+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Finance

Ruská Raiffeisenbank zavádí poplatek 1000 USD za převod v dolarech na ruské účty

 Rusko Rakousko EU banky služby měna firmy Raiffeisenbank
Vývěsní štít Raiffeisen Bank na střeše výškové budovy. Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com Fotokot197
Moskva 21. srpna (ČTK) - Ruská součást rakouského finančního ústavu Raiffeisen Bank International (RBI) zavádí poplatek v minimální výši 1000 dolarů (zhruba 22.000 Kč) za převod v dolarech na účty svých klientů v Rusku. Banka to oznámila na svém webu a uvedla, že je v souvislosti se změnou podmínek na trhu nucena omezit množství příchozích plateb v amerických dolarech. Rusko zažívá v poslední době pád rublu. Poplatek banka zavádí od 1. září. Svým klientům doporučila, aby k obdržení platby využili jiné možnosti než převod v dolarech, informoval portál Meduza. Maximální výše poplatku bude 10.000 dolarů (asi 220.000 Kč). Už v červnu ruská Raiffeisenbank zavedla poplatek v ekvivalentu 50 procent z převáděné částky. Maximální výše poplatku ale byla 500 dolarů (11.000 Kč). Poplatek se vztahoval pouze na fyzické osoby, nyní se rozšiřuje i na malé firmy. Banka kromě toho už v červnu zrušila možnost převodů v eurech na účty svých klientů v Rusku a v dalších 12 zemích včetně například Arménie, Gruzie či Běloruska. Šéf RBI Johann Strobl podle agentury Reuters na začátku srpna řekl, že rakouská banka plánuje oddělit do konce letošního roku své ruské podnikání. Firma je největší západní bankou, která v Rusku působí i po ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Evropská centrální banka (ECB ) na ni proto naléhá, aby vysoce ziskové podnikání v zemi ukončila.
Klíčová slova - Rusko - Rakousko - EU - banky - služby - měna - firmy - Raiffeisenbank -
Banka působí na řadě trhů ve střední a východní Evropě. Je také většinovým vlastníkem českého finančního ústavu Raiffeisenbank, který v České republice poskytuje bankovní služby od roku 1993. agl spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Finance (fin) - Služby (slz) - Burzy (bur) - Burzy peněžní (bup) - Evropská unie - zprávy (eur) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023082105279|506898. Vydána 21.08.2023 17:48:11. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Evropská centrální banka (ECB)
Evropská centrální banka je orgán Evropské unie a centrální banka zemí eurozóny. Byla založena společně s Evropským systémem centrálních bank 1. června 1998 a jejím úkolem je udržovat stabilitu cen v zemích, které používají euro, a také řídit měnovou politiku Evropské unie.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.