+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Krimi

V Japonsku vyšetřují kvůli porušování antimonopolních zákonů firmu Google

 Japonsko USA internet trh právo firmy Google
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Tokio 23. října (ČTK) - Japonský antimonopolní úřad JFTC začal kvůli podezření z porušování antimonopolních zákonů na trhu internetového vyhledávání vyšetřovat americkou internetovou firmu Google. Regulátor to dnes oznámil na svém webu. Podobnému vyšetřování čelí firma už v Evropské unii, ve Spojených státech i dalších zemích. Google má zhruba 90procentní podíl na celosvětovém trhu vyhledávání. Antimonopolní úřad vyšetřuje, zda Google neporušil japonské soutěžní zákony tím, že vrátil část svých tržeb výrobcům chytrých telefonů s operačním systémem Android pod podmínkou, že nebudou instalovat konkurenční vyhledávače.
Je zde podezření, že těmito kroky na trhu vyhledávacích služeb (Google) vylučuje obchodní činnost konkurentů a omezuje obchodní činnost svých obchodních partnerů...
Prověřuje také zvyklost Googlu, který výrobce telefonů s operačním systémem Android nutí instalovat vyhledávač Google Search, prohlížeč Google Chrome a aplikaci Google Play. "Je zde podezření, že těmito kroky na trhu vyhledávacích služeb (Google) vylučuje obchodní činnost konkurentů a omezuje obchodní činnost svých obchodních partnerů," uvedl na tiskové konferenci zástupce JFTC. Problém podle něj netkví v tom, že se Google hojně využívá, nýbrž v hospodářské soutěži.
Klíčová slova - Japonsko - USA - internet - trh - právo - firmy - Google -
"Dosud jsme nepotvrdili žádnou nezákonnou činnost," uvedl. Dodal, že úřad bude shromažďovat informace a zohlední přitom názory externích stran, včetně uživatelů chytrých telefonů. lsk spr
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Telekomunikace a IT (pit) - Obchod (obo) - Kriminalita a právo (zak) - Firmy (efm). ID zprávy: T2023102303609|507599. Vydána 23.10.2023 13:25:15. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Česko nesouhlasí se zavedením pozitivních seznamů zvířat, která se smí chovat
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře vystaví kopii svatováclavské koruny
Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje
Čína vyšetřuje dceřiné společnosti Foxconnu kvůli daním a využívání půdy
Studie: Globální miliardářská daň by mohla přinést až 250 miliard USD

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.