+ 420 545 222 800
Zlatovna Zlato Zprávy Magazín

V Brně si zájemci i letos mohou koupit vánoční jedličku v květináči

 ČR ekologie zajímavosti pěstování Vánoce Brno
Ilustrační fotografie. zdroj:istock.com
Brno 19. listopadu (ČTK) - Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. Do prodeje jich zamíří kolem 1000. ČTK to řekla Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek, které prodej koordinuje. Stromky v květináči budou k mání od pondělí. Vánoční jedličky v květináči nabízejí brněnské ekologické organizace od roku 1998, kdy s tímto nápadem přišel Ekologický institut Veronica. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Jedná se o několikaleté sazenice vysoké 40 až 50 centimetrů, které vyrostly ve školkách Lesů města Brna. Cena je 160 korun. Ke každému stromku ekologové také poskytují návod s doporučenou péčí, aby stromek přežil přes zimu.
Loni si k nám lidé přišli pro skoro 600 kusů jedliček, podobný zájem očekáváme i letos. Kdo hledá dárek pro milovníky přírody, může u nás pořídit i certifikát na vysazení jedličky...
V současnosti vše koordinuje Rezekvítek, kdy většina jedliček se prodá v dobročinných obchodech Nadace Veronica. "Loni si k nám lidé přišli pro skoro 600 kusů jedliček, podobný zájem očekáváme i letos. Kdo hledá dárek pro milovníky přírody, může u nás pořídit i certifikát na vysazení jedličky," uvedla ředitelka nadace Helena Továrková.
Klíčová slova - ČR - ekologie - zajímavosti - pěstování - Vánoce - Brno -
Další prodejní místa najdou zájemci na webových stránkách Rezekvítku. Na jaře se pak všichni majitelé stromků mohou zúčastnit společného sázení. "Výsadba se uskuteční v sobotu 13. dubna dopoledne, většinou se vysadí okolo 150 kusů jedliček," řekla Žižková. Za dobu trvání projektu lidé v okolí Brna organizovaně vysadili více než 3000 jedlí. Stromky ale na jaře mohou vysazovat i neorganizovaně, například u svých chat či jinde. lip ver
Česká tisková kancelář (ČTK)
(anglicky: Czech News Agency nebo Czech Press Agency) je česká zpravodajská agentura. Jejím posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Výběr zpráv ekonomického zpravodajství vám usnadní rychlou orientaci ve světě financí a drahých kovů. Zpráva je zařazena do kategorií Životní prostředí (ekl) - Magazínový servis (mag) - Zemědělství (zem). ID zprávy: T2023111605996|507972. Vydána 19.11.2023 13:15:00. Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu zakázáno.
Následující zprávy
Při aukci bankovek se nejdráže vydražila takzvaná bankocedule, za 1,4 mil. Kč
WP: Milenci nechávají v Grand Canyon zámky - strážci je ale rádi nemají
Nové knihy popisují problémy hráčů kopané a hokeje s komunistickým režimem
MF chce rozšířit zákon proti praní špinavých peněz i na kryptoměny
Le Monde: Kypr se stal kvůli daním klíčovou základnou pro pornoprůmysl

Tip k listování
Klávesa šipka vpravo zobrazí list s následující zprávou,
klávesa šipka vlevo listuje zpět v otevřených zprávách.
F11 Opakovaným stisknutím klávesy se otevře/zavře celoplošný náhled.

Najít ve zprávách
Mám rád ZLATOVNA .CZ
ODEBÍREJTE ZPRAVODAJ
Je zdarma. Zasíláme upozornění, které jsou pro vás důležité. Vaše schránka bude obsahovat vždy klíčové informace. Ve svém mobilním zařízení budete mít k novinkám přístup kdekoliv budete. S námi budete mít rychle přehled o všem co se děje. Náš zpravodaj odebírá 60.000 investorů v Čechách i na Slovensku. Zařaďte se mezi ně. Odběr lze kdykoliv odhlásit.