvalují, jak Biden přistupuje k ekonomice, bezpečnosti hranic a vztahům s Čínou. Negativní vnímání Bidenova věku a jeho politiky mezi voliči se odráží v jeho nízké celkové popularitě. Bidena jako prezidenta pozitivně vnímá jen 39 procent voličů. V odpovědi na dotaz, zda dobře dělá svoji práci, pak odpovědělo kladně 42 procent dotázaných. Ačkoliv republikánský uchazeč Trump je pouze o tři roky mladší než Biden, jeho věk jako překážku vnímá jen 47 procent dotázaných, tedy o 26 procentních bodů méně než u Bidena. Bidena však voliči celkově vnímají jako důvěryhodnějšího, upřímnějšího a sympatičtějšího člověka. Pokud by oba dotyční kandidáti zvítězili ve stranických primárkách a volby se konaly nyní, Trump i Biden by podle WSJ získali shodně 46 procent hlasů. Primárky Demokratické i Republikánské strany se budou v amerických státech konat nejpozději od února příštího roku postupně až do června. Finále volebního klání mezi demokratickým a republikánským kandidátem je pak naplánované na 5. listopadu 2024. 'Voliči prahnou po změně, ale ani jeden z vedoucích kandidátů není tou změnou, kterou by si představovali,' uvedl Michael Bocian z Demokratické strany, který společně s republikánským kolegou Tonym Fabrizioem dotyčný průzkum provedl. Průzkum vychází poté, co Biden strávil měsíce cestováním po Spojených státech a propagováním své ekonomické politiky známé jako Bidenomics, legislativních změn, investic do infrastruktury a čisté energie a technologií. Demokratický prezident se chlubí také nárůstem počtu pracovních míst a výše mezd, snížením inflace a nejnižší americkou nezaměstnaností za posledních téměř 50 let, píše WSJ.
Klíčová slova - USA - Biden - volby -
Trump se na druhou stranu potýká se čtvrtým trestním stíháním, které však neškodí jeho popularitě mezi republikánskými voliči, a se svým týmem připravuje podrobné plány pro případ, že by se stal příštím americkým prezidentem; hovoří o reformě státní správy, větší bezpečnosti hranic a konci války na Ukrajině. WSJ průzkum provedl mezi 24. a 30. srpnem mezi 1500 registrovanými voliči. vdv mka
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Parlamenty a vlády (for) - Politika (pol). ID zprávy: T2023090404581|506998. Vydána 04.09.2023 16:06:27. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Profimédia
Profimedia nabízí uživatelům snímky z celého světa ze všech oblastí: ilustrační fotografie, zpravodajství, celebrity, móda, jídlo, zahrada, portréty, historické, reportáže, umění, hudba, filmové záběry. Profimedia nabízí své fotografie ve třinácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Následující zprávy
Národní plán obnovy podpoří digitalizaci památek a mezinárodní spolupráci
Průměrná mzda ve 2. druhém čtvrtletí reálně klesla o 3,1 pct, dosáhla 43.193 Kč
Sběratelé mohou on-line dražit umění i slavné kabelky
Řehka: Nákup letounů F-35 by byl ekonomičtější a efektivnější než jiné varianty
NKÚ upozorňuje na rostoucí zadlužení státu, vysokou inflaci i vysoké výdaje

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.