+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Finance

BBC: V čele správní rady Bloombergu stane bývalý šéf britské centrální banky

 USA Británie média finance firmy Bloomberg personální
Pohled na vchod do nového evropského sídlo Bloomberg v Londýně. Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com Raylipscombe
New York/Londýn 22. srpna (ČTK) - Bývalý guvernér britské centrální banky Mark Carney byl jmenován předsedou nové správní rady americké mediální společnosti Bloomberg, která se zaměřuje na finanční informace. Novým výkonným ředitelem byl v rámci rozsáhlých změn ve vedení jmenován Vlad Kliatchko, který dosud působil jako produktový ředitel. S odvoláním na e-mail, který zakladatel podniku Michael Bloomberg rozeslal zaměstnancům, o tom dnes informuje server stanice BBC. Podle tohoto e-mailu budou rovněž v brzké době jmenováni noví členové správní rady, zatímco stávající členové dostanou čestné funkce. Jednaosmdesátiletý Michael Bloomberg také uvedl, že on sám podnik nehodlá opustit. 'Jsem si jist, že tyto změny vyvolávají otázky ohledně mé osoby, takže bych je rád utišil: nikam neodcházím,' napsal. 'Nikdy jsem ve firmě nepoužíval žádný titul, takže způsob, jak budu oslovován, se nezmění - prostě Mike,' dodal. Osmapadesátiletý Carney, který má kanadské občanství, stál v čele britské centrální banky v letech 2013 až 2020, předtím byl rovněž guvernérem kanadské centrální banky. V současnosti je předsedou správní rady kanadské investiční společnosti Brookfield Asset Management a předpokládá se, že v této funkci bude působit i nadále.
Klíčová slova - USA - Británie - média - finance - firmy - Bloomberg - personální -
Carney je nyní také zvláštním vyslancem OSN pro klima a finance. Se společností Bloomberg už spolupracoval na projektech souvisejících s klimatem. pmh spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Média a reklama (med) - Finance (fin) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023082202911|506900. Vydána 22.08.2023 12:14:38. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.