Zlatovna Zlato Zprávy Finance

Hypoteční banka mění název na ČSOB Hypoteční banka, pro klienty se nic nemění

Praha 7. února (ČTK) - Hypoteční banka, jeden z největších poskytovatelů hypotečních úvěrů na českém trhu, mění od 19. února název na ČSOB Hypoteční banka. Vizuální změna završuje proces jejího začleňování do finanční skupiny ČSOB. Ta o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Pro klienty, kteří mohou řešit financování svého bydlení na jakékoliv pobočce ČSOB, se tím podle zástupců banky nezmění. Změna nemá dopad ani na vnitřní fungování banky a zaměstnance, protože integrace do skupiny ČSOB se uskutečnila v minulých letech. "Cílem naší dlouhodobé strategie je zdůraznit, že skupina ČSOB je expertem na finanční služby a řešení a vše spojit pod jednu silnou značku," uvedl generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky Martin Vašek. Název se mění od 19. února 2024. Veškeré smlouvy zůstávají nadále v platnosti a nemusejí být nově podepisovány nebo jakkoli upravovány. Stejná zůstává i Hypoteční zóna, což je internetové bankovnictví pro hypotéky. Do Hypoteční zóny lze vstupovat z aplikace ČSOB Smart nebo webu. ČSOB Hypoteční banka má aktuálně více než 330.000 klientů. Objem portfolia hypotečních úvěrů loni stoupl v ČSOB Hypoteční bance na 389 miliard korun. Hypoteční banka byla původně založena v roce 1991 v Hradci Králové jako univerzální banka regionálního charakteru. V říjnu 1995 získala jako první z tuzemských bank licenci na vydávání hypotečních zástavních listů. V roce 2000 se stala jejím novým majoritním akcionářem ČSOB, která je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky.
Klíčová slova - ČR - banky - ČSOB - Hypoteční banka -
Do skupiny ČSOB patří také ČSOB Stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy. fd ptd
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Finance (fin) - Firmy (efm). ID zprávy: T2024020705916|508827. Vydána 07.02.2024 15:52:57. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Hypoteční banka mění název na ČSOB Hypoteční banka, pro klienty se nic nemění


Slovenský ÚS podle Babiše jen potvrdil, že v kauze StB žaloval špatnou instituci
Borrell slíbil Kyjevu více než milion nábojů do konce roku, uvádí média
Další byzantský chrám v Istanbulu se stal mešitou, osm dekád byl muzeem
Ukrajinský parlament v prvním čtení schválil nový návrh zákona o mobilizaci
Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.