+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

Hackeři z KLDR mají zřejmě letos na krádežích kryptoměn podíl 20 procent

 Svět KLDR internet měna kriminalita kryptoměny
Korea. Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
New York 6. září (ČTK) - Hackeři napojení na Severní Koreu ukradli od ledna do zhruba poloviny srpna letošního roku kryptoměny za 200 milionů USD (4,5 miliardy Kč). To je více než 20 procent všech letos ukradených kryptoměn. Vyplývá to podle serveru CNBC z průzkumu společnosti TRM Labs, která se zabývá blockchainovou analýzou. Tyto peníze se zřejmě používají na financování severokorejského vládního jaderného zbrojního programu. TRM Labs uvedla, že v posledních letech se výrazně zvyšuje velikost a rozsah kybernetických útoků KLDR proti podnikům spojeným s kryptoměnami. To se časově shoduje se zjevným zrychlením jaderného a balistického programu země. Také další analytická společnosti Chainalysis letos upozornila, že většina odborníků se shoduje na tom, že severokorejská vláda využívá tato ukradená aktiva k financování svých programů jaderných zbraní. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) minulý měsíc varoval kryptoměnové společnosti, že hackeři napojení na Severní Koreu plánují prodat kryptoměny za 40 milionů USD. 'Jsou pod docela vážným ekonomickým tlakem kvůli mezinárodním sankcím. Potřebují každý dolar, který mohou získat. A toto je pro Severní Koreu zjevně mnohem efektivnější způsob, jak získat peníze,' uvedl analytik TRM Labs Nick Carlsen. Severokorejští hackeři podle TRM Labs využívají zranitelnosti v systému různými způsoby. Patří mezi ně phishingové útoky, kdy se snaží získat citlivé informace vydáváním se za důvěryhodnou osobu nebo organizaci, útoky na dodavatelský řetězec či napadení infrastruktury.
Klíčová slova - Svět - KLDR - internet - měna - kriminalita - kryptoměny -
Podle Chainalysis byl loňský rok zatím největším rokem pro hackerské útoky na kryptoměny. Z kryptoměnových společností bylo ukradených 3,8 miliardy USD. Velký podíl na tom měli právě hackeři napojení na Severní Koreu. irl mka
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Telekomunikace a IT (pit) - Burzy (bur) - Burzy peněžní (bup) - Kriminalita a právo (zak). ID zprávy: T2023090607516|507030. Vydána 06.09.2023 18:55:27. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.

Federální rezervní systém
(neformálně Fed, z anglického The Federal Reserve System ) je centrální bankovní systém Spojených států amerických. Fed je neziskovou společností, která není nikým formálně vlastněna (spíše se jedná o nezávislou státní instituci). Stát má k Fed přímý přístup skrze volbu vedení společnosti jednou za 14 let, tím je zachována politická nezávislost.
Následující zprávy
Polská centrální banka poprvé po třech letech snížila úrokové sazby
Muchova Epopej v Moravském Krumlově láká, turistický ruch v regionu ožil
J&T Bance stoupl v pololetí čistý zisk o dvě miliardy na 3,1 miliardy korun
Analytici: Průmyslová výroba v ČR v červenci propadla nejvíc od loňského dubna
EK zveřejnila seznam firem, které musejí dodržovat reformu digitálního trhu

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.